Калкулиране на цена за фоторетуш

muteki

New Member
Някои може ли да ми каже как се калкулира обработка на снимка в областта на бижутерията. Трябва да се пипнат леко фона, сенките и отраженията. Сенките и отраженията са повече, но все пак става дума за добри снимки. И така каква е адекватната цена/ на брой или отделно изображение се калкулира и по колко.
 
Пример и урок за ретуш на пръстен:
Лично аз бих сложил цена около 10 лв. на снимка. Друг вариант е да си ги правите сами.
Според мен от оригиналния пръстен не остана нищо в това клипче, по-добре да го бяха нарисували на бял лист.
И при цена от лев на минута, ми се струва, че ще дойде да сте меко казано скъпоплатен специалист, защото не вярвам, че са много хората, които Ви биха плащали около 500 лева на ден.
 
Добрата снимка продава. Искате да продавате или да не продавате? Да предположим че, Ви предложа оферта от лев на снимка. Това от "меко казано скъпоплатен специалист" ще ме направи нископлатен идиот. Аз си ценя времето и труда, хубаво ще е да цените времето и труда на хората. След като мнението ми не Ви допада се научете да си ретушвате снимките сам или потърсете някой ниско платен идиот. По между другото във файвър е пълно с ниско платени индийци който за 5 долъра ще Ви ретушнат 1000 снимки.
 
Последно редактирано:
Добрата снимка продава. Искате да продавате или да не продавате? Да предположим че, Ви предложа оферта от лев на снимка. Това от "меко казано скъпоплатен специалист" ще ме направи нископлатен идиот. Аз си ценя времето и труда, хубаво ще е да цените времето и труда на хората. След като мнението ми не Ви допада се научете да си ретушвате снимките сам или потърсете някой ниско платен идиот. По между другото във файвър е пълно с ниско платени индийци който за 5 долъра ще Ви ретушнат 1000 снимки.
Аз не търся и не предлагам такава услуга. Само казах, че от оригиналната снимка във видеото не е останало нищо, и ако виждаш тази перфектно изглеждаща рисунка, и ти я представят за снимка на въпросния пръстен, мисля, че доста не приятно изненадан ще останеш какво си гледал и какво си получил.
Един подходящ цитат за случая, не за lipcho: ”Пази се, очка, пази се от хаджи Койов Пантелей, че не е човек за приятел. Имаш ли вземане-даване с него — ще върти, ще суче и накрая ще те измами. Майсторски ще те измами, та няма да усетиш.”
 
  • Like
Реакции: Sky
Да в алито е пълно с перфектни снимки на продукти. Въпросните снимки продават продукта. Сигурен съм че има и доста коментари за обработените им снимки. Аз не предлагам ретуш на продукти.
 

Горе