Кога представата за мечтата ни пречи? (видео от днес)

webselo.com

Active Member
Засягам накратко, на прима виста, темите за самовнушение в детайли (автосугестия) и пречките, свързани с тях.

Приятно гледане!


По мотиви от Ванеса Ван Едуардс и Джонатан Фийлдс .

Ваш,
Кирил Йовев,
webselo.com
 
С всеки изминал ден аз се чувствам все по-добре и по-добре... Докато един не се уженя или не умара)))
 
Последно редактирано:
Хаха, колко оригинално :)
Това е малко като... Стив Джобс каза веднъж пред студентите от Станфорд: "Всеки иска да отиде в Рая, но никой не желае да умре, за да стигне там!"

Бъди здрав!
Кико.
 
Тинтири-минтири...
Автосугестията е поредното self-help течение, на което се поддават лабилните. Който си мисли, че чрез повтаряне на мантри, ще промени собствената си личност, очевидно не си е направил труда да опознае поне малко устройството на света. Мравката може да си повтаря до безкрайност, че е светулка, но това няма да ѝ помогне да светне в тъмното. Течението показва също абсолютно непознаване на подсъзнанието. Няма как да му внушиш каквото и да е, защото то знае истинските отговори, а ти не. Това е все едно детето да учи майката да ползва цукалото - nonsense.
 
Казваш ти.

Are you talking to me??? :)

Това, което казвам не е мое лично откритие. В ера, в която информацията е толкова достъпна, е срамота да се хващаш за най-плоските Mainsream бръщолевини, вместо да потърсиш малко по-дълбоко.
Не си глупав, Кирчо, затова е срамота да вярваш, че ако някой си повратя: ''Аз съм най-добрият математик'', няма да успее, ама пък видиш ли, ще му се получат нещата, ако си повтаря всеки ден: ''Аз напредвам в опитите си да стана най-добрият математик''. Уверявам те, че и на песен да ти го пея по 100 пъти на ден, аз няма да стана дори посредствен математик. Мислиш ли, че Айнщайн, Тесла, Нютън, Давинчи и други велики умове са си повтаряли мантри? Тцъ, не са. Всички сме се пръкнали тук ( в това измерение) с определен капацитет и заложби. Някои неща се учат, но талантът е нещо коренно различно. Той те прави велик, а не мантрите. С мантри най-много до Курило или 6-ти километър да стигнеш.
п.с. Напълно осъзнавам, че терминът ''мантра'' е крайно неподходящ в случая, защото има съвсем различно значение от това, което масово влагаме, експлоатирайки думата.
п.с. Не го приемай лично. Аргументът ми е срещу тезата, която И ти се опитваш да втълпяваш на масите, а не срещу теб, като неин разпространител.

Много хубава мисъл на Пратчет прочетох наскоро: ''Проблемът на това да имаш отворен ум е, че всеки ще идва и ще се опитва да посява идеи в него''. Не се връзвай на New age теченията - крали са някои неща от източните философии, но и са изопачили болшинството истини.
 
Разбирам много добре какво казваш и благодаря за мнението.
Хич не ми се иска да започваме задълбочена дискусия по тия теми във форум - много време ще изхвърчи.
Това не са теми за по два реда.

Не си ме усетила. Аз съм по-скоро от типа Марк Аврелий, а не толкова New Age.
Автосугестията, твърдя аз, сработва не заради мантрите, а защото забързани в ежедневието забравяме кои са важните неща. Чрез автосугестията ние си припомняме най-важното, най-ценното Нам. Аз я използвам като част от инструментариума си.

Но в кутийката с инструменти има и благодарност, вяра, увереност, навици, ясни срокове и цели, продуктивност, хранене и двигателна активност, финансов дневник...
И други.

Но не, просто това не е тема за форум, много е дълга...

:)
 
Баси майката, повръща ми се от тия тъпи клипове вече дет някакъв си седнал в хола на апартамента си на майната си и ми разправя някакви хипер прозрения прочетени преди 15 минути и разбираш ли гуру муру бля бля бля бля. Даже докато тичал слушал семинари.... Много станахте филмарите с животи на книги и клипове от дивана в хола, пък ми говорят за милиони величия и гъзове.... Да не навлизам в подробности, но в психологията такъв тип типажи дето намират ВЕЛИЧИЕТО,МАНТРАТА,ПРОЗРЕНИЕТО си в книги по цял ден И НЕ СЕ ВЪЛНУВАТ ОТ ЖЕНИ, ЗАЩОТО СА НАД ТЕЗИ НЕЩА (твой коментар във Facebook) са действително жалки и подтиснати психари намиращи точно там това което нямат, не са или няма да бъдат, прости визуализации изкривени от действителността.

