Как си приложих наученото до тук.

vstaneva1

New Member
И така.първата чернова на моето отроче е готова (мисля) http: // ladysmall . weebly. com/ index. html
Знам,че имам много грешки за оправяне:
1.Home страницата може би иска малко редакция. Ключовите думи са ми fashion,cooking,fun,women,woman засега.По тази точка имам едно въпросче-Правилно ли съм ги използвала?Знам,че ако отговорите подробно на този въпрос би означавало да ми свършите много от моята работа,затова един отговор "Не,продължавай да четеш" би ме устроил идеално
2.Да оправя ключовите думи на публикациите в блога.
3.Да продължа да чета по въпроса за СЕО докато се вдигне мъглата напълно.

До тук как вървя?Научила ли съм нещо?Понеже вие сте ми "север" на компаса,бихте ли ме упътили ако някъде съм се заблудила по пътя?

И понеже така показан сайта въобще не е става ясно каква му е идеята да опиша с няколко думи: Не съм се насочила към някаква свободна ниша,или поне не толкова претъпкана.Напротив-знам,че има милиони женски сайтове.И всеки е уникален сам по себе си.Моята идея е и моят да стане уникален след известно развитие.Сайтът е насочен към жените-работещи,домакини,от всякаква възраст.Ще публикувам съдържание на теми които вълнуват всяка жена предполагам- мода,рецепти,домакинстване,козметика,диети.Все някоя ще се спре и на моята гара
Планът за развитие на блога е следния:
1.Вече кандидатствах за добавяне на сайта в Гуугъл
2.Вече намерих приятелка,която е съгласна да ми помага в писането на блога.Тя знае английски и испански,аз зная английски и гръцки,и двете имаме широк спектър от интереси.Сега остава да измислим как да вкараме познанията си по 3 езика в действие.
3.Имам няколко идеи за рубрики в блога (разбира се не съм ги измислила аз за пръв път,но ми хрумнаха и ми допаднаха)-гости от други блогове (т.е. някой,който си пише успешен блог да публикува статия в моя.В замяна това може да направи реклама на сайта си в моя блог.Тази идея още я бистря).Друга идея е 10-дневно предизвикателство ( От типа на: "Какво е да си вегетарианец?10-дневно предизвикателство").Тези предизвикателства ще ги поемам лично и ще описвам всеки ден в блога.Имам и още идеи но те все още се мътят.
4.Да направим Фейсбук страница и там да популяризираме блога.

Знам,че много от вас биха ме посъветвали да използвам УърдПрес или Джуумла или някоя подобна система.Но на този етап от познанията ми Weebly ми върши идеална работа.

Огромни благодарности към всички,които ще си направят труда да прочетат написаното.Очаквам вашата градивна критика.
 
От: Как си приложих наученото до тук.

Не може да се каже нищо ако не знаем целите на тоя сайт.
Ако е за удоволствие или с цел тестване и учене - става.
Ако трябва да изкарва пари - СЕО-то му е последният и нищожно малък проблем.

Ако само по СЕО-то искаш фийдбек - ето:
"My place under the sun" за какви ключови думи трябва да се бори? За sun, place? Освен да продава имоти в слънчеви части на планетата, за друго не виждам какво евентуално би ставало.

Силно бих ти препоръчал да зарежеш СЕО-то като начин за популяризиране. През 2013 тепърва да нагазваш в СЕО е безсмислено. Просто научи елементарно on-page СЕО и толкова. Отнема около 30-60 минути.
 
От: Как си приложих наученото до тук.

Не може да се каже нищо ако не знаем целите на тоя сайт.
Ако е за удоволствие или с цел тестване и учене - става.
Ако трябва да изкарва пари - СЕО-то му е последният и нищожно малък проблем.

Ако само по СЕО-то искаш фийдбек - ето:
"My place under the sun" за какви ключови думи трябва да се бори? За sun, place? Освен да продава имоти в слънчеви части на планетата, за друго не виждам какво евентуално би ставало.

Силно бих ти препоръчал да зарежеш СЕО-то като начин за популяризиране. През 2013 тепърва да нагазваш в СЕО е безсмислено. Просто научи елементарно on-page СЕО и толкова. Отнема около 30-60 минути.

Засега сайта е за тестване най-вече.Имам ясната представа,че е достатъчно аматьорски,за да се надявам да изкарва пари.След време,когато го доразвия и усъвършенствам,така че от АдСенс да му обърнат внимание,може би бих се замислила по въпроса.Явно трябва да променя заглавието,защото в продаването на имоти хич ме няма.И,ако не ставам много нахална разбира се,би ли могъл да дадеш малко информация по въпроса какво е on-page SEO.
 
От: Как си приложих наученото до тук.

Дано някой все пак види този пост.Значииии излиза ми :
Ping Test

Trying to ping: Google/ webmasters/ sitemaps/ ping? sitemap = http % 3A % 2F % 2 F book loves. eu. pn %2 Fsitemap. xml. gz. The sections below should give you an idea whats going on.

