Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

От: От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Общо взето единствените, които плюят по ГЕРБ са вътре в България - бесепарите и турците - извън България правителството се ползва с доста добро име, за разлика от предишните. А тия хора могат много добре да преценят кой какъв е и кой им краде парите и кой е мафиот и тн.

Принципно се въздържам тук да пиша по политически теми, но този път не се въздържах.
След извесно време ще чуеш как с протекциите на ГЕРБ се източват фондове и сега.
Един пример ще ти дам.Има програма за развитие на селските райони по която отпускат кредити до 120000 лева.
Търсят безимотни и закъсали хора, водят ги на работа 6 месеца на висока заплата и после им дават половината от кредита.
Въпросните "тарикати " подготвят всички документи.В схемата са шефове на банки, юристконсули и все такива хубавци.
Схемата я знам, защото и на мен ми предложиха но аз не съм безимотен и не ставам.Не че щях да се саглася де.
И не ме питай защо не съм сезирал никого.Просто в тази дървава смисъл няма да се натикваш на коня в краката.
Какво стана след като Б.Борисов сам си призна че е водил разговора за Мишо Бирата.Единственият ефект беше, че
човека си замина от този свят уж случайно.Ако бяхме правова държава другаря Борисов трябваше да се е наврял в миша дупка.

P.S. Едно не разбрах, това политически форум ли е или форум за интернет бизнес.
 
От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Цялото това преразпределение на "европейски" средства е социалистическо безумие и е доказателство за икономическото невежество на пускащите бюлетини (нарочно не ползвам термина "граждани"). Ако мнозинството от хората можеха да мислят критично и имаха някакви базови познания по икономика, тази глупост нямаше да се случва.
 
От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Общо взето единствените, които плюят по ГЕРБ са вътре в България - бесепарите и турците.

И аз, Бай Хасан Комуниста да се изкаже ако разрешавате. :mrgreen:

Първо, че са изпросили по-вече пари е добра новина, но (има едно "но") обикновените бизнесмени кат' назе не виждам какво ни засяга. Ние няма да видим и лев от тях, няма да ни огрее - виж тези целуващи дупарата на управляващите може.

Второ, ще просят и на колене ще падат щото и на тях им е пределно ясно, че в БГ бизнес нема вече(дори да не ми вервата на този етап ще ви кажа, че и едрия бизнес го е закъсал и ще си проличи малко по-късно) - "нема бизне, нема пари" в хазната и след като хвърлят една камара пари да купят изборите после трябва да си ги избият от някъде. Единствената доходоносна каца с мед ще са евро фондовете.

Поздрави,
Бай Хасан Комуниста :lol:
 
От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Агейнст като пускаш такива теми поне се опитай да правиш разлика между различните неща.

Абсолютната сума на субсидията за дадена държава е различно нещо от това колко се пада на глава от населението.

Това е важният показател а тия измислици спрямо БВП може да си ги заврат там къде не ги грее слънце
 
От: От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

След извесно време ще чуеш как с протекциите на ГЕРБ се източват фондове и сега.

По принцип би било много наивно да се мисли, че ББ е дошъл и държавата вече е цъфнала, та вързала и вече банкерите не крадат :)
Много ясно, че се краде, то дори да има желание, пак трудно един човек може да опази 30 хилядна администрация да не изтича от никъде. При положение, че винаги е текла.

Ама само се замисли - след като при тия далавери, ЕС им ръкопляска и им увеличава парите... какви кражби са се правели преди, че да им спират всички фондове.
Очевидно, че се върви в правилна посока.

Преди беше - те им спрат фондовете - бесепарите ревнат, че това било двоен стандарт - щото гърците колко крадяли, вместо да вземат мерки да си спрат кражбите.
 
От: От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Първо, че са изпросили по-вече пари е добра новина, но (има едно "но") обикновените бизнесмени кат' назе не виждам какво ни засяга. Ние няма да видим и лев от тях, няма да ни огрее - виж тези целуващи дупарата на управляващите може.

Тия къде целуват дупарата нали пак влизат в интерньета и пак по нашите сайтове ще кацат :) Нека имат повече пари да купуват повече :)
Ще оставят и по-големи бакшиши по заведенията.... ще се развърти парата :)

Ся тука пак ще излезне, че защитавам турската подлога Боко... пък то не е така, against вече е националист и гласува за Расате :) Ама просто като гледам народа как се кани да върне бесепедерастията на власт и ме стяга сърцето :D
 
От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Агейнст като пускаш такива теми поне се опитай да правиш разлика между различните неща.

Абсолютната сума на субсидията за дадена държава е различно нещо от това колко се пада на глава от населението.

Това е важният показател а тия измислици спрямо БВП може да си ги заврат там къде не ги грее слънце

И колко се пада на глава на населението? Я да погледнем по твоя критерии да видим какво ще излезне :)

Значи преди влезането в ЕС, съотношението доход на човек от англия, спрямо човек от бг е бил 10 към 1 (примерно).
И по твоите думи като взимаме еврофондове, те трябва да са такива, че това съотношение изведнъж да стане 1 към 1?

Е това няма как да стане, тоест съотношението се запазва, затова и се гледа като процент от БВП.

Абсолютно всичко се гледа като процент от БВП, не само фондовете, защото няма как да сравняваш държави, чиито икономики са със стотици пъти разлика и да гледаш те колко харчат за образование, отбрана и тн.

Ако искаш доходите да станат като немските, ще трябва да си оправиш икономиката - така стават тия работи.

Бе незнам и аз защо вися тука да се обяснявам като малоумен..... то стана пак чесане на езици само :)
 
От: Когато парите говорят и комунистите мълчат - новият бюджет на ЕС

Агейнст тук не става въпрос за производителност а за субсидии и когато даден пазар се субсидира повече това води до изкривяване - За това е недопустимо да има големи разминавания в тези показатели - даже като цяло ЕС е замислен на комунистически принцип на всеки според възможностите на вески според нуждите - тоест богатите да дават повече да получават по малко - обратно бедните да внасят малко да получават повече.
Идеята е с времето стандарта на живот в ЕС да се изравни - е няма как да се изравини когато богатите получават повече от бедните.
 

Горе