Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

cecipenev

New Member
Имам идея с няколко човека да се отвори магазин, да се наема такъв някъде на хубаво място, да си поръчвам стока от чужди онлайн магазини от които съм поръчвал и качеството ми харесва, а цените са два или повече пъти по малки от тези, които са тук в БГ. Интересувам се от това трябва ли някакви разрешителни, да речем ако поръчам 10 горнища на Адидас, освен фактура от магазина, все пак да докажа произход, други неща трябват ли като разрешително или не?

Тук ще попитам също дали някой знае дали чужди фирми/онлайн магазини работят на консигнация с България, разбира се с подписване на договор и прочие?

Благодаря предварително, обезателно ще питам и още въпроси, стига да ги формулирам скоро :)
 
От: Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

Има вероятност сериозно да се набуташ особено ако решиш да спестиш от консултации със счетоводител преди да започнеш да правиш каквото и да е. Разбира се консултацията не гарантира, че няма да се набуташ...
 
От: Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

Тук обаче съм в плюс. Майка ми има одиторска и счетоводна къща. Мисля, че ще ми е от полза? :)
 
От: Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

Ами ако беше питал майка си щеше да знаеш, че за тази по-евтина стока (например Адидас), ако я купуваш с търговска цел дължиш вероятно мита и ДДС още при вноса. Също така ако беше питал тя вероятно ще знае, че големите марки (например Адидас) дават изключителни регионални права на конкретна фирма и никой дриг няма право да разпространява продуктите и без да ги е купил от регионалния представител. Всякакъв друг произход на стоката освен от законния упълномощен търговски представител сче счита за незаконно разпространение на марката.
Естествено ако питаш майка си, вероятно ще те запознае и с някои легални и полулегални трикове за избягване на гореописаните от мен проблеми.
Не че те плаша, но исках да ти помогна да разбереш, че нещата не са толкова прости - купуваш-продаваш. Ако беше толкова лесно, нали знаеш, че освен тебе и доста други хора знаят къде продават евтини маркови стоки, но ако забелязваш не изобилства от такива магазини, какъвто ти мислиш да си направиш. Едва ли само ти си се сетил.
 
От: Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

След разговор с майка ми ( не след твоя пост, приятел ) ми остана да коментирам и да се интересувам само от намирането на помещение и намирането на хубава стока. :)
 
От: Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

Тук обаче съм в плюс. Майка ми има одиторска и счетоводна къща. Мисля, че ще ми е от полза? :)
Тя не ти ли обясни и , че като взимаш пари трябва да ги връщаш ?!?!
Тези твои приятели дано не ги набуташ и тях !
 
От: От: Как стои въпроса с отварянето на оффлайн магазин?

Тя не ти ли обясни и , че като взимаш пари трябва да ги връщаш ?!?!
Тези твои приятели дано не ги набуташ и тях !
Много ясно. Целта е да се приберат парите. След това ще се измислят един милион причини, поради които плана е неосъществим, а средствата за осъществяването му - невъзстановими.
Когато cи имате работа и с мамино синче, и аматьор, това е recipe for disaster.:D
 

Горе