Кога да избера dedicated?

Buscape

Active Member
Винаги съм ползвал споделен хостинг и общо взето съм доволен, макар че докато намеря някой с по-висок лимит на ресурсите смених няколко компании. Обаче гледам, че при джумла сайтовете ми error_log се пълни всеки ден. От съпорта ми обясниха, че просто някои заявки увисват дълго време и автоматично биват "убити" щото си има лимити. Както и да е, по мои наблюдения дори най-добрата хостинг компания в света не може да ми предложи план от порядъка на 10 долара на месец, който да издържа безпроблемно на натоварване от 20 000 посетители на ден към сайт с база данни. Според вас колко трафик е прага, на който да се минава на нает сървър?
 
От: Кога да избера dedicated?

Стоиш си на споделен докато не те изгонят или не почнеш да имаш такива доходи, че да ти е все тая на какъв хостинг план си.
 
От: Кога да избера dedicated?

Еми пич, error_log е за да се вижда лога е ерорите..
хвърляй му един поглед от време на време. може да е нещо дребно, което може да се оправи за 5 мин
 
От: Кога да избера dedicated?

Еми пич, error_log е за да се вижда лога е ерорите..
хвърляй му един поглед от време на време. може да е нещо дребно, което може да се оправи за 5 мин
Очевидно не е дребно, единствения начин да се справя е да намаля заявките чрез кеш. Другият начин естествено е да взема нает сървър. На предишните хостинги сайтовете ми ставаха suspended за няколко минути всеки ден щото в пикови моменти си превишаваха лимитите на използвани ресурси. Та ми е интересно дали има някой, който да има 20 000 посещения на ден на споделен хостинг и да ползва база данни без проблем.
 
От: Кога да избера dedicated?

Имаш няколко решения:
1. Нает сървъ - замисли се и за това какъв ще е. Там има доста избор
2. Оптимизиране на кода - но при пикови натоварвания и това може да не ти помогне.
3. Нает съввър само за базата данни и споделен хостинг за веб-а
 
От: Кога да избера dedicated?

това става но ще е малко по-бавно докато вземе инфо от ДБ която е на друг сървър
 
От: Кога да избера dedicated?

ама не се притеснявай
джумла с 20 000 на споделен хостинг нема да стане
а и с 20к уникални би триабвало да си достатъчно напред за сървър

стоиш докато почнат да те режат и минаваш нагоре
 
От: Кога да избера dedicated?

ама не се притеснявай
джумла с 20 000 на споделен хостинг нема да стане
<b>а и с 20к уникални би триабвало да си достатъчно напред за сървър</b>

стоиш докато почнат да те режат и минаваш нагоре

Абсолютно съм съгласен ! Просто ми е чудно как с 20к уникални на ден и Джумла искаш да минеш тънко . Нищо лично, но с този трафик би трябвало да изкарваш добри пари и един vps не би трябвало да е проблем .
 

Горе