Errors, Warnings, Notices:

WP_DEBUG was set to false somewhere before. You might not see all debug information until you remove this declaration!

Notice: WP HTTP API Web Request failed: Could not open handle for fop en() to Google / webmasters/ sitemaps/ ping ? sitemap = h t t p % 3 A % 2 F % 2 F b o o k lo v e s. e u .p n % 2 F s i t e map. xml.gz in / srv /disk6/ 1506287 /www / boo kl o v es. e u. p n /w p-content/ plugins / g o o g l e- sitemap- generator/ sitemap-core. php on line 2339

Същото е и за Яхуу
Освен това Акисмет също има да ми казва нещо по въпроса,а именно:
Network functions are disabled.

Your web host or server administrator has disabled PHP's fsockopen or gethostbynamel functions. Akismet cannot work correctly until this is fixed. Please contact your web host or firewall administrator and give them this information about Akismet's system requirements.

Ако някой има идея какво да правя ще му благодаря много много.

P.S.: Сайтът за сега е на безплатен хостиг,защото все още се упражнявам.Хостнат е в free hosting eu. com
 
От: Как си приложих наученото до тук.

P.S.: Сайтът за сега е на безплатен хостиг,защото все още се упражнявам.Хостнат е в free hosting eu. com
Как така си хостнала weebly сайт на хостинг:)
 
От: Как си приложих наученото до тук.

Защо избра точно weebly, а не blogspot например? Сложи по един интервал след точките и запетайките, че така се сливат писанията.

Можеш да се упражняваш и на собствен домейн с безплатен хостинг. Така и така ще хвърляш усилия, защо да не е върху ресурс, който притежаваш.
 
От: Как си приложих наученото до тук.

Опа.Забравих да напиша, че хостнах- УърдПрес сайт. Извинете, че ви подведох. След като прочетох доста отзиви и мнения за УърдПрес тук във форума и не само,реших да опитам. И преди да направя впечатлене на непостоянна(хванах Уийбли и го зарязах) трябва да кажа, че не съм го зарязала. Продължавам да се опитвам да подобря и другия сайт, но се оказва, че там ми предлагат доста ограничени възможности в сравнение с УърдПрес. По мое мнение.
 
Последно редактирано:
От: Как си приложих наученото до тук.

Дали някой все пак ще има отговор на проблема с грешките? Аз рових доста и доколкото разбрах двете са свързани помежду си, т. е. понеже Акисмет не ми е активиран, не мога да се свържа с Гугъл. Но пък Акисмет не мога да го активирам заради ограничения, поставени ми от сървъра, на който е хостнат сайта. И тъй като съм на безплатен хостинг засега, нямам достъп до файла php.ini и съответно не мога да преборя ограниченията сама. Дали платеният хостинг е единственото ми решение, или има и някакво друго? Ето това ми е въпроса. И още един по между другото. За индексиране на сайта в различните търсачки ми изпращат .xml файл, който трябва да кача на сървъра си.Но нали съм малко по-бавно загряваща не мога да схвана къде точно и как точно трябва да го кача. В папката на домейна ми, в папката на УърдПрес или във файла sitemap? И какъв точно е кодът за да го кача?
 
От: Как си приложих наученото до тук.

...
До тук как вървя?Научила ли съм нещо?Понеже вие сте ми "север" на компаса,бихте ли ме упътили ако някъде съм се заблудила по пътя?
...
От къде си тръгнала, моме, и до къде искаш да стигнеш? Това е въпросът.
Това, което си направила, без статийките би коствало десетина минути. SEO-то не е само да избереш хубави ключови думи. Ако знаеше повече за оптимизацията, ключовите думи не биха ти създавали проблеми. Да започнем от най-елементарното например - казваш, че таргетовата група са всякакви жени и блога ще е за съвети, за да им се улесни живота. В описанието на сайта, description мета-тага, си писала само за себе си.
И това, което ми направи впечетление - блогът ти не е книга - getting started е излишен. Аз като вляза в някакъв блог, от който се интересувам искам направо да видя новите постинги. Виж дизайна на Smashing Magazine (не мога да сложа линкове все още). Като вляза както виждам темите, така и виждам категориите.
"It will be a great pleasure for me if you write me your opinion,point of view or just say 'Hello' on this e-mail address..." Това е абсолютно ненужно. Нали за това има коментари? Според мен по-подходящо е да направиш раздел, да речем "about the blog" (може по-креативно нещо), където да запознаеш читателките с авторката и там да има поле за оставяне на коментари. Добрата практика, която съм продобил е, когато направя нещо да погледна на нещата от гледната точка на посетителя на сайта. Ако човекът има поне минимално желание да изпрати фийдбек, може да му се изпари, след като разбере, че за да го направи е нужно да влезе в пощата си и така да ми пише. Трябва да му е максимално лесно.
Съвет - чети, чети, чети и когато наистина мислиш, че си способна на нещо, тогава действай, за да не изгубиш време.
Дано да съм бил полезен :)
 

Горе