Как си формулирате непривлекателните обяви за работа

biaaro

Well-Known Member
Знам че няма много работодатели тука, дето им трябват работници тук, ама да питам :)

Значи задава се много голям проблем с хората, които трябва да се наемат за извършаване на каквато и да било физическа работа.

Трябва ми човек за поддръжка на онлайн магазин, съдържание и тн. Пускам в джобса, ще се избият, 1000 човека за една седмица, не мога да избера от подходящи кандидати, пускам за продавач-кибик, ще се избият лелите за нищожни пари. Пускам за общ работник-товарач и носач в склад... и греда... 2 - ма човека за една седмица 50-ти набор. Като изискванията са основно образование и категория Б, нищо повече. И никой не ще, всички искат да са ИТ специалисти и да работят на клон. Като заплатата съм я обявил 800 - 1200, не мисля, че е малко за Варна, че и с основно образование!

Та въпроса е ако формулирам нещо такова - Personal assistant of the executive technical head manager :) Дали ще има по голям ефект? :)

Също приемам идеи, как да формулирам длъжност на складов работник, която да е привлекателна за кандидатстване, че ми писна от писане на обяви и експерименти...
 
Колега, за съжаление младите не са научени да работят. Тези които могат да работят, умеят и не ги мързи имат квалификация и не гледат такива обяви тип общ работник, което не напълно нормално. Тези които нямат квалификация нямат и умение дори и за такъв тип работа.

Дай шанс на тези 50-ти набор. Поне ще ти вършат работа и най-вероятно няма да си хванат дърмите за 50 лева отгоре или да гонят дивото по чужбина.


Проблемът е във възпитанието, че младите са възпитани на мързел, искат само да взимат, нищо да не вършат, да се мислят за тежкари и мутри с парите на мама и тате... Как така той ще работи в склад или ще пазнося стока. Това “не е престижно”, ще “му се смеят приятелите”. Друго си е на кафетата по цял ден. Не им стига акъла, че срамна работа няма ...
 
Когато безработицата е ниска за подобни позиции никога няма достатъчно хора. Това няма нищо общо с България. Абсолютно същото е навсякъде по света. По същата причина в Англия няма да видиш местен гражданин да бере плодове и зеленчуци за минимална или каквато и да е заплата.
 
Младите учат с години само за да получат парче хартия, което да могат да троснат на бюрото на някой работодател и да кажат "Ето, това постигнах, вземи ме на работа". После всичко това продължава, работят за да могат да напишат в CV-то си "Ето, тук и там работих, вземи ме на по-добра работа". Сигурно се възприема като срамно в CV-то ти да пише "2019-2022 - Носач в склад". И аз не бих препоръчал на младите да си губят времето с това :)
Е, сигурно има млади тъпчовци и циганчета дето не са прекарвали много време в училище и могат само да носят, но дали те знаят дори как да влязат в нета и да кандидатстват по обява в джобса. Но и възрастните все ще могат да я вършат тая работа, аз не виждам проблем :)
 
Не знам защо търсиш да е привлекателна за кандидатстване и да ти пишат разни мързели и джендърчета да ти трошат времето и нервите. По добре напиши, че работата е свързана с физически труд без разкрасяване и да кандидатстват хора, които знаят каква е точно работата. Есента ми се наложи да търся служител, пуснах обява в джобса, в заплата, в алото и в позвънете. В обявата описах в подробности всички минуси на работата, точно за да отсея разни манекенчета и офисджии, защото ми трябваше човек с опит, а и самата дейност също е свързана с физически труд + това е относително мръсна. Или малко на форумен език, ако трябва да се формулираме (да има за Блинки кейворди, че ще ни обвини за спамери:))Обявата няма да е бачкатор френдли, но за това пък ще е супер таргерирана и вероятността да си намериш точния човек ще е по висока (~ROI++++------------->$).
 
Знам че няма много работодатели тука, дето им трябват работници

Изобщо не ми трябват работници.

Извинявай - искам УПРАВИТЕЛИ - и до сега не намерихме с Надя. Всеки е работник - гадост.
 
И никой не ще, всички искат да са ИТ специалисти и да работят на клон. Като заплатата съм я обявил 800 - 1200, не мисля, че е малко за Варна, че и с основно образование!
Докарай си хора от Бангладеш тогава. И от Индия и Пакистан става! 1000 лв. ако ти се струва доста за Варна, наеми си азиатчета. Те работят за 85 лв. на месец.
 
Аз да не съм златни пясъци, че да ги карам от Индия и Пакистан, нямам представа как да стигна до тях... А и повечето от тези държави са вече заети в АЙТИ СЕКТОРА. Иначе няма проблеми, бих взел всеки, който може да пази равновесие, има две ръце и два крака и разбира от команди - това тук, това там и тн.

