Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Не следиш хронологията, отговорите са в ирационална прогресия и пропорционална нелогичност, инспирирана от сложността на поставения въпрос.
Май много бира се изпи през уикенда:)

:lol: :D

Трябва да отворите една тема за "бисери". Понякога наистина е уникално какво "ражда" човешкия мозък.

И аз си мисля, че не би трябвало водата да се изчерпи. Но зависи от доста неща и как да е чиста. Като се започне от наличието на достатъчно дървета и растения- природа демек- и се стигне до технологии, с които да се използва ефективно. В метрото имаше едни надписи как и защо да пестим вода.

Храната също мисля, че като причина за една голяма индустрия, не е толкова лесно и просто да се изчерпа изведнъж.
Освен както споменаха по-горе не се случи катаклизъм или война (междузвездна в най-лошия случай :twisted:)
Но след като някой го тревожат подобни въпроси като темата, може да започне да се мисли за алтернативи.
Има доста време живот още тази планета и хората според мен.
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Всъщност проблемът не е с изчерпването, а с натрупването на определени неща, като знания и ресурси от типа на генетичните експерименти, ядрени и биологични оръжия. Ако се вярва на уфолозите, извънземните нещо са се размърдали поради това.
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Какво значи "извънземните нещо са се размърдали поради това" да не навлизаме в междугалактическа криза, нещо мрънкат краставите а:)?

Между другото въпроса за изчерпване на ресурсите поставен в междугалактически план придобива съвсем друго значение да не кажа, че губи смисъл, шото на некой планети направо си вали метан и пълни езерца, бих инвестирал там, ако се появи такава възможност:) и там въпроса за изчерпване на каквото и да било би бил неуместен, по скоро има дефицит на някой неща примерно липса на кислород, на подобна планета той би бил най-ценен и водата разбира се, а метан с лопати да го ринеш:).
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Ехееееее, вие направо и за края на света почнахте да мислите. :D
Като няма вода човек няма как да живурка. :)
Ама и извънземни има намесени сега , ако ми пуснете и една тема за зона 51, или там как се водеше + кадри с доказателства ще падна :D
Не, че не вярвам ама просто така казано все-едно има неоспорими доказателства :D
 
От: От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Какво значи "извънземните нещо са се размърдали поради това" да не навлизаме в междугалактическа криза, нещо мрънкат краставите а:)?

Между другото въпроса за изчерпване на ресурсите поставен в междугалактически план придобива съвсем друго значение да не кажа, че губи смисъл, шото на некой планети направо си вали метан и пълни езерца, бих инвестирал там, ако се появи такава възможност:) и там въпроса за изчерпване на каквото и да било би бил неуместен, по скоро има дефицит на някой неща примерно липса на кислород, на подобна планета той би бил най-ценен и водата разбира се, а метан с лопати да го ринеш:).

Това е наистина далновидно!
Въпросът е да открием тези планети, и по-важното, начини за транспортиране до там. Така спокойно може да започнем търговията и бизнесът тип "бартер" ние си взимаме метанец, а на тях кислород и вода!
:twisted:
Предлагам да започнат сериозните проучвания!
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Докъде стигнаха опититте за производство на изкуствен нефт?
Как можем да правим спирт а не можем една гадна нафта да изтропаме?
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Баситематаебасиотговорите...

В нашето семейство си имаме един лаф за подобно развитие и насока на разговора :)

Кратко и ясно с една дума :
"Наздраве"

Познайте откъде идва :)
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Докъде стигнаха опититте за производство на изкуствен нефт?
Как можем да правим спирт а не можем една гадна нафта да изтропаме?

Ами според мен има известна разлика, в това да направиш нещо и в това просто да го изкопаш ... но и за "изтропването" (буквално) си е идея!

Въпреки това, не мисля, ченефта е ресурс, който, ако се изчерпа ще липсва има много други източници за енергия и гориво.

Като цяло ми се струва, че проблемът на една друга плоскост е: до каква степен технологиите могат да прецакат всичко, вместо да се създават алтернативи и ... добри дипломатически отношения с извънземни 8)
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Докъде стигнаха опититте за производство на изкуствен нефт?
Как можем да правим спирт а не можем една гадна нафта да изтропаме?
С тоз аватар очаквах нещо повече да кънтрибютнеш към топика.

