Кодът на сайта ми е готов и качен в интернет. Какво следва ?

Кодът е готов и качен в интернет. E, почти готов, но вече трябва да мисля за следващата стъпка - релийзване и произвоство.
Винаги ще е "почти" готов.
Пускай го направо. Няма да знаеш къде са слабите места и какво трябва да правиш без да го ползват хора.

Kакво трябва, за да го пусна в производство ? Тоест да се води като легален бизнес, да мога да го рекламирам, да създам фейсбук страница, да приложа някакъв маркетинг и други.
Фирма най-добре.
Ако ще рекламираш в Facebook, фирма по зДДС.
Всички домейни, хостинг, акаунти, най-добре да са асоциирани с фирмата.
(Офтопик малко ама подарявам фирма по ДДС, без дългове, без дейност, просто не се получи една идея)

Трябва ми адвокат, за да мога да го узаконя - privacy, terms И КАКВО ОЩЕ ? От къде да намеря такъв адвокат ?
Сайтът поддържа влизане чрез фейсбук, така че без privacy and terms няма как да мине.
По-принцип много адвокати се занимават с това.
Нямам препоръка освен избери си на рандом 10-на адвоката, звъниш, казваш какво ще правиш и ги питаш дали мога да ти го изработят.
Трябват ти Общи условия и Privacy policy.
Може и да копираш от някъде и да си добавиш от теб нещо, никой няма да ти търси дали си платил на адвокат или не.

Всеки потребител да може да публикува възможната единица и всеки потребител да може да търси из възможните единици. В такъв случай трябва ли ми администраторска част на сайта, чрез който да следя и контролирам съдържанието ?
Ще ти е голямо удобство ако имаш администрация, препоръчвам да си направиш.

Трябва ли ми фирма ?
Да.
Не прави никакъв бизнес като физическо лице (ФЛ), не си го причинявай това страдание.
НО, отвори фирма само ако ще получаваш пари.
В противен случай, не ти трябва.

Приемамам всякакви съвети и критики. Благодаря за вниманието!
Програмирането, с други думи изработката на услугата/продуктът е 1/3 от работата да кажем.
Не знам какво е си направил като проект, тъй че мога да спекулирам само.
Другите 2/3 са маркетинг, брандинг, обслужване на клиенти и продажби.
Много трудно да се грижиш за продукта И да го продаваш едновременно.
Помисли за това колко време ти е отнело да се научиш да пишеш код.
Еми същото време и усилия отнема да се научиш на маркетинг и да продаваш.
Най-вероятно няма да можеш да го правиш или ще можеш, но след доста дълго време.

Кажи повече за самия проект и ще ти дам насоки.
 
пусни го тука тоя сайт или ап ли е, да го скибаме не се притеснявай за закони в тази малка бг анархия, за фейса както ти казаха като сложиш една страничка с privacy копирана от някаде и terms и ще ти одобрят логина. то и без това нищо не ти дават освен мейла и името до които ти нямаш реално достъп. така че действай смело и после проверявай за изисквания като видиши първо че няма смисъл от целия проект да не си се занимавал прекалено поне, тука в бг с проект от 0лата трудно ще изколастриш :)
Благодаря за мнението. И предполагам има много резон в думите ти. Изглежда явно е по-лесно, отколкото си мисля.

С FB логин и получаваш името и имейла без допълнителни заявки, като можеш да ги четеш и използваш в твоя сървър/база. Реално имаш достъп.

За сайта ми - все още не искам да го споделям и съм забранил основните SEO компоненти, заради тази причина. А и версията в нета е стара с грозен дизайн. Съжалявам... Надявам се скоро ще имаш възможност да го видиш

Като цяло има вариант и да не сколаса, да. Ще се счита като портфолио в този сценарий.
 
Винаги ще е "почти" готов.
Пускай го направо. Няма да знаеш къде са слабите места и какво трябва да правиш без да го ползват хора.


Фирма най-добре.
Ако ще рекламираш в Facebook, фирма по зДДС.
Всички домейни, хостинг, акаунти, най-добре да са асоциирани с фирмата.
(Офтопик малко ама подарявам фирма по ДДС, без дългове, без дейност, просто не се получи една идея)


По-принцип много адвокати се занимават с това.
Нямам препоръка освен избери си на рандом 10-на адвоката, звъниш, казваш какво ще правиш и ги питаш дали мога да ти го изработят.
Трябват ти Общи условия и Privacy policy.
Може и да копираш от някъде и да си добавиш от теб нещо, никой няма да ти търси дали си платил на адвокат или не.


Ще ти е голямо удобство ако имаш администрация, препоръчвам да си направиш.


Да.
Не прави никакъв бизнес като физическо лице (ФЛ), не си го причинявай това страдание.
НО, отвори фирма само ако ще получаваш пари.
В противен случай, не ти трябва.


Програмирането, с други думи изработката на услугата/продуктът е 1/3 от работата да кажем.
Не знам какво е си направил като проект, тъй че мога да спекулирам само.
Другите 2/3 са маркетинг, брандинг, обслужване на клиенти и продажби.
Много трудно да се грижиш за продукта И да го продаваш едновременно.
Помисли за това колко време ти е отнело да се научиш да пишеш код.
Еми същото време и усилия отнема да се научиш на маркетинг и да продаваш.
Най-вероятно няма да можеш да го правиш или ще можеш, но след доста дълго време.

Кажи повече за самия проект и ще ти дам насоки.
Благодаря за разширения отговор! Определено ще мисля сериозно върху нещата, които казваш.

Утре ще напиша по-конкретно за какво става въпрос в такъв случай.
 
А, забравих: DataAddicted всеки момент ще отнесе бана тъй че спокойно може да му пропуснеш постовете.
Крайно време е тебе да банят. Освен заядливи коментари друго не пишеш!
Бан за бановете, и без туй тука стана само модерация и триене... Всеки мрънка срещу всеки!
 

Горе