Всички сте прави :) Въпроса е че
Докарай си хора от Бангладеш тогава. И от Индия и Пакистан става! 1000 лв. ако ти се струва доста за Варна, наеми си азиатчета. Те работят за 85 лв. на месец.
 
Явно не си разглеждал цивита скоро:) Повечето са със сериозни управленски способности и богат опит в управлението на хора. Много са малко кандидатите, които са били работници, всички са били или са шефове някакви.

Изобщо не ми трябват работници.

Извинявай - искам УПРАВИТЕЛИ - и до сега не намерихме с Надя. Всеки е работник - гадост.
 
20 години стаж, 2 континента, 4 държави, икономическо средно от Бг, бизнес висше от острова, няколко бизнес начинания в Бг и чужбина. И за толкова години не чух един бизнесмен да иска съвет как се управляват хора, но същите мрънкат колко са мързеливи и прости младите работници. Една доказана теория(цък)
 
Темата е за друго, не за управление на хора. При мен нещата са много добре, имам подход към всеки, атмосферата е страхотна и всеки дава всичко от себе си. Често чувам да ми казват, че никога няма да ме напуснат или, че биха работили за мен и без пари и тн. При мен никой не напуска, никога :) Може да ти прозвучи невероятно, но доста често някои колеги идват по рано на работа за да си пият кафето на спокойствие с мен. Въпроса е, че не мога да стигна до правилните хора, веднъж стигнал, знам какво да правя. Също знам, че има работливи, съвестни млади момчета, на които им се работи, но не мога да стигна до тях явно, затова е и темата...

20 години стаж, 2 континента, 4 държави, икономическо средно от Бг, бизнес висше от острова, няколко бизнес начинания в Бг и чужбина. И за толкова години не чух един бизнесмен да иска съвет как се управляват хора, но същите мрънкат колко са мързеливи и прости младите работници. Една доказана теория(цък)
 
Темата е за друго, не за управление на хора.

Като некой ти каже:

- Не ми викай.... директно го махам.
 
Аз да не съм златни пясъци, че да ги карам от Индия и Пакистан, нямам представа как да стигна до тях... А и повечето от тези държави са вече заети в АЙТИ СЕКТОРА. Иначе няма проблеми, бих взел всеки, който може да пази равновесие, има две ръце и два крака и разбира от команди - това тук, това там и тн.

Всички сте прави :) Въпроса е че

Чувал ли си лафа, че евтиното винаги излиза по-скъпо и от скъпото? Те може и да дойдат, ама ще те крадат, ще ти бъгнат бизнеса, и жена ти може да изнасилят даже!
 
Темата е за друго, не за управление на хора. При мен нещата са много добре, имам подход към всеки, атмосферата е страхотна и всеки дава всичко от себе си. Често чувам да ми казват, че никога няма да ме напуснат или, че биха работили за мен и без пари и тн. При мен никой не напуска, никога :) Може да ти прозвучи невероятно, но доста често някои колеги идват по рано на работа за да си пият кафето на спокойствие с мен. Въпроса е, че не мога да стигна до правилните хора, веднъж стигнал, знам какво да правя. Също знам, че има работливи, съвестни млади момчета, на които им се работи, но не мога да стигна до тях явно, затова е и темата...
Когато имам възможност, надявам се по-скоро, на персонала си ще предлагам за ниски позиции над 2000-3000 лв. Така поне ще мога да се оплаквам ако не си вършат работата. Плюс това, така се повдига икономиката. Добрата инвестиция никога не е в идеи. Инвестицията, която прави много пари е в хората, които имат идеи. Не в самите идеи. Всеки има идеи, но малко ги реализират и завършват докрай.

Населението на страната се е стопило с над милион за около 10-15 години. Дори албанците и ромите не стоят тук, ами отиват в Швеция, Полша и Германия. България, заради работодатели с твоето мислене, до 20 години ще се е превърнала в някакво много долнопробно копие на Кипър - където всяко парче земя ще се държи от руснак, англичанин, или друг мангизлия, а бизнес и производство няма да има. Ще има само сив сектор и пране на пари.

Малта и Кипър са точно това - мафиотски безмитни зони. Туризма изобщо не го добавям - той се държи от същите хора.

According to the PwC report, a total of 2,187 out of 4,470 properties sold in Cyprus in January-June were acquired by foreigners. Savvides said approximately 70% of properties acquired by foreigners relate to non-EU buyers.
 
Много ме кефи, когато публикация за нещо се превърне в спор за съвсем различни неща.

Свободата да общуваш бро......................... едно време се кефех на готини Админи - сега се кефя на готини теми с готин лаф и общуване.

Фейс групите пасти да папат...................
 
Свободата да общуваш бро......................... едно време се кефех на готини Админи - сега се кефя на готини теми с готин лаф и общуване.

Фейс групите пасти да папат...................
Българина обича онлайн седянките. Това е вярно.
 

Горе