Кога Google индексира страниците си и PR

От: Кога Google индексира страниците си и PR

Този период варира в много широки граници. На практика от няколко минути до плюс безкрайност.

Страниците с по-голям PR, които се обновяват често, се индексират през няколко минути (напр. digg.com). Нови страници без PR може да се индексират веднъж на месец (или няколко месеца).

Също така много случайни фактори влияят на тези времеви интервали.
 
От: Кога Google индексира страниците си и PR

Здравейте!Интерисува ме кога google(през колко време) индексира страниците и page rank-а?Мерси предварително!:wink:

Ако си начинаещ мисля, че правилото за 2та месеца важи :)

По мой наблюдения всички по-малки сайтове (pr1-pr4) се обновяват на 2 месеца средно.
 
От: Кога Google индексира страниците си и PR

Доколкото си спомням скоро М.Кътс споменваше, че ако в СайтМап-а всичко е ок и си е посочил човека, че ежедневно се обновява контенда (и реално го прави!) то Г много много редовно преброжда всичко, за да е актуално инфото.

www . xml-sitemaps . com/

за фри и много добри сайтмапс
 
От: Кога Google индексира страниците си и PR

Ама уточнявайте се за какво говорите, че малко обърквация стана.
PR се обновява средно на 3 месеца - понякога повече, друг път по-малко.
Нова страница може да се индексира 5мин. след като е създадена или след 1,2 дни и малко повече. Според мен, зависи колко и какви линка има към дадения сайт. Ако искаш индексацията да стане по-бързо, добавяш страницата в социални мрежи, макар и да са с nofollow...
 
От: Кога Google индексира страниците си и PR

За индексирането на страници специално е много важно да заведете бота до вашата страница. През дигг примерно пследнич сайт го индексира за 15 минути. Вярно е че някои мрежи имат нофолоу , но бота си гледа линковете на тръстед сайтовете и ги инексира по бързо, така че не се лъжете от този атрибут.
 
Последно редактирано:
От: Кога Google индексира страниците си и PR

В digg няма nofollow (или поне аз не съм забелязал).
 

Горе