Качване на PDF с копирани текстове файлове – добре или зле

hatre

Active Member
Сканирам книга със стихове, правя я във PDF във текстов формати и я качвам на сайта си. 5-10% от стиховете ги няма никъде, а всичките никъде ги няма публикувани на едно място или като PDF.
Ако качвам такива PDF добре ли ще е за сайт ми?
 
От: Качване на PDF с копирани текстове файлове – добре или зле

Ами да, добре е, ако както казваш съдържанието още не е публикувано онлайн. При това положение може да се опасяваш само от две неща - автора на стиховете да не тръгне да вдига врява, че си му откраднал творбите без негово знание и скороста на зареждане на сайта ти, ако са прекалено много файловете. Успех.
 
всъшност ги има като погледнах пише само 5-10% само са уникални, това че ги няма публикувани на едно място не променя ситуацията няма значение дали си изкопирал един сайт или 20 все си е копиране.... това че ги няма като пдф :confused: не съм пробвал да изкопирам 20 сайта в пдф да видя какво ще стане :)

като оставим на страна въпроса за авторските права който е важен и е хубаво да го спазиш ( 70 години от смърта на автора)

Ако няма нарушени такива аз бих го сложил във директроия която не се индексира и бих му направил униклен пост описание
 

Горе