Качествени youtube ревюта да се преобразуват в качествени статии...

waldes

Well-Known Member
Мисля си...предполагам всички са срещали качествени ревюта на даден продукт в youtube клип: завладяващи, подканвайки те да си купиш боклука (продукта). Та си мислех, дали не може да се преведе този клип на съответния език в писмен вид (в случая БГ и при условие, че продаваш същия боклук) и да се получи съответно качествена ревю-статия на същия продукт, която да предаде същото послание към таргерираната аудитория. Плюсовете са следните: уникална, качествена статия в порядъка на 400-700 думи, на половин цена. На половин цена, защото едно е да поръчаш да ти напишат качествено ревю на даден продукт (което е непосилно за мнозинството копирайтъри), а съвсем друго да дадеш на копито просто да ти преведе това ревю на съответния език.
 
От: Качествени youtube ревюта да се преобразуват в качествени статии...

Разбира се, че може. Много добре се получава, но трябва да се прави от майстор в писането на текстове, за да се постигне максимална ефективност. Аз съм пробвал тая тактика, но не за продукти. Върши много добра работа и се харесва на хората крайният резултат.
 
От: Качествени youtube ревюта да се преобразуват в качествени статии...

И що пък да е чак на половин цена? Според теб лесно ли се предават с думи нечии емоции? Например някои ревюта, клипчета, рекламки и каквото се сетиш там нямат думи. Т.е. само няколко картинки, продукта на преден план, някой си друг конкурентен и съответно доволен човек, защото е открил този на преден план. И това е. И лесно ли се прави ревю върху три кадъра? Че и от 700 думи. Как да обясниш с думи необяснимото, което се предава визуално по-добре и продава? Може, но изисква доста дар слово. Та ще ме прощаваш дето щяло да е много евтино и на половин цена. :)
 
От: Качествени youtube ревюта да се преобразуват в качествени статии...

По-скъпо е и по-трудно.

Я напиши статия по нещо което са казали по телевизията....

Освен това, обикновенно това което се казва не е уникално съдържание.
 
От: Качествени youtube ревюта да се преобразуват в качествени статии...

Пробвай. Най-добре е да провериш за конкретната ниша как стоят нещата ;)
 
От: Качествени youtube ревюта да се преобразуват в качествени статии...

Я напиши статия по нещо което са казали по телевизията....
Че то по-лесно от това няма. Редовно се практикува в медиите. На тази практика й викат преразказ по картинка и се тренира още от началните класове в училище. Освен това в описанията на клиповете обикновено има достатъчно информация или линкове към допълнителни данни.
 

Горе