Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

tanipo

Well-Known Member
Неизбежна е намесата на родителите в отношенията на едно младо семейство, особено когато има и малко дете. Редки са случаите, когато не го правят или го правят по много дискретен и ненатрапчив начин. Почти винаги родителите дават мнения за това или онова и.т.н.

Въпроса ми е следния.

Когато изказват мнения или има някаква намеса или действие, което не се харесва на половинката ви как постъпвате.

а) мълчите и нищо не казвате и нищо не правите

б) изразявате мнение в защита на половинката ви пред родителите си, както и обсъждате след това ситуацията с половинката си насаме и изразявате подкрепа и разбиране
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Не трябва да се месиш в живота на другите, не е правилно, не е и редно. Затова не им даваш да се намесват, аз поне така смятам. Всеки трябва да живее по неговият си начин.
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Неизбежна е намесата на родителите в отношенията на едно младо семейство, особено когато има и малко дете. Редки са случаите, когато не го правят или го правят по много дискретен и ненатрапчив начин. Почти винаги родителите дават мнения за това или онова и.т.н.

Въпроса ми е следния.

Когато изказват мнения или има някаква намеса или действие, което не се харесва на половинката ви как постъпвате.

а) мълчите и нищо не казвате и нищо не правите

б) изразявате мнение в защита на половинката ви пред родителите си, както и обсъждате след това ситуацията с половинката си насаме и изразявате подкрепа и разбиране

Не е неизбежна намесата на родителите в отношенията между младите. Случва се, когато младите (дори и да не са толкова млади) зависят от родителите за нещо. Дали ще е за жилище, финанси или пък помагане за гледането на детето, няма значение. Щом им се приема помощта, възниква някаква зависимост и нужда от съобразяване. Както не можеш да кажеш на работодателя/този, който ти плаща заплата или ти докарва доходи (например ония гадове от адсенся) "Ти ли ще ми кажеш какво да правя?", дори и да мислиш, че нещо не е прав, така и на родителите не можеш да им забраниш да се намесват, щом се възползваш по някакъв начин от тях.
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Имам един колега баща му не харесвал годеницата му. Събрали се на рожден ден и почнали тяхните да и дават акъл и пича направил забележка веднъж и на втория ги ошамарил заедно и двамата. Ей тй се прави според мен.
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Имам един колега баща му не харесвал годеницата му. Събрали се на рожден ден и почнали тяхните да и дават акъл и пича направил забележка веднъж и на втория ги ошамарил заедно и двамата. Ей тй се прави според мен.

Ошамарил баща си?!?!?!

И гаджето си?!?!
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Тъкмо си помислих че съм се зачела в бг мама и почнаха да се раздават шамари :lol:
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Имам един колега баща му не харесвал годеницата му. Събрали се на рожден ден и почнали тяхните да и дават акъл и пича направил забележка веднъж и на втория ги ошамарил заедно и двамата. Ей тй се прави според мен.

Тоя е готов за почетен гражданин на град Перник. :mrgreen:

По темата: Ако се оставяш ще ти се месят и не само те всеки дава акъл въпреки, че той може и да няма такъв. :)
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

а) мълчите и нищо не казвате и нищо не правите

б) изразявате мнение в защита на половинката ви пред родителите си, както и обсъждате след това ситуацията с половинката си насаме и изразявате подкрепа и разбиране

Б вариант. Ако не застанеш зад половинката пред натрапниците то нещо куца в цялата работа. В противен случай рискувате да попаднете в схемата "разделяй и владей".

Има хора, които понасят да им се бъркат и да им казват какво да правят. Те се чувстват идеално, когато мама им сготви и гледа детето докато единия трака с токчета в мола, а другия се налива по мъжки. За останалите, които държат да са независими трябва да живеят отделно, така суетнята и разбирачите са минимални. Казваш ок и си правиш каквото си знаеш, или го даваш невъзпитано и не позволяваш да се месят.
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

б)

Повечето родители се месят там, където не им е работата. Все пак става въпрос за възрастни хора (младото семейство). Едно е да се дават съвети, друго е да се дават съвети, които задължително трябва да бъдат изпълнени. Ако ти се случва, трябва да си искрен и откровен, и да ги поставиш на мястото им. Ако те уважават и обичат, ще им мине мерака да се месят.
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Който си има дете е длъжен да си го възпитава.
Който има внук има право да го разхожда в парка. Не повече.
Когато внучето е при баба и дядо - слуша какво му казват те. Мама и тате не се месят.
Както и в обратния вариант - баба и дядо не се месят в отношенията между дете и родители.

Инак цял живот "ще ти дават акъл" и няма да знаеш кой си и защо си.
 
От: Re: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Май не сте схванали ситуацията - родителите му са се заяждали с годеницата му и не са обърнали внимание на това, че ги е предупредил да не се заяждат и ...
Щом не я уважават това заслужават.

Ей, сериозен човек ше да е това :)
 
От: Re: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

Май не сте схванали ситуацията - родителите му са се заяждали с годеницата му и не са обърнали внимание на това, че ги е предупредил да не се заяждат и ...
Щом не я уважават това заслужават.

Споко, всичко разбрахме. Ситуацията си е много кофти откъдето и да я погледнеш.
 
От: Когато родителите дават се месят в едно младо семейство - съвети и мнения

СхванАхме я ние - ни родителите имат акъл и възпитаниe, ни сина. :)
 

Горе