Testkiwi e един от многото потребители в този форум на които се кефя истински на проектите които създава, впечатляващи са, има истински ЕКИП, действа и какво ли още не и ми е интересно дали по цял ден пича чете молитва за успех сутрин, лепи си листове по стенатата с идиотски цитати, тича докато слуша семинари и не го вълнуват жените, снима гуру прозрения в хола и не знам си още кво....
 
Съгласен съм с теб, с всяка дума и запетая, и буква, и разстояние.
Не можах да разбера кое те дразни - че правя каквото искам и казвам каквото мисля ли?
Защото ще продължа да го правя.

За пръв път разбирам, че съм бил жалък и потиснат.

Бъди здрав! И не забравяй, че ние сме изтъкани от онова, което изричаме. Внимавай какво изричаш.

Поздрави,
Кико
 
Тоя профил, щеше да е бая червен, ако имаше негативни репутации, добре че скоро ще се поправи това недоразумение.
 
  • Like
Реакции: Sky
ясни срокове и цели, продуктивност, хранене и двигателна активност, финансов дневник...
Много подредено, бе. Баси скуката! Това си е жива казарма, не е за мен.
А къде е хаоса, къде е творчеството, къде е душата?
Човешкият организъм като система е линеен - трябва да се храни и да диша. По това човекът не се различава никак от растение или животно.
Разликата между мен и домата е в хаоса:
Днес мога да организирам общност за производство на нещо или за някаква кауза. И да реализирам нещо материално.
Или да зарежа всичко и да ида на Славянка - да видя на живо редките насекоми, дето вече пет години ги изследва моя позната. От това нищо материално няма да получа, но ще си нахраня душата.
Прекалено се вманиачавате в реда. Дори подредената кристална решетка на камъка е получена от хаотичните сили на Вселената.
Над 25 г не нося часовник. И се чувствам прекрасно.
 
от тия тъпи клипове
Видеорепортажите от пленумите на ЦК на БКП, прожектирани преди да започне филма в киното, трябваше да се заменят с нещо.
Безплатните технологии са хубаво нещо, но произвеждат ужасяващо количество боклук. Виртуалното пространство е много по-мръсно от планетата. Дори без да се включва човешкото его.
 
Разбирам много добре какво казваш и благодаря за мнението.
Хич не ми се иска да започваме задълбочена дискусия по тия теми във форум - много време ще изхвърчи.
Това не са теми за по два реда.

Не си ме усетила. Аз съм по-скоро от типа Марк Аврелий, а не толкова New Age.
Автосугестията, твърдя аз, сработва не заради мантрите, а защото забързани в ежедневието забравяме кои са важните неща. Чрез автосугестията ние си припомняме най-важното, най-ценното Нам. Аз я използвам като част от инструментариума си.

Но в кутийката с инструменти има и благодарност, вяра, увереност, навици, ясни срокове и цели, продуктивност, хранене и двигателна активност, финансов дневник...
И други.

Но не, просто това не е тема за форум, много е дълга...

:)

Прав си, Кико. Темата е дълбоко философска и не е за обсъждане в този форум, поради което възниква въпросът: Защо, мама му стара я подхвана именно тук? :)
Крайно неприятно ми стана едно внушение, което се опитваш да налагаш в ''туториалчето'', което си барнал набързо, преди да идеш да поспортуваш. Ти внушаваш на зрителя, че е възможно да забаламосаш подсъзнанието с повтаряне на глупави речитативи. Това показва пълно непознаване на подсъзнанието, Кире и затова не се стърпях и се включих в темата.
Подсъзнанието е наречено така, не защото е на по-ниско ниво от съзнанието, а защото е ''под''тиснато от разума, разбирай мозъчната дейност. То е всъщност НАДсъзнание, което рядко можем да чуем, поради свойството на мозъка да го заглушава непрекъснато. Малцина са тези, които успяват да спрат непрестанните брътвежи на ''разума'' и да чуят по-важния глас. Той, обаче се проявава и не спира да говори... под формата на странно усещане за безпокойство, най-често. Точно преди два дни се уверих за пореден път в този феномен. Уж нямаше за какво да се притеснявам, но имах едно тягостно усещане, което изчезна веднага, след като се реализира един крайно неприятен сценарий, за който изобщо не бях подготвена. Подзсъзнанието знае и може всичко, но ние не можем да се възползваме от информацията, защото сме високомерни гъзове, които си мислят, че са открили истината за ''живота, вселената и всичко останало'', та чак я мятат на масите, като подаяние, преди да идат да потичат в парка.
Мир Вам. :)
 
