Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

uni-web

Well-Known Member
Здравейте,

Предполагам повечето от Вас, си спомнят все-още за случката която ми се случи преди известно време със прехвалената и преди от мен Суперхостинг.бг.

Темата за тези които са я забравили: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=44840Та преглеждах различни оферти въпреки, че ме беше страх да се местя и си бях свикнал с тях, но просто ме принудиха а и от заглавието на темата си личи защо предпочетох http://alien-hosting.com/ .

Както и да е реших да направя крачката и да си преместя сайтовете които бяха разположени на два впс. в суперхостинг на един споделен хостинг при alien-hosting, като по този начин си спестих плащането на два впс. по 35.75 на месец за сметка на един споделен хостинг който пое 6 сайта които бяха на тези два впс. в суперхостинг. Прехвърлянето се извърши от тях, и почти всичко е точно. Важното е, че сайтовете работят и имам Unlimited CPU Time и нямам ограничения на броя файлове, и нямам натоварване на mysql, за да дам още парички.

Спомням си времето в което и суперхостинг бяха така, само с разликата,че аз от когато ги ползвам винаги е имало CPU time, но не се включваше нито mysql времето нито пък както сега броят на файловете. Както и да е казах почти всичко.

Другото интересно 6 сайта се събраха на 30 гб. а на единия впс. при суперхостинг имаше два сайта които надвишаваха вече горе долу 23.гб., а другите сайтове не са никак малки не знам как се получи това.

Останалото оставам на Вас аз, ако има въпроси ще си кажа!
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Радвам се, че си решил проблемите. Не съм чувал досега за тази хостинг компания, но ще се радвам в близките дни да споделиш как се държат сайтовете ти от към зареждане, поддръжка от хостинга и т.н. :)
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Ами за момента няма проблеми освен някои от функциите защото при сх. бях с по-малка версия на пхп. Иначе всичко друго си върви.

Радвам се, че си решил проблемите. Не съм чувал досега за тази хостинг компания, но ще се радвам в близките дни да споделиш как се държат сайтовете ти от към зареждане, поддръжка от хостинга и т.н. :)
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Ами то и ние от милениум бяхме на суперхост, но се изместихме. Поради много причини...... сега сме на ICN

не бях доволен от суперхост, че понякога обновяваше данните много бавно, както и това, че сайта се товареше... Доволен съм от този, който съм сега. :)

Пак добре, че си направил крачка на пред и си се махнал от там. Не се ядосвай. :))) Има една приказка "всичко е до време хубаво, после се разваля".
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Аз бях доволен от тях, но и те започнаха да ни мачкат едновременно с гошо и просто всяко нещо си има граници.
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

На това му се вика да се възползваш от момента :) Защо го казвам ли?

Алиенхостинг са нови - празни сървъри - няма проблеми :)

Когато станат много на крушата и те ще въведат тези стандартни условия. По цял свят е така - и тука в БГ става така.

Споделената услуга си е услуга... но да не забравяме че е споделена :)
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

На това му се вика да се възползваш от момента :) Защо го казвам ли?

Алиенхостинг са нови - празни сървъри - няма проблеми :)

Когато станат много на крушата и те ще въведат тези стандартни условия. По цял свят е така - и тука в БГ става така.

Споделената услуга си е услуга... но да не забравяме че е споделена :)

:roll:

Това важи за всички, които желаят да предоставят качествена услуга на своите клиенти. :)
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Това само времето ще го покаже. ;)

На това му се вика да се възползваш от момента :) Защо го казвам ли?

Алиенхостинг са нови - празни сървъри - няма проблеми :)

Когато станат много на крушата и те ще въведат тези стандартни условия. По цял свят е така - и тука в БГ става така.

Споделената услуга си е услуга... но да не забравяме че е споделена :)
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Между другото и аз попаднах веднъж на .. Алиенхостинг ще ги пробвам.. (Честно казано само заради това, че ти ги препоръчваш.. :)) Да те почерпят биричка :)
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

И на мен ми писаха че нещо си е достигнало лимита и сайта няма да функционира добре ...., незнам и аз какво ще се прави вече.
 
Последно редактирано:
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Точно за това смених хостинга на тези сайтове като в предишната тема ясно съм обяснил допълнителните проблеми. Съпорта им от най-добрия стана най-смотания.

И на мен ми писаха че нещо си е достигнало лимита и сайта няма да функционира добре да минавам на ...., незнам и аз какво ще се прави вече.
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

мисля че решението на проблема е да си взема един сървър(личен), но идват още камата проблеми за мен.Един от тях е цената му.Ще го мислим някак си, няма как иначе.Така под наем идва доста пара, а все пак всеки си знае колко труд, пари и нерви е хвърлил да си изгради и усъвършенства сайта
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Така вече няколко дни съм с няколко от големите ми сайтове в http://alien-hosting.com/ . Няма драми или проблеми, като изключим, че вчера незнайно защо и от къде имаше атака на сървъра, ама в бг. е нормално. Лично ги препоръчвам и гарантирам за качеството на услугата.