:lol: :D

Трябва да отворите една тема за "бисери". Понякога наистина е уникално какво "ражда" човешкия мозък.

И аз си мисля, че не би трябвало водата да се изчерпи. Но зависи от доста неща и как да е чиста. Като се започне от наличието на достатъчно дървета и растения- природа демек- и се стигне до технологии, с които да се използва ефективно. В метрото имаше едни надписи как и защо да пестим вода.

Храната също мисля, че като причина за една голяма индустрия, не е толкова лесно и просто да се изчерпа изведнъж.
Освен както споменаха по-горе не се случи катаклизъм или война (междузвездна в най-лошия случай :twisted:)
Но след като някой го тревожат подобни въпроси като темата, може да започне да се мисли за алтернативи.
Има доста време живот още тази планета и хората според мен.
Да не си почнала поредното вишу?
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

дабъл пост...
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

С тоз аватар очаквах нещо повече да кънтрибютнеш към топика.

Аз бях започнал, но като се сетих какъв е електората и се отказах с наумните думи " няма смисъл".
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

...

Да не си почнала поредното вишу?

Не. Защо питаш? Така ли изглежда?
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Докъде стигнаха опититте за производство на изкуствен нефт?
Как можем да правим спирт а не можем една гадна нафта да изтропаме?

Нефта е с органичен произход, тоест образувал се е от измрели твари+време неколко милона години:)+налягане=на нафта:) до колкото съм запознат.
Спиртакис и рекиджос се прави къде къде по лесно.
А що се отнася за изтропването ние си произвеждаме метан яко, аз кат пина 10 бири и може матан централа да направя, а кат я гарнирам с цаца леле мале:lol:.
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Аз бях започнал, но като се сетих какъв е електората и се отказах с наумните думи " няма смисъл".

Давай смело де! Дреме ти за електората. Пиши за себе си! Все някоя заинтригувана мацка ще мине ... за да те оцени по достойнство.

Иначе нямам наденица, нито прасе. Но с удоволствие щях да ти продам. Даже се замислям, колко му е да отскоча до Родопа и да им се примоля ... като за приятел с отстъпка :twisted:
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Нефта е с органичен произход, тоест образувал се е от измрели твари+време неколко милона години:)+налягане=на нафта:) до колкото съм запознат.
Спиртакис и рекиджос се прави къде къде по лесно.
А що се отнася за изтропването ние си произвеждаме метан яко, аз кат пина 10 бири и може матан централа да направя, а кат я гарнирам с цаца леле мале:lol:.

... а така, кажи му! И да не забравяме Боб-ът! :-o
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

...Даже се замислям, колко му е да отскоча до Родопа и да им се примоля ... като за приятел с отстъпка :twisted:

Аз искам домашна, от прасе хранено с помия или пускано да пасе в гората,
не искам заводски, а "ПОС" / Персонално Отгледана Свиня/.


А мацките... те искат да ядат наденица, не искат да слушат философски словоблудствания.
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

...
А мацките... те искат да ядат наденица, не искат да слушат философски словоблудствания.

С това трябваше да започнеш!

А не да обвиняваш електората ... въобще. И вече разбирам по-точно подписът ти! Пожелавам ти да намериш нещо, което да те удовлетвори.
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

С това трябваше да започнеш!

А не да обвиняваш електората ... въобще. И вече разбирам по-точно подписът ти! Пожелавам ти да намериш нещо, което да те удовлетвори.

Колкото по-натурална наденицата, толкова по-задоволен ще бъда (аватар="грея кат слънце")
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Колкото по-натурална наденицата, толкова по-задоволен ще бъда (аватар="грея кат слънце")


Поискай и ще ти се даде!

А иначе по темата, имаш ли идеи как да се опазят свинете от изчезване? Натуралните, които се хранят с помия и пасат?
Все пак са вид ресурс :)
... или можеш да живееш и без това? И няма да ти липсва.

Това е пойнтът, да не се изчерпва нещо жизненоважно.
Да не ти се скапва орган в тялото, който ти е жизненонеобходим. Капиш? 8)
 
От: Кога мислите че ще се изчерпат ресурсите?

Сетих се нещо много яко, ама го забравих, случвало ви се е предполагам ии ми влиизате в положението :)
 

Горе