Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

tiberii

Member
Здравейте искам да увелича широчината на прозореца на статийте но не намирам в кой файл трябва да променя тия пиксели.Иска ми се поради това че понякога качвам снимки с голяма резолюция а зададената широчина ме принуждава да ги смалявам до размер който не ми харесва.Също ме тормози и шрифта ,сайта ми е насочен в категория в която виждам някои читатели прекарват по час в четене аз като се опитам да си чета статиите шрифта е толкова дребен че ми се убива желанието да го дочитам :shock: предполагам така е и с други посетители.Моля за помощ къде да променя въпросните пиксели.

сайта е на адрес:
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

tiberii - трябва да ровиш в CSS файла, но доколкото виждам от въпроса ти, не ги разбираш нещата, наеми някой да ти го направи за нула време, вместо тука да ти обясняваме цял ден къде и какво трябва да пипаш и правиш, че не е само едно нещо където трябва да се промени.

А, и още нещо - сайта ти е отвратителен с тоя изкачащ и подвижен прозорец, който призовава за гласуване. Разкарай го!
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Разкарай това идиотско недоразумение с подфъркашия БгТоп.
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Има много хора, които не знаят, че като натиснат клавиша Ctrl и го задържат, докато въртят колелцето на мишката, докато курсорът на мишката е позициониран върху вюпорта на браузъра, размерът на съдържанието се променя (мащабира се).

Или казано по-просто - докато показалеца на мишката е над страница, натисни и задръж Ctrl и върти колелцето на мишката. В зависимост от посоката на въртене съдържанието ще се уголеми или смали. Ако няма колелце може да се ползват клавишите + и - на клавиатурата.
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

В момента нямам достъп до сайта понеже тече хакерска атака от чужбина към сървърите на hostbulgaria иначе ще го махна bg top банера.Търсих в CSS файла още преди да питам но никъде не видях зададена резолюция 650px която видях от моя google chrome - проверка на елемента.Относно скролиране с мишката за да увеличавам размера го знам но искам да задам резолюция която да е за всички еднаква и да е приятна за окото.
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Намирам два файла css единият е в папка /xfakti.com/wp-content/themes/arras/css


другия е в /xfakti.com/wp-content/themes/arras/css/styles


не намирам нито в единия тия 650px дето виждам зададени. Нека ме извини "странникът" но нали за това е форум да обсъждаме проблеми и знаещите при желание и свободно време да помагат на начинаещите с каквото могат.Сигурен съм че има и други като мен които са се сблъсквали или ще имат този проблем.Аз търсих в google решение на проблема но никъде не намерих.Ако някой е така добър да ми помогне нека да е в полза и за следващите като мен.Благодаря ви!
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Това, че си търсил и не си намерил ми напомня да ти напомня първото ми мнение:

tiberii - трябва да ровиш в CSS файла, но доколкото виждам от въпроса ти, не ги разбираш нещата, наеми някой да ти го направи за нула време, вместо тука да ти обясняваме цял ден къде и какво трябва да пипаш и правиш, че не е само едно нещо където трябва да се промени.

Обади ми се да ти кажа как да ми преведеш парите за услугата, помощта. Нали не смяташ, че ей така, от добра воля ще ти помогна безплатно, при положение, че губя време, и още повече си ми конкурент? ;)


Нека ме извини "странникът" но нали за това е форум да обсъждаме проблеми и знаещите при желание и свободно време да помагат на начинаещите с каквото могат.


Странникът не те извинява! И моля, не бъркай помощта за решаване на конкретен проблем, с помощта за учене на дадено умение! Две различни неща са!
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Странник не мога да разбера кое те кара да се чустваш задължен да ми отговаряш или единствен който може да помогне?
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Здравейте искам да увелича широчината на прозореца на статийте но не намирам в кой файл трябва да променя тия пиксели.Иска ми се поради това че понякога качвам снимки с голяма резолюция а зададената широчина ме принуждава да ги смалявам до размер който не ми харесва.Също ме тормози и шрифта ,сайта ми е насочен в категория в която виждам някои читатели прекарват по час в четене аз като се опитам да си чета статиите шрифта е толкова дребен че ми се убива желанието да го дочитам :shock: предполагам така е и с други посетители.Моля за помощ къде да променя въпросните пиксели.

сайта е на адрес:

Сайта ти не е респонсив. Трябва да ровиш мисля в CSS, но май не разбираш. Затова, изтегли си подобен на този или този плъгин https://wordpress.org/plugins/resize-image-after-upload/.

Задай максимум размерите на изображенията за пост (колкото ти е страницата широка, примерно) и автоматично ще се преоразмеряват.

Аз препоръчвам да се метне едно кодче в CSS, но ако не разбираш - по-добре ползвай този плъгин.

От този ред, който се намира в base.css:

.entry-content { margin: 10px 0; font-size: 12px; line-height: 1.5em; overflow: hidden; }

Смени font-size:12px; на font-size:14px; или каквито искаш размери.

Ако темата не разполага с custom css editor и те е страх да ровиш, инсталирай този плъгин https://wordpress.org/plugins/simple-custom-css/screenshots/

и просто постави вътре този ред код:

.entry-content { margin: 10px 0; font-size: 14px; line-height: 1.5em; overflow: hidden; }

Подчертала съм font-size, защото съм ти дала направо готов вариант, а ако искаш си сменяй големината на буквите колкото искаш пиксела.
 
От: Как се увеличава широчината на страницата и шрифта на Wordpress сайт?

Фифи супер си:| Буквите бяха в base.css (с плъгина не стана) широчината на прозореца го намерих в 2c-r-fixed.css към който ме насочи един добър човечец от друг сайт.Да сте живи и здрави всички.Благодаря ви!
 

Горе