Кандидатстване за финансиране от ЕС

grigorov

Active Member
Някой от много предприемачи тук правил ли е опити има ли наблюдения? Знае ли някоя добра консултантска фирма която се слави с голям процент спечелени проекти.
Интересувам се тъй като до момента всичко което е постигнато в нашата фирма е било с лични средства бавно и славно а едно такова финансиране или дори съфинансиране да речем 25 000 от ЕС 25 000 от нас доста добре би се отразило на на бизнеса. Мисля че програмата която ме вълнува е ОП Конкурентоспособност /става дума за обновяване на стара техника и закупуване на нова.../

Мисля че за много от нас би била интересна тази тема особено ако се намери човек с опит да коментира.
 
От: Кандидатстване за финансиране от ЕС

Започни да следиш обявите тук: http://www.opcompetitiveness.bg/module4.php?menu_id=45 когато излезне нещо, което смяташ че те устройва, изчети много внимателно насоките за кандидатстване и разгледай също толкова добре формулярите за попълване. Ако сметнеш, че отговаряш на изискванията, които за съжаление в повечето случаи са непосилни за фирмите на "простосмъртните", започни да търсиш консултанска фирма, която да ти помогне. Вече по-рядко, но все още има и процедури, по които не се изисква съфинансиране. Питай нещо по-конкретно, за да ти дам повече инфо. По програмата за модернизация в момента няма открити процедури. :|
 

Горе