Кога ми трябва ънлимитед хостинг и кога VPS??

matrixbglan

Active Member
Здравейте значи разглеждам темите и се чудя как да разбера кога е време за впс хостинг..
В момента хостинга ми е на go dady c unlimited bandwith Обче гледам че това било рекламен трик това ълнимитед..
Е какво занчи какъв трафик горе доло пордържат тези "ънлмитед" хостигни
 
От: Кога ми трябва ънлимитед хостинг и кога VPS??

Трудно е да се каже кога точно ще те резнат. В условията им пише разни работи от сорта на "надвишаване на ххх процесорни цикъла" и тн., ако можеш по това да се ориентираш...
То като почнеш да им правиш проблем, ще ти пратят предупреждение че трябва да се ъпгрейднеш. Поне така правят читавите.
 
От: Кога ми трябва ънлимитед хостинг и кога VPS??

Двете услуги са доста различни в самата си същност. При VPS имаш някакъв гарантиран ресурс , който е заделен само за теб а пък споделения хостинг колкото и да е НЕОГРАНИЧЕН винаги има определени рестрикции. Особено американските компании, които предоставят Unlimited hosting, имат доста изисквания за процесорно врмее, брой INODES, големина на файловете и определените файлови формати.
Всичко зависи от това за какво ще го използваш този споделен хостинг или VPS.
 
От: Кога ми трябва ънлимитед хостинг и кога VPS??

Двете услуги са доста различни в самата си същност. При VPS имаш някакъв гарантиран ресурс , който е заделен само за теб а пък споделения хостинг колкото и да е НЕОГРАНИЧЕН винаги има определени рестрикции. Особено американските компании, които предоставят Unlimited hosting, имат доста изисквания за процесорно врмее, брой INODES, големина на файловете и определените файлови формати.
Всичко зависи от това за какво ще го използваш този споделен хостинг или VPS.

а това INODES какво точно представлява? и как може да се ограничи "производството" му?
 
От: Кога ми трябва ънлимитед хостинг и кога VPS??

Inodes представляват файловете ти. Всеки файл заема едно парченце. Дори и на VPS преди време, който беше с 50гб пространство, стигнах 200 000 inodes и mysqlа отказваше да работи, защото не намираше пространство за тмп файловете си. Естествено след писмо ми ги качиха двойно, но трябва да се има предвид.
При хостгатор на споделения хостинг до колкото си спомням бяха 250 000, показваше го в ляво на цпанела.

Едит: Повече инфо - уикипедиа

Едит2: Това е извадка от един впс:

[root@vps php.d]# df -i
Filesystem Inodes IUsed IFree IUse% Mounted on
/dev/simfs 23592960 137893 23455067 1% /

Има 6 инсталирани домейна, т.е. 6 сайта изградени на wordpress + инсталиран CentOS

Едит3: Освен в Инодетата, доста честа практика е да ти ограничават и трафика - не като размер, а като параметър - скорост. Иначе казано да речем по 100 кб на сайт в секунда, което, което пък прави 8.23 GB в денонощие, което е равносилно на ~ 250 на месец. Аз лично предпочитам доставчици, които не ми рязват скоростта а ми предлагат 500гб трафик, а за надвишеното доплащане, от колкото да вярвам на "нелимитираните" оферти.
 
Последно редактирано:
От: Кога ми трябва ънлимитед хостинг и кога VPS??

а това INODES какво точно представлява? и как може да се ограничи "производството" му?

Вече ти подадоха отговор на този въпрос. Аз до сега не съм достигал подобни лимити. Важното е да не пълниш хостинга си с ненужни файлове и приложение и така всичко ще е наред.
Аз ползвам VPS, който няма подобни лимити за INODES. Лимитиран съм само стандартните ограничение - RAM, HDD, Трафик
 

Горе