Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

dmb

New Member
Днес приключи опълчението ми срещу Гугъл Ирландия. Нямаше вече накъде и трябваше да приема новите условия. Интересно плащането от миналия месец, което чаках сега, дали ще го получа. То е сертифицирано и вписано като точна сума в долари, но е в списъка със "стари плащания", които май ще се конвертират в евро и ще се добавят към следващия баланс за следващия месец. Някой има ли опит с прехвърляне извършено 2-3 дни преди момента на плащане. Обикновено ми плащат на 25-27-мо число. Дали сега ще съм 1 месец "на сухо"...
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Аз само ще напомня, че регистрацията по ДДС се прави седем дена преди да получиш плащането!

Издателите на Гугъл Адсенс попадат в хипотезата на ал. 2 от този член и са длъжни да се регистрират по ЗДДС в седем дневен срок преди данъкът по тази доставка да стане изискуем.

Източник: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Най-забавното е, че регистрацията не води до задължение да се плаща ДДС - дължат се само нулеви декларации всеки месец.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Старите суми които имаш да вземаш в долари са в "История на плащане" -> "Показване на предходни приходи/плащания в САЩ долар", а новите ти плащания са както до момента само че в евро.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Дано да сте прав и да платят...

А на колегата по-горе - не само стотинка няма да дам на НАП, няма и 1 лист хартия за декларации и регистрации да им попълвам. Дори ако ме хванат, няма да им ходя на призовките. Пълен бойкот на боклуците, това е спасението. Да уморим боклуците от глад. Никога не трябва да забравяме, че тия дето ни измислят абсурдните закони, живеят от нашите пари. Значи ако ги уморим...
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Това че няма да им дадеш нито стотинка е много хубаво, обаче помисли за последиците - няма да ти хареса в затвора. Ако дойде съдебен изпълнител и ти конфискува чорапите и компютъра пак няма да ти хареса...
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

За конфискуването - гарантирам, че нищо няма да им дам. Иначе бих ги подпомогнал, и това би било противно на идеята за бойкот. За затвора - там ще им тежа, а няма да им помогам, т.е. това ще ускори краха им. Писнало ми е от боклуци. Имам фирма, преди и данъци и осигуровки плащах, но от година на година по-на луд ме правиха. Ае да си ХХХХ майките, вече не плащам дори данък-сгради и такса-смет. Чакам ги да изгорят по давност...
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Има ли някакъв начин да се заобиколи приемането на евро ?
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

До скоро имаше, но вече - поне при мен, са пуснали форма, която не можеш да заобиколиш. И или казваш "да", или "не".
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Другото което е, сега последното плащане от УСА ли ще е или от Ирландия?
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

w8ing to see...
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Сега ми хрумна следната идея, няма да си влизам в профила до 30-ти, те до тогава трябва да направят плащането от САЩ и на 30-ти им приемам новите условия, че сега ако декемврийското е от ирландия, ще е голям ***
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

При мен тръгна старото висящо плащане в списъка с вече архивните плащания. Payment in progress...

Явно старите суми ще си ги доплатят. Но текущият месец - декември, вече е евровизиран.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Сега ми хрумна следната идея, няма да си влизам в профила до 30-ти, те до тогава трябва да направят плащането от САЩ и на 30-ти им приемам новите условия, че сега ако декемврийското е от ирландия, ще е голям ***

e как ще видиш номера на трансфера на превода ако си през уестърн юнион
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Ми аз като влезна примерно на 30-ти, ще приема новите условия. Но тогава вече се надявам плащането да е извършено от УСА. Аз после ще си се регна по ДДС. Проблема е сега плащането ако дойде от Ирландия, няма време за регистрация, защото трябва да се регистрираш 7 дни преди плащането.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Регистрация по ДДС предполага да изкарвате поне 500 лв месечно от Адсенс. Иначе е безмислено. Ако се регистрираш по ДДС, НАП ще знае за всичките ти приходи, и ще трябва да плащаш плосък данък 10%, плюс да се регистрираш като свободна професия и да наливаш по 110 лв. месечно осигуровки. Общо минимално трябва да снасяш 130-140 лв. на НАП, което при приход под 500 лв. прави абсурдно самото участие в програмата.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Въпроса за осигуровките е спорен ...
Но за това ще има нещо като Данък Камп през януари, на който ще се обсъждат тези неща.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Надявам се да не каните на Камп-а данъчни, за да не им давате акъл откъде да доят. В момента тази работа е почти офшорен бизнес, в който няма как да те хванат, ако не се натресеш сам.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Моето плащане дойде - като за Коледа... Странното е, че дойде в долари, но от името на Гугъл Ирландия. Това е вписано в данните за самото плащане - там с MTCN-а и пр. Но в Statement of earnings пише Google Inc.
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

Супер, плащането е в долари от Google INC
Обаче януари вече ще е от Google Ireland
 
От: Кога ще ми плати Гугъл при трансфер към евро дни преди плащането?

В крайна сметка, кое е валидното - това в statement или това в данните за самото плащане преди statement? В едното пише Ирландия, а в другото САЩ.
 

Горе