А от суперхостинг отново имах изненада незнайно пратен мейл както и незнайно как някой от сайтовете ми на споделения хостинг при тях генерирал спам, и за това ми били намалили изпращането на мейл на 1 бр. на час. Сега е възстановено, но какво да кажа пак трябваше да въртя телефони и да има драма за това. Само дето не ми е казано в мейла от къде идва този спам тъй-като нямам форми чрез които да може да се разпраща спам в сайтовете на този хостинг.

И нека от суперхостинг не ме разбират погрешно това не е упрек, а критика защото вече прекалено много започнаха да правят подобни неща. Лимити а-у.
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Суперхостинг и на мен са пускали странни предупреждения, че пращам много спам при положение, че това е на 100% невярно и когато поисках доказателства или каквато и да е по-подробна информация не можаха да ми дадат логично обяснение. Нищо не са ми ограничавали досега, но такива неща правят неприятно впечатление.
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

На мен ми правеха редовно забележки,че видиш ли в един форум се регистрирали и ботове,смешници
Суперхостинг и на мен са пускали странни предупреждения, че пращам много спам при положение, че това е на 100% невярно и когато поисках доказателства или каквато и да е по-подробна информация не можаха да ми дадат логично обяснение. Нищо не са ми ограничавали досега, но такива неща правят неприятно впечатление.
 
От: От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

А, и аз съм минавал през тези драми и то за няколко сайта. :D Сложи си чапта препоръчително гугълската, иначе режем мейлите, не ми се търси сега иначе ще изровя мейлите от тях. :D
На мен ми правеха редовно забележки,че видиш ли в един форум се регистрирали и ботове,смешници
 
От: От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Аз пък напук си махнах каптчата,кои са те че да ми казват кой може и кой не да се регистрира в моя форум?? Нали аз им плащам а не те на мен?
А, и аз съм минавал през тези драми и то за няколко сайта. :D Сложи си чапта препоръчително гугълската, иначе режем мейлите, не ми се търси сега иначе ще изровя мейлите от тях. :D
 
От: От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

Аз пък сложих щото на един мой клиент, пък му бяха блокирали форум на phpbb зареди това. Ама си сложих моя си преправена, не гугълската :p.

Аз пък напук си махнах каптчата,кои са те че да ми казват кой може и кой не да се регистрира в моя форум?? Нали аз им плащам а не те на мен?
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

И аз понесен от вълната на възторга ще се включа, тъй като не мога да подмина тази солидарност, която ме обзема от всичко изчетено.
Не, не ползвам ейлиен хостинг, но по-важното е, че ВЕЧЕ И АЗ не ползвам супер хостинг!!! :)
При СХ плащах около 140лв за 2 споделени, а сега за по-малко пари си имам ВПС от този нов доставчик. Апропо доставчика избрах от тук, което за мен беше много рисково, но не съжалявам.

Малко прости факта:
При СХ сайтовете ми заемаха над 16ГБ, сега нямат и 4...
При СХ се тревожех за лимити - превишено време и какво ли не, претоварвания, а сега всички сайтове на едно дърпат под 1%...

Какво получих, че се доверих на нова фирма доставчик?

Внимание
Отношение
Нямаше въпрос, на който да не ми е отговорено
По-важно от горното: Нямаше въпрос, които трябва да задам по няколко начина, за да уцеля правилния и да получа отговор
Цялото местене го направиха момчетата
Преровиха и оптимизираха базите
Регулярно ме държат в течение с различни промени, които правят и коментираме дали се усеща и има ли ефект.

Сигурен съм, че ако някой от СХ се включи ще ми събере от 10 кладенеца вода, но аз не се интересувам от това какво са си купили, че ми вдигат цени и лимити, а какво получавам. Мнението ми е, че СХ е доставчик, който живее на стари лаври, което никога, за никой не е добра новина
 
От: Как спестих близо 50 лева от Суперхостинг, чрез Алиенхостинг!

А дано ама надали, и в предишната тема която бях отворил се включиха единствено по тела, така, че не вярвам да се включат пък точно тук!!!!

Сигурен съм, че ако някой от СХ се включи ще ми събере от 10 кладенеца вода, но аз не се интересувам от това какво са си купили, че ми вдигат цени и лимити, а какво получавам. Мнението ми е, че СХ е доставчик, който живее на стари лаври, което никога, за никой не е добра новина
 

Горе