Как точно индексира Google

kpetrov

Well-Known Member
Пускам я темата, всеки да каже според него на какъв основен принцип гугъл индексира търсенето, и съответно как да подходим към изграждането на сайта ни.
Моето мнение е с малка тежест, отскоро се занимавам. Освен това знам че гугъл се пригодява към локалният потребител. т.е. на мен по ключова дума могат да ми излязат едни линкове, на вас други.

На мен обаче ми се струва, че Гугъл индексира на първо място по заглавие на линка.
 
Питането по-скоро не е за индексирането, а за алгоритмите на позициите при класирането. На този въпрос никой не може да отговори, защото никой не знае как точно става всичко, а и постоянно има промени. Както ти казаха по-горе - прави сайтове за хора! Гледай да изглеждат добре, да имат качествено съдържание и полезна информация! Аз се класирам на челни позиции по много ключови думи за мои сайтове, към които не съм добавил нито един линк и не съм правил нищо за това. Просто имам добро съдържание, което се харесва на потребителите.
 
Последно редактирано:
Както каза mvmrik, изглежда питаш за критериите за класиране. Индексирането е друго. За класиране се гледат стотици фактори, не е едно или две неща. И точния алгоритъм е тайна. Все пак се знае долу горе какви са факторите. Търси в интернет и ще откриеш статии с големи списъци с предполагаеми фактори. Но съвсем грубо, гледа се съдържанието да е по-темата, която се търси и да е авторитетно (да има линкове от добри сайтове, социални сигнали и други), а не спамерско.
 
Бих добавил освен всичко, което изброиха колегите, важна е и редовност на пускане на ново инфо. Ако ти е нов сайта и пуснеш примерно 5-10 големи статии в продължение на 10-20 дена (това е времето в което повечето хора се отказват и спират да пускат нови), вероятно положителния ефект ще е слаб или никакъв, Не всеки има възможност да пуска нови статии всеки ден. Но моето наблюдение е, че може дори да не са цели статии. Освен нормално качваното ново съдържание из сайта, аз слагам по 20-50 думи нова уникална информация всеки ден на началната ми страница. Разбира се ефекта не идва веднага. Ако сега започваш трябва поне месец-два-три да си редовен за да оцени Г. усилията ти и да почне да те награждава с по-добро класиране. Реагира забавено във времето. и в двете посоки. Ако спреш, ще минат няколко седмици докато започне да ти отнема това което ти е дал.
Изобщо мисли за Г. като за един голям тежък жироскоп, който трябва да завъртиш. В началото потегля бавно и трудно, а после може с по-малко усилие , но постоянно.
 
Последно редактирано:
Бих добавил освен всичко, което изброиха колегите, важна е и редовност на пускане на ново инфо. Ако ти е нов сайта и пуснеш примерно 5-10 големи статии в продължение на 10-20 дена (това е времето в което повечето хора се отказват и спират да пускат нови), вероятно положителния ефект ще е слаб или никакъв, Не всеки има възможност да пуска нови статии всеки ден. Но моето наблюдение е, че може дори да не са цели статии. Освен нормално качваното ново съдържание из сайта, аз слагам по 20-50 думи нова уникална информация всеки ден на началната ми страница. Разбира се ефекта не идва веднага. Ако сега започваш трябва поне месец-два-три да си редовен за да оцени Г. усилията ти и да почне да те награждава с по-добро класиране. Реагира забавено във времето. и в двете посоки. Ако спреш, ще минат няколко седмици докато започне да ти отнема това което ти е дал.
Изобщо мисли за Г. като за един голям тежък жироскоп, който трябва да завъртиш. В началото потегля бавно и трудно, а после може с по-малко усилие , но постоянно.
Не съм много уверен, че ще успея тъй като сайта ми не е О шок и ужас, и какви гащи носи Галена.
Иначе сега се чудя дали има смисъл да платя съвсем символична сума за кратка реклама по най-популярните сайтове.
 
Иначе сега се чудя дали има смисъл да платя съвсем символична сума за кратка реклама по най-популярните сайтове.
Плащането за реклама не е ли за по-бързи резултати? Ако си подържате сайта, то той ще се популяризира. Е ако си плащате редовно също е вариант, но си е свързано с месечни разходи.
 
Иначе сега се чудя дали има смисъл да платя съвсем символична сума за кратка реклама по най-популярните сайтове.

Няма смисъл.
 

Горе