Кафе-Автомати (Вендинг) общински места.

h3tr1k

Member
Здравейте,колеги от скоро имам кафе машинки такааа въпроса е,че имам 2 и съм си ги сложил на частни места (на не общински терен).
Понеже в началото намерих едно супер добро местенце но беше общинско така отидох до общината и до кметството говорих със съответния човек които ми каза следното "Момче кафе машини на общински терен не може да се слагат". След което му отговорих,че явно е сляп защото почти всички кафе автомати в Бургас седят на общински места той ми каза,че нямало такова нещо казах му да излезе малко и да се поогледа да не се прави на луд.

Та въпроса ми е ако някой има идея как стоят нещата с общинските места как и къде трябва да се преборя за такова място защото имам страшно добра точка собствениците на обекта са съгласи да се сложи машина но общината не ми разреши там...
Какво да се предприеме ?
 
От: Кафе-Автомати (Вендинг) общински места.

Здравейте,колеги от скоро имам кафе машинки такааа въпроса е,че имам 2 и съм си ги сложил на частни места (на не общински терен).
Понеже в началото намерих едно супер добро местенце но беше общинско така отидох до общината и до кметството говорих със съответния човек които ми каза следното "Момче кафе машини на общински терен не може да се слагат". След което му отговорих,че явно е сляп защото почти всички кафе автомати в Бургас седят на общински места той ми каза,че нямало такова нещо казах му да излезе малко и да се поогледа да не се прави на луд.

Та въпроса ми е ако някой има идея как стоят нещата с общинските места как и къде трябва да се преборя за такова място защото имам страшно добра точка собствениците на обекта са съгласи да се сложи машина но общината не ми разреши там...
Какво да се предприеме ?

До колкото знам пускаш си молба в общината, минава през общински съвет, гласува се и съответно ти разрешават/не ти разрешават. Звънни на някакъв номер в общината и ги питай.
 
От: Кафе-Автомати (Вендинг) общински места.

И аз съм се занимавал с вендинг доста време. С общините е гадно да се водят разговори. Както каза колегата по-горе...това е начина. Но щом собственикът на обекта ти е позволим сложете така машината, че да не бъде на общинско място. Виж къде точно е неговото и я "вгради" ако е магазин например. По София така ставаха нещата, говори се със собственика и се използва неговата част.
 
От: Кафе-Автомати (Вендинг) общински места.

Във всеки град е различно.

В Русе например, където плащаш тротоарно право, там можеш да сложиш автомата.

Ама щом казваш, че мястото е добро, големите играчи в бранша ще те...
 
От: От: Кафе-Автомати (Вендинг) общински места.

Няма какво да ме .. колега просто няма как да стане въпроса е, че общината ми отговориха, че нямало право изобщо на общински терен което си е пълен та*ак

Във всеки град е различно.

В Русе например, където плащаш тротоарно право, там можеш да сложиш автомата.

Ама щом казваш, че мястото е добро, големите играчи в бранша ще те...
 

Горе