@ReminD - не забравяй, че ние сме онова, което вършим на другите.
@Вискяр Градинаров - всеки си избира, нали? Аз го наричам самодисциплина. Впрочем харесва ми подходът на Тони Робинс. Страхотен е! Ако ти е интересно, проучи го.
@nandibandi - тъй като тези неща развиват предприемаческите способности - навиците и самодисциплината.
Не, наистина задълбочено обсъждане не е за тук, не всички ще разберат за какво точно си говорим.
Ето, сега се изкушавам да отговоря за речетативите, но зная, че сторя ли го, ще се потопим в обсъждане за подсъзнанието, съзнателно ли е, или не, а това просто не е продуктивно.

Знаеш ли, като каза за безпокойството - имаше проучване в Съединените Щати, че няколко часа преди атентата на 11-ти септември е вилняла някаква тревога. Може би са същите вибрации, за които говореше Айнщайн едно време. Ние действително сме свързани един с друг.

Когато помагаме на себе си, ние помагаме и на другите. Когато помагаме на другите, ние помагаме и на себе си.

Ето, пак ще стане много дълго...

Бъди здрава!

Хубав ден на всички!
Ваш,
К. Йовев
 

[USER=17416]@nandibandi
- тъй като тези неща развиват предприемаческите способности - навиците и самодисциплината.
Не, наистина задълбочено обсъждане не е за тук, не всички ще разберат за какво точно си говорим.
Ето, сега се изкушавам да отговоря за речетативите, но зная, че сторя ли го, ще се потопим в обсъждане за подсъзнанието, съзнателно ли е, или не, а това просто не е продуктивно.

Знаеш ли, като каза за безпокойството - имаше проучване в Съединените Щати, че няколко часа преди атентата на 11-ти септември е вилняла някаква тревога. Може би са същите вибрации, за които говореше Айнщайн едно време. Ние действително сме свързани един с друг.

Когато помагаме на себе си, ние помагаме и на другите. Когато помагаме на другите, ние помагаме и на себе си.

Ето, пак ще стане много дълго...

Бъди здрава!

Хубав ден на всички!
Ваш,
К. Йовев[/USER]


Прав си, ще стане дълга и широка, но наистина ми се гади от заигравките тип: самовнушение, визуализация и позитивно мислене, с които се промиват мозъците на масата, която отказва да мисли логично.
Никога няма да се съглася, че с позитивно мислене и визуализиране на желаните цели, тяхното постигане е възможно. За мен да сложиш розовите цайси и да си завреш главата дълбоко в изходната точка на отделителната система е не просто непродуктивно, но и много опасно. Хората не трябва да страдат от заблудата, че чрез самовнушение и налудничав позитивизъм ще напреднат в живота. Ще напреднат само ако обичат това, което правят или както казва Марта Бек, когато открият личната си северна звезда, т.е. призванието си. :)
 
То темата, където каза, че е най-добрия копирайтер не е ли показателна точно за това? Не само, че не му помогна, но се намериха стари клиенти, които го направиха на нищо. Впрочем навремето и на мен ми прави един субмит в директории, че нямам думи, ама хайде той тогава още се учеше що е то WEB, така че не се брои, пък и аз го бях забавил с плащането около месец, че беше заревал и във форума дори, както и да е, но за копирайтинг услугите му се разбра колко са читави, но пак си гледа през неговите очилца и си повтаря, че е най-добрия, което освен до подигравки до друго не доведе.
 
@Вискяр Градинаров - всеки си избира, нали? Аз го наричам самодисциплина.
Разбира се, че всеки си избира пътя. И от това зависи как ще прекара живота си.
Самодисциплината не е лошо нещо, стига да не се превръща в самоцензура - да си гледаш теглото всеки ден за мен е самоцензура. ;)
Тони Робинс написал ли е нещо, сходно с "Автобиография" на Бр. Нушич или "Празни мисли на един празен човек" на Дж. Джером?
 
