Как се работи със C panel за управление на сайт ?

eurofor1

New Member
Уважаеми колеги,

Моля за вашата помощ и насоки за работа с C panel на сайт,който се хоства към superhosting.
Oт година съм собственик на портал за безплатни обяви базиран на платформата os class и досега,
неговата поддръжка беше поверена на една софийска фирма, която почти нищо не направи за неговото развитие, дори не отстрани правописните грешки,които нейните служители бяха допуснали, въпреки че плащахме редовно месечната такса и постоянно ги молехме да си свършат работата имаше само напразни обещания.
Сега договорът ни изтече и имаме пълните права за достъп и управление на сайта и искам сам да направя някои промени по дизайна и да отстраня дребни грешки.Имам основни познания по HTML, занимавам се активно с графичен дизайн, но имам нужда от помощ от човек, който работи в тази област и може да ми даде насоки
от къде да започна и в кои основни директории трябва да работя.
Например tyxo брояча на сайта е видим и аз искам да го скрия, но незнам къде да го търся в c panel,
и как да продължа после.Имам да отстранявам правописни грешки и да променя малко дизайна на главата на сайта. Фирмата, която го подържаше е сложила техен линк на сайта, искам и него да махна и други малки промени да направя.
Ще съм изключително благодарен на всеки, който се отзове да помогне.
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Като за начало научи каква е разликата между:

Панел за управление на сайта - Admin panel
и
Панел за управление на хостинга (файлове, бази данни, мейли и подобни животни) - cPanel

Та направо на въпроса ти - Tyxo брояча НЕ СЕ управлява от cPanel и е добре да потърсиш помощ от фирмата / лицето изготвили сайта. Те са твоите хора.
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Ok.Благодаря за инфото
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Моля за разяснение - от admin panela немога да правя никакви корекции по сайта, там нямам достъп до кода на сайта.Мога само да добавям или да премахвам отделни модули.От къде мога да променям дизайна ?
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Преди да прекратите договора с фирмата изготвила сайта трябва да си ти го обяснили това. Иначе слващяш файловете с FTP, правиш им копие, мажеш върху копието със съответния редактор - незнам какво разбираш от Front End, Back End и накрая качваш новото мазало директно на сървъра върху старите файлове. Ако крайния резултат не ти харесва връщаш тези файлове, които свали първоначално и всичко е ОК.

Друг вариант: Наемаш нова фирма да ти оправи бъговете

Друг вариант: Почваш самообучение по това какво е FTP, HTML, CSS, JS, PHP (надявам се, че не си с някакви космични технологии като Perl, ASP и др.)
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Дизайнът се променя главно от CSS файловете. Ако желаеш да промениш и самата му структура, може да се наложи да бутнеш и HTML кода.
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Благодаря, ще опитам със собствени усилия ако не става ще търся фирма, но имам голямо желание сам да се справя.
 
От: Как се работи със C panel за управление на сайт ?

Ще направя backup на системата и тогава ще започна да експериментирам.
 

Горе