Категории / Таговe?

nikolaicho

Active Member
Грешна ли е стратегията статиите в един блог да не се разделят на категории, a да са разграничени само по тагове и това може ли да има негативен ефект при индексирането от търсачките, ако в по-късен момент се разпределят по категории ?
 
Последно редактирано:
аз доста четох по темата и горе долу разбрах следното.
Най-доброто от двата свята:
1. Използваш категории (те са по описателни и рязко разграничава отделните постове)
2. Използваш и тагове - за бързо намиране на пост в който се споменава дадена дума
Сега относно търсачките за да намалиш duplicate ако си с wordpress използвай all in one seo да забраниш индексиране на категории или използва more tag или evermore plugin
 
Идеята ми е, докато блогът е още нов и с не много съдържание да си поствам статиите една след друга некатегоризирани, само с тагове. Ще сложа таг облак в сайдбара и така няма да се обременявам с категории, защото нещо ми е много трудно да си разделя идеите.

От друга страна, си мисля: ако блога придобие мащабност ще е супер неудобно за читателите да търсят нещо, кликайки хиляда пъти върху "предишни статии" освен, ако не използват формата за търсене.

При това положение ако статиите са ми индексирани вече и след това ги категоризирам дали ще е в минус за намирането им след разделянето по категории.

Може би тряба да поясня каква блогплатформа ще ползвам, за да е по ясен въпросът ми:

1) по-вероятно е да е wp
2) но обмислям варианта и за блогспот
 
Последно редактирано:
направи каквото е по удобно за читателите ти в краина сметка дори и да има известни сътресения в търсачките при бъдещи промени голямата работа те ще са времени и трябва да се притесняваш за тях като им доиде времето :)
 
Мерси за отговорите ще обмисля по-сериозно въпроса какво наиситна ще е по-удобно за читателите, че напоследък нещо така се вманиачих, че всичко ме избива на индексиране, паяци и т.н. :)
 
ако имаш свястно съдържание не са проблем за search engini-a тагове катогории и тем подобни. То това си е вътрешна оптимизация, а те по default блоговете са доста оптимизирани.
 

Горе