Кога се плаща ДДС за внос??

Здравейте,поръчах си разни неща от amazon.com ,но като дойдоха от митницата ми казаха,че трябва да платя 20% ддс и мито тъй като стоката идва от USA.

Важи ли за amazon.co.uk / amazon.de тъй като те са в Евпропеския съюз,един вид ако поръчам от там ще има ли 20% ддс или само мито?

Четах доста,но не попаднах на това което търся,ще съм благодарен на всеки отговорил!
 
Няма значение от къде поръчваш. Не плащаш ДДС/Мито ако стоката е изпратена от ЕС държава, тоест ако поръчаш от amazon.com но ти изпратят сотката от Германия то не плащаш нищо, но ако поръчаш от amazon.co.uk и ти я пратят от Китай плащаш.
 
Здравейте,поръчах си разни неща от amazon.com ,но като дойдоха от митницата ми казаха,че трябва да платя 20% ддс и мито тъй като стоката идва от USA.

Важи ли за amazon.co.uk / amazon.de тъй като те са в Евпропеския съюз,един вид ако поръчам от там ще има ли 20% ддс или само мито?

Четах доста,но не попаднах на това което търся,ще съм благодарен на всеки отговорил!
Като си купуваш кола от Германия плащаш ли Мито и ДДС?
 
Като си купуваш кола от Германия плащаш ли Мито и ДДС?

Не съм се интересувал,нямам идея... :D

Няма значение от къде поръчваш. Не плащаш ДДС/Мито ако стоката е изпратена от ЕС държава, тоест ако поръчаш от amazon.com но ти изпратят сотката от Германия то не плащаш нищо, но ако поръчаш от amazon.co.uk и ти я пратят от Китай плащаш.

Благодаря ти за бързия отговор,а един вид да говоря с тях да ми я изпратят от Германия за да нямам проблеми? Амазон са пичове и мисля,че ще ми се вържат,дано да мине номера...
 
За Англия нямам информация. Обади се на Митница в града ти и питай за Англия как стоят нещата. Може да имат споразумение с ЕС.
 
За Англия нямам информация. Обади се на Митница в града ти и питай за Англия как стоят нещата. Може да имат споразумение с ЕС.

Ясно,утре ще мина направо да ги питам и ще пиша в темата да информирам. :)
Хубав ден!
 
Обясних им за ДДС-то,те дори не знаеха,но ми препоръчаха де използвам amazon.co.uk при такива обсоятелства.

Споразумението с Англия се нарича Европейски Съюз и още е валидно :)

Тоест няма да има ддс ако пращат от Англия?
 
Току що му помогна да си купи семена за треволяк хахахаа :D "Почват схемите" :D
 
Току що му помогна да си купи семена за треволяк хахахаа :D "Почват схемите" :D

Няма смисъл да коментирам малоумния ти пост. :)
 
Последно редактирано:
Ако беше малко по-запознат щеше са знаеш,че семената идват директно без митници и такива шитни :D
Дай му да коментира само,хаха забавен пичага...сигурно не си поръчвал от амазон до сега,та тръгнал да пише глупости LOL
 
То и ти май не си поръчвал. Пак ти казвам няма значение от къде пазаруваш (com/co.uk/de/etc). Важно е от къде ти се изпраща поръчнато от теб - от ЕС или извън ЕС.

* жокер: в амазон не продават само амазон ;)
 
Аз поръчвам неща които са Sold and ship by amazon,нямам интерес към друго.

От онлайн чата ми казаха да поръчвам от co.uk да избягвам това ДДС тъй като пращали стока от склада в Англия.
 
Последно редактирано:
при внос от локация извън ЕУ плащаш митническите цесии и ДДС преди да се освободи пратката, а не след като я получиш. Като физическо лице си ги поръчал предполагам, а не като юридическо с регистрация по ЗДДС.
 
Един месец ми седи една малка, но скъпа пратка в митницата и тия митнически галоши все още не могат я обработят.

По този начин ще минат на всякакви срокове в Пейпал, евентуално за рефунд.

Добре дошъл в България
 

Горе