Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

tanipo

Well-Known Member
http://wordpress.org/extend/plugins/wp-emailfeedburnerpop/

видях, че колега позлва това, хареса ми , простичко е и може да се барне да се направи красива форма за мейл абонамент, проблема е че се чудя кога да излиза - когато някой идва на сайта или когато клика хикса? Мнения , наблюдения?
 
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

От гледна точка на потребител:
- дразнещо е при влизане в сайт и да изкачат каквито и да е PopUp-и.... винаги първата ми работа е да намеря начин да го затворя... до толкова се съсредоточавам, че дори не виждам какво има на въпросния PopUp.
- при излизане... случвало ми се е на спамерските сайтове за продажба на Е-книги за бързо забогатяване - стана ми интересно, защото не ми се беше случвало при излизане някой да ме кара пак да се върна... така, че вероятно от потребителска гледна точка - това е по-удачния вариант.

От гледна точка на webmaster:
- първоначалния popup... със сигурност привлича вниманието и носи кликове и посещения, а и щом някой е влязъл, значи все пак се интересува от съдържанието на сайта и дори и да затвори попъп прозореца - пак ще остане;
- при излизане... не съм опитвал... но базирайки се на наблюденията ми като потребител - смятам, че това по-удачния вариант.

Общо-взето конкретни опити подплатени с цифри - нямам, но поне наблюденията са от първо лице. :-]
 
Последно редактирано:
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

И двата варианта са дразнещи за потребителя. Ако го сложиш на влизане, според мен ще има по-висок резултат. За да е дошъл потребителят, значи го интересува нещо и за да стигне до него трябва да си попълни инфото, но това ще намали трафика, ако няма няма "Х" за да се влиза и без попълване на данните. Ако е тръгнал да излиза къде да го гониш да попълва, той си мисли вече за другият сайт или "Х"
 
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

PopUp според мен е един от най неприятените и слабоефективни методи, неслучайно е забранен в adwords & adsense tos. Затова моето мнение е че е най добре да помислиш за друга опция на промоция.
 
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

Това ти мнение е защото си ползвал поп-ъп? Защото аз качих нивото на абонамент от 3 на 60 на месец с попъп и то смотан.
 
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

Използвал съм но при мен не се получи. Ако абонаменте при теб работи в моята ниша не е за предпочитане, затова и така се изказах. Радвам се че при теб работи и то с такъв завиден процент.
 
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

Ако питаш мен: Никога!

Но всеки сам си преценява методите на работа :)
 
От: Кога да сложа POP-UP формата, когато влизат в сайта или когато излизат?

В моя случай стойността, която давам на сайта е изключително висока, така че не ме интересува...дали им е приятно или не...нищо не е безплатно на тоя свят...а и винаги могат да кликнат хикса :).
 

Горе