Кога да сложа Adsense на сайта

Convenix

Member
Здравейте! :)

До сега никога не съм използвал adsense. И имам няколко въпроса. :)

1. Когато пусна сайта колко време след това мога да сложа adsense? Трябва ли да измине някакъв определен период от време преди да поставя adsense на сайта? Или може като го пусна сайта, веднага да си сложа adsense ?
2. Трябва ли преди да сложа adsense да правя SEO и да правя link building, да го качвам в директории и т.н. Или няма нужда и може да си сложа adsense веднага като пусна сайта?
3. Проблем ли е, че всичкият ми трафик, ще е от Facebook ? Това ще пречи ли за adsense ? Цената ще падне ли?
4. Нямам профил в adsense и какво е най-добре да направя? Да си създам акаунт и да пусна реклами от там за новия ми сайт? Или да си купя готов и одобрен гугъл акаунт и него да използвам?

Благодаря! :)
 
Няма значение кога ще сложиш реклама от адсенсе. Друг е въпроса каква ще е ползата, докато не си доведеш трафик към сайта. Трафикът няма значение откъде е. Не е по правилата да си купуваш акаунт в адсенсе, а да си регистрираш. Това от мен.
 
Много въпроси, нищо не знаеш все още, ще ти отговоря накратко, а за дългите отговори ще трябва много дни четене или някой да ти обясни на спокойствие и с подробности нещата.

1. Може и веднага, може и никога, според зависи. Не и да, според зависи. По принцип да, но по-добре да изчакаш малко, отново е според зависи.
2. Не, не. Според зависи.
3. Да и не, според зависи. Да и не, според зависи. Да и не, според зависи.
4. Направи си. Да. Много хора, предимно спамери, които са наказани от Адсенс си купуват, и това е решение.
 
Здравейте! :)

До сега никога не съм използвал adsense. И имам няколко въпроса. :)

1. Когато пусна сайта колко време след това мога да сложа adsense? Трябва ли да измине някакъв определен период от време преди да поставя adsense на сайта? Или може като го пусна сайта, веднага да си сложа adsense ?
2. Трябва ли преди да сложа adsense да правя SEO и да правя link building, да го качвам в директории и т.н. Или няма нужда и може да си сложа adsense веднага като пусна сайта?
3. Проблем ли е, че всичкият ми трафик, ще е от Facebook ? Това ще пречи ли за adsense ? Цената ще падне ли?
4. Нямам профил в adsense и какво е най-добре да направя? Да си създам акаунт и да пусна реклами от там за новия ми сайт? Или да си купя готов и одобрен гугъл акаунт и него да използвам?

Благодаря! :)

Ще ти отговоря като пич :D

1 - Няма никакъв определен период, в който да поставиш рекламни банери. Можеш да ги набухаш още в началото, но спазвай правилото за 3.
2. СЕО-то умира и като цяло е абсолютно твоя воля дали ще го правиш. Разбира се, ще ти е в плюс, но предвид факта, че голяма част от трафика ти ще идва от ФБ, то го остави на заден план. Ако нишата ти е ниско-конкурентна, то може да положиш усилия в тази посока, но иначе не си заслужава. В противен случай - залагаш на бранда, яка реклама и СЕО-то само ще дойде :)
3. Никакъв проблем. Това, че Адсенс плащали ниска цена з аклик заради трафик от ФБ е по-голяма конспирация от тази, че американците са кацали на Луната. Специално се занимавам в тази ниша и мога да ти кажа, че съм имал РПМ от 1,54 евро, а общия за 24 часа падаше до 1 евро. Но тогава имаше реклами и нещата някак си бяха по-различни. Сега положението е много зле и средния рпм не надвишава 0,5 евро. Затова бухай и други реклами, за да не си зависим само от тях.
4. Направи си акаунт - чиста работа. При купените има риск да те баннат и да не вземеш пари, а и сайта ти да изгори.

И отново - не се ограничавай само до Адсенс!
 
Здравейте!

Благодаря за отговорите!

Искам да попитам още нещо. Понеже в сайта ми няма много съдържание, какво да направя?

Като тръгна да си правя Adsense акаунт, те най-вероятно няма да ми удобрят сайта?

Според вас добра идея ли е да си купя сайт със статии, да ми удобрят акаунта с този сайт, и чак тогава да си сложа adsense в моя сайт?

Или направо да опитам да си регистрирам Adsense акаунт с моя си сайт с риск да ме отхвърлят?
 

Горе