Мислиш ли, че Айнщайн, Тесла, Нютън, Давинчи и други велики умове са си повтаряли мантри? Тцъ, не са. Всички сме се пръкнали тук ( в това измерение) с определен капацитет и заложби. Някои неща се учат, но талантът е нещо коренно различно. Той те прави велик, а не мантрите. С мантри най-много до Курило или 6-ти километър да стигнеш.
Ами тук си в грешка , и четиримата са си повтаряли мантри , правили са визуализации и много повече от това , използвали са различни техники за да развият заложбите си . Всички имат публикувани трудове в който се разяснява как достигат до откритията си и как човек да освободи подсъзнанието и скритите заложби , а пък Н.Тесла описва много точно , защо са се провалили по-големи гении от него и защо таланта и заложбите не са единствения фактор .В Софииската библиотека има оригинали на изданията вземаш и четеш , за по мързеливите има интернет .Заложбите сами по себе си не може да те направят велик ако не ги развиваш.А за да ги развиеш има определени техники който са добре описани в НЛП /нервно лингвистично програмиране/.Мантрите и визуализациите са само две от тях.В България дори има институт по НЛП , има и професор Георги Лозанов който превърна Сугестопедията в световна практика.Там отлично е доказано как мозъка възприема по -лесно с песнички ,картинки ,визуализации ,ролеви игри , и т.н.Има и науката Йога. Има и учебник за 8 клас в който подробно е описано кое полукълбо на мозъка отговаря за интуицията и кое за логиката и как логиката ни пречи да развием уменията си . С коментарите по темата само се потвърди твърдението на Айнщайн "Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен"
 
Ами тук си в грешка , и четиримата са си повтаряли мантри , правили са визуализации и много повече от това , използвали са различни техники за да развият заложбите си . Всички имат публикувани трудове в който се разяснява как достигат до откритията си и как човек да освободи подсъзнанието и скритите заложби , а пък Н.Тесла описва много точно , защо са се провалили по-големи гении от него и защо таланта и заложбите не са единствения фактор .В Софииската библиотека има оригинали на изданията вземаш и четеш , за по мързеливите има интернет .Заложбите сами по себе си не може да те направят велик ако не ги развиваш.А за да ги развиеш има определени техники който са добре описани в НЛП /нервно лингвистично програмиране/.Мантрите и визуализациите са само две от тях.В България дори има институт по НЛП , има и професор Георги Лозанов който превърна Сугестопедията в световна практика.Там отлично е доказано как мозъка възприема по -лесно с песнички ,картинки ,визуализации ,ролеви игри , и т.н.Има и науката Йога. Има и учебник за 8 клас в който подробно е описано кое полукълбо на мозъка отговаря за интуицията и кое за логиката и как логиката ни пречи да развием уменията си . С коментарите по темата само се потвърди твърдението на Айнщайн "Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен"

Като цяло, нямаме противоречие на аргументи. Аз знам много добре, че съществуват техники за самовнушение, препрограмиране и дори автохипноза. Това, което ме притеснява е, че те се поднасят на масата като fast food, а това е твърде сложна храна, за която стомахът трябва да бъде подготвен. Не можеш да внушаваш, че с позитивно мислене и вербално издевателство над съзнанието, ще развиеш дарба, която по начало не е заложена у теб.

Понеже спомена Йога - любимият ми йога-гуру Sadhguru обяснява защо медитацията се постига толкова трудно. Неговата теза е, че щом поискаш да спреш мисловния процес, мозъкът започва да дърдори още по-разярено. Кажи на някого да не мисли за розови слончета и виж как това се превръща във фикс идея.
Мисля, че заигравката с дресировката на съзнанието е твърде опасна. Не бива да се забравя за под (НАД) съзнанието, което заглушаваме още по-агресивно, опитвайки се да препрограмираме мозъка.

Знаеш ли как Менделеев е съставил таблицата на химичните елементи? Видял я е на сън, а сънят, както знаем е функция на подсъзнанието. Да, великите умове са имали достъп до извора на информация, но няма да ме убедиш, че са били личности с посредствени възможности, които са се превърнали в гении, внушавайки си, че са такива. :)

а пък Н.Тесла описва много точно , защо са се провалили по-големи гении от него

Е, тва пък ми стана много интересно. :)
Тесла е умрял сам, като куче в мизерна хотелска стая в НюЙорк, напълно разорен, защото е продал гениалните си открития на алчни измамници. В задачата се пита, щом е имал достъп до скрита информация, защо се е оставил да го измамят някакви посредствени умове???
Това за домашно! ;)
 
Последно редактирано:

Горе