Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Kogo

Member
Добър вечер на всички.
Въпроса е следния. Виждал съм фен страници към сайтове, които когато публикуват снимка на фенстраницата си тя при клик води към някакъв адрес на сайта им. Също така правят текст линк.
Как аджеба го правят това? Някой да знае? :)
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

E това е линк, тъмбовете са така от много време.
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

И можеш да ги смениш, като добавиш в <head> <meta property="og:image" content="изображение" />
Доколкото знам, трябва да е целия път към снимката, а не релационно. Т.е http://www.нещоси.com/images/alabala.jpeg, а не /images/alabala.jpeg
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Сори, нищо неразбрах :)
Може ли малко по простичко да го обясните?
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Тука пише. Въпреки, че въобще не е на ниво, тъй като материала е от някакъв си "вуз", ще ви сдобие с някакви представи.
Накратко, зад всяка страница има код. Основните и задължителни неща са тези, наричат се етикети и обозначават "главните елементи". С подчертан шрифт съм добавил коментари.
<!DOCTYPE html> технически етикет, казващ на браузърите какво е
<html>отварящ етикет, който казва, че от тука до затварящия етикет (затварящите етикети започват с </ ) съдържа важни глупости
<head>първата основа част от страницата, почти невидима за потребителите, съдържащ в себе си технически данни като заглавието, което се вижда най-отгоре на прозореца, информация за търсещите масини, дали да се индексира и как да се индексира, как да се вижда в браузъра, как да се интерпретира с други страници и т.н.
</head>казваме "до тука си, <head>"
<body>втората основа част на страницата. Видимата част за потребителя. Между тези етикети се намира всичко, което виждаш.
</body>казваме, че етикетът <body> е бил до тук
</html>можеш ли да се досетиш сам?
--------------
ето и още пояснения:
--------------
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>текстът, което се визуализира най-отгоре в браузъра</title>на тази страничка, например е "Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???"
<meta name="robots" content="noindex,nofollow" />ако бот на някоя търсачка попадне в тази страничка, няма да направи нищо със страничката
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" />указвам стиловете за страничката
<meta property="og:image" content="http://www.нещоси.com/images/alabala.jpeg" />ако някой постави линк към тази страница във фейсбук, фейсбук ще разбере какво искам да кажа и ще показва тази снимка
</head>
<body>
Този сайт е за домашни любимципримерен текст, който ще видиш
</body>
</html>
Ето полезно четиво, ако разбираш английски.
Или ако не разбираш
съжалявам, много съм замаян днес
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Искаш да кажеш че когато публикувам тема на фен страницата си мога спокойно да пиша на HTML????:shock:
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Ето пример с една такава фен страница: https://www.facebook.com/InterviewNews
Всяка една снимка при клик води до сайта на човека, а не се отваря на цял екран както е по принцип. Как го е направил?
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Хора, моля ви, няма как да не го знаете това! :rolleyes: Нали всички само с това се занимавате!? Ето специално Ви направих картинка, моля ви кажете как се прави да изглеждат така новините във фен страница на Фейсбук. Ето снимката:

347e0p1.jpg
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Бати малоумната тема или аз нещо не вдявам. Естествено че като постнеш линк към снимка ще ни се покаже стимката във Фейсбук. WTF е питането?
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Постваш си url адреса, изчакваш малко и автоматично картинката от темата става линк ... триеш самия линк и пишеш коментар...
... П.П между другото тая страница ми е позната от някъде дето я цитираш ...
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Постваш си url адреса, изчакваш малко и автоматично картинката от темата става линк ... триеш самия линк и пишеш коментар...
... П.П между другото тая страница ми е позната от някъде дето я цитираш ...

:) Благодаря!
Да, сигурно ти е позната, по едно време като не ми отговаряше никой тук мислех да ти търся координатите на сайта :)


Едитвам си мнението, след малко ще допиша
 

Прикачени файлове

  • rqznrq.jpg
    rqznrq.jpg
    43.3 KB · Преглеждания: 14
Последно редактирано:
От: От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Значи, ок, ако това е начина - разбрах. Но явно при мен нещата са по-трудни. Проблема е следния: когато публикувам линк във Фейсбук с новина от моя сайт, той поради технически специфики във сайта ми не "открадва" автоматично снимка от новината, която публикувам. Тъпото, е че след като пейстна линк във Фейсбук при мен в зависимост от настроението на Фейсбук има два пътя на развитие, и не мога да хвана никаква логика кога го прави по единия начин и кога по другия:

1. Вариант едно: изкарва ми вместо снимка от новината фавикона на сайта и ми предлага отдолу с бутон Upload Image да си кача друга картинка ако тази (фавикона) не ми харесва. Това е по-добрия вариант от двата, защото тогава просто ръчно си качвам нужната снимка и нещата стават както при колегата от Интервю.
2. Вариант две: нищо не ми предлага и нищо не качва автоматично...

Но както и да е, ако това е единствения начин - продължавам да експериментирам. Просто си мислех, че се прави по някакъв друг начин.
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

Не ми се иска да отварям нова тема за едно кратко въпросче. Моля ви да ми кажете има ли начин, по който може да се настрои една публикация във фен страница да излиза редовно на определен период от време автоматично? Примерно - автоматично всеки месец на 4 число от 17:00 часа....?
 
От: Картинка/снимка - линк във Фейсбук фен страница???

да, можеш да пробваш с HootSuite
 

Горе