Категории за частни лица без фирми

IMalchev

New Member
Здравейте, в момента създавам един сайт с каталог за фирми, но обмислям да вкарам и категории за частни лица без фирми.
Интересува ме по какъв начин мога да предпазя клиентите си без фирми (т.е часно лице което извършва някакви услуги или произвежда ръчно направени "неща" )

Искам да знам какъв е закона за тези потребители и като цяло как бих могъл да избегна проблеми с НАП за моите потребители.

Благодаря предварително.
 
Здравейте, в момента създавам един сайт с каталог за фирми, но обмислям да вкарам и категории за частни лица без фирми.
Интересува ме по какъв начин мога да предпазя клиентите си без фирми (т.е часно лице което извършва някакви услуги или произвежда ръчно направени "неща" )

Искам да знам какъв е закона за тези потребители и като цяло как бих могъл да избегна проблеми с НАП за моите потребители.

Благодаря предварително.

Здравей и добре дошъл при нас. :)

Мисля, че има значение какво предлагат тези потребители. Ако са услуги, да речем консултантски, реално те си сключват договор, който е граждански, за даден проект. Ако е занаятчия и продава произведения на изкуството, си е регистриран като такъв. Но ако извършва търговска дейност, няма как да не мине без фирма, поне не се сещам. Може и да има начин. Сайтът ти реално ще иска регистрация, нали? Ще има дадена основна информация на главната страница на категорията за съответните хора, предлагащи услуга, а след като е логнат клиента, тогава да има право да вижда и по-детайлни неща. Но това реално пак не е мега голяма защита, но е на ниво браузване.

А от какво ще ги предпазваш, тъй като всеки един участник би следвало да е наясно, че за да стигне предлагания от него продукт или услуга до голяма аудитория, той трябва да публичен. Няма как да правиш реклама анонимно. Нали трябва да те намерят, за да се възползват от услугата / продукта. Специално за ръчно направени неща си има специални регулации. Не е така да вкараш 100 таблета и да ги продаваш по сайтовете. Това вече е кофти. Но е хубаво някой по-опитен от мен да си каже мнението. :) Аз не съм правист и правни съвети не давам. :) Просто споделям какво мисля. ;)

Защо просто не дадеш материали за четене на сайта, за да си знае всеки един къде попада и какво е редно да направи, за да няма проблеми. Така всеки сам си преценява риска. Сайтът няма как да бъде отговорно лице за това, че някой е решил да го ползва, без да се е осведомил. За пазенето - единственото, което се сещам е просто те да не дават много информация, но няма как. Нали бизнес искат да правят. ;)

Успехи и приятен престой тук.
 
От: Категории за частни лица без фирми

Проблемът е дали те ще имат желание да са включени в тази категория и как ще се казва тази категория.Безработни, специалисти, професионалисти, предприемачи.......
 
То ще е може би категоризирано по сфери: За дома и градината, здравни услуги, и други. Реално проблемът идва от там, че според автора ще има доста регистрирани хора, които ще упражняват някакъв вид търговска дейност, но иска да ги предпази, защото не е сигурен за някои от тях дали имат фирма зад тези услуги или продукти, които предоставят. Или не съм разбрал. Мисля, че е това. Да не ги налазят от НАП. :)
 
От: Категории за частни лица без фирми

@Blinky точно това е идеята, да не ги налазят от НАП.. категориите лесно, ще ги направя но идеята е да "заобиколя" така нещата, че да привлека повече потребители от тази среда, защото хората които нямат фирми и извършват някакъв вид дейност (в случая частна) за да изкарат някой лев(такава е ситуацията в България от край време) ги е страх да се появяват в интернет средите именно поради тази причина.. За това питам дали е възможно.
 
От: Категории за частни лица без фирми

Не виждам защо трабва да ги "защитаваш" Слагаш просто категория "занаятчии" или нещо от сорта на "свободни професии" и те сами да си се оправят. Не виждам реално с какво можеш да ги защитиш, освен че ти самият можеш да си навлечеш ядове
 
От: Категории за частни лица без фирми

@Websupport би ли обяснил по-подробно как мога да си навлека ядове, защото това също силно ме интересува.. благодаря предварително../
 
От: Категории за частни лица без фирми

Ти сам загатваш "как да им помогна да избягат от нап" :wink: Това имам предвид :) Иначе нямаш ядове да си правиш каквито искаш категории, отговорността за информацията която публикуват си е тяхна 100% Ако трети лица имат нещо против, то си има съответен ред по който да изискват премахване на дадена информация от сайтът ти.
Но наистина не можеш да сложиш например категория "извършващи услуги без да плащат данъци" :D
 

Горе