Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Качването на статиите веднага има и предимство и недостатъци.

Най-добре пускай по 2-3 на ден. Но си подготви и статии за момента когато свършат тези сега. Новия контент за сайта има много голямо значение за търсачките, т.е. ако всеки ден пускаш ново съдържание и гугъл ще влиза всеки ден в сайта ти и обратното ако пускаш ново съдържание в месеца веднъж и ботовете ще влизат по рядко и по рядко ще ти се актуализира индекса в търсачката.

Ако си качиш статиите веднага и имаш добър линкбилдинг, те ще бъдат бързо индексирани и ще се появят сравнително бързо в търсачката и съответно ще получиш бързо трафик от тях. Но това не означава че следващите 5 месеца не трябва да публикуваш нищо. Ние примерно публикуваме всеки ден на сайт по 4-5 статии и дори да имаме 1000 написани не ги пускаме наведнъж, за да може всеки ден да има нова информация.

Е, аз чак 1000 нямам, за това качвам по 2-3 на седмица.

Иначе относно линк билдинга - колко линка в статията г/д е добре да имам? Примерно 1 прекалено малко ли е и 5 прекалено много ли е?
И линковете трябва да сочат към статии от МОЯ сайт или е по-добре да сочат към други материали от други авторитетни сайтове? (но, ако е второто не знам това защо да е добре - по този начин все пак си изкаравам трафика от сайта)
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

2-3 на седмица е ок, когато имаш възможност за повече, пускай повече и така...

Линковете трябва да сочат към твоите си сайтове. Например ако имаш статия: "Ползи от доматите" и в друга статия имаш думата "домати" някъде в текста, е добре тя да бъде линк към първата статия. Т.е. имаш таргетирано линкване на ключови думи. Но е добре и да имаш линкове от външни сайтове към теб. Не слагай постоянни линкове по сайта ти, като такива например във футъра ти, защото така ти изтича page rank-a към тех.

Ако ти липсва съдържание, мога да ти предложа да ти пускаме от време на време уникални статии:
виж този пост:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58384&p=673467#post673467
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Не слагай постоянни линкове по сайта ти, като такива например във футъра ти, защото така ти изтича page rank-a към тех.

Ако постоянните линкове са към моя сайт? Примерно някой като цъкне на хеадъра ми го праща на хом пейджа. Ама то така си е по подразбиране в WP.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Ако постоянните линкове са към моя сайт? Примерно някой като цъкне на хеадъра ми го праща на хом пейджа. Ама то така си е по подразбиране в WP.
това е нормално
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Имам въпрос, за да не отварям тема, ще се радвам да споделите мнение:

Стар сайт със 100 статии. Пргорамист прави нов сайт на същия домейн(не е точно редизайн) и не може да прехвърли статиите(не знам защо). Така, сайтът няма кой знае какви позиции, но статиите са му уникални и искам да го задвижа откъм оптимизация. Как да процедираме със старите статии?
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Смени прогрмистта :).
 
От: От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Имам въпрос, за да не отварям тема, ще се радвам да споделите мнение:

Стар сайт със 100 статии. Пргорамист прави нов сайт на същия домейн(не е точно редизайн) и не може да прехвърли статиите(не знам защо). Така, сайтът няма кой знае какви позиции, но статиите са му уникални и искам да го задвижа откъм оптимизация. Как да процедираме със старите статии?

Да ги редиректне от стария към новия сайт няма ли да стане?

Аз така направих като си прехвърлях сайта от стара html версия към нова wordpress версия. Само че използвах плъг-ин за което.
Не знам дали при теб е същата ситуацията.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Смени прогрмистта :).
Доста меко казано. УБИЙ "Програмиста" ...
 
От: От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Имам въпрос, за да не отварям тема, ще се радвам да споделите мнение:

Стар сайт със 100 статии. Пргорамист прави нов сайт на същия домейн(не е точно редизайн) и не може да прехвърли статиите(не знам защо). Така, сайтът няма кой знае какви позиции, но статиите са му уникални и искам да го задвижа откъм оптимизация. Как да процедираме със старите статии?

Ако не можете да запазите старата линк структура, старите статии трябва да бъдат редиректнати с 301 redirect към новите статии, всяка една поотделно. Ако не направите това рискуваш едно и също съдържание да бъде индексирано в гугъл на 2 места и ще сметне, че спамиш и ще си повече навредиш отколкото помогнеш.
 
От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Няма значение дали ще изгърмиш 50-е статии на 1 път или ще качваш по 1 през ден. Въпроса е да са разпределени равномерно по категориите в самия сайт, не 40 статии да са в 1 категория и останалите 10 в още 2-3 :)
 
От: От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Ако не можете да запазите старата линк структура, старите статии трябва да бъдат редиректнати с 301 redirect към новите статии, всяка една поотделно. Ако не направите това рискуваш едно и също съдържание да бъде индексирано в гугъл на 2 места и ще сметне, че спамиш и ще си повече навредиш отколкото помогнеш.

В момента статиите са в site.bg/blog и искаме да остане само сайта.
Да, програмистът е трагедия, въпреки, че ми е приятел хаххаха Много ядове и много го мързи.

Всяка статия ръчно една по една ли трябва да се пренасочва?
 
От: От: От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

В момента статиите са в site.bg/blog и искаме да остане само сайта.
Да, програмистът е трагедия, въпреки, че ми е приятел хаххаха Много ядове и много го мързи.

Всяка статия ръчно една по една ли трябва да се пренасочва?

С приятели сериозен бизнес не се върши. От опит. По добре пробвай с непознат.
 
От: От: От: Качване на съдържание наведнъж - добре ли е за SEO?

Ако статиите са ти site.bg/blog/url и искаш да станат site.bg/url, тогава може да се създаде един скрипт, който се слага в блога и който при срещата на думата blog да я маха и да пренасочва страницата с 301 редирект към същото url но без /blog -> обясни това на програмиста ти.

Ако той не може да ти прехвърли статиите, което е сравнително просто нещо, най-вероятно няма да може да ти направи и редиректа както трябва... и най-вероятно ще стане мазало... затова вместо да експериментираш остави старите статии където са и в сайта си вкарай просто нови статии.

Ако ти трябват статии, можем да ти напишем на каквато тема решиш, виж тази тема:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58384
 

Горе