Кое ви е любимото уиски ?

@Websolut
Такова за поводи и за специални събития се взима, тогава имах рожден ден и реших да поканя по-близките колеги да ги почерпя, иначе си е голямо охарчване. А и като си редовен клиент на определени ресторанти, правят добра отстъпка от питиетата. И да, не са за лочене. За който пуши, може би е супер с пура, но аз така и не успях да разбера какво му харесват на пушенето...Но определно това е едно от най-добритие питиета, които човек може да опита.
 
Айде, наздраве!

IMG_9603.jpg
 
Аз не знам какъв е смисълът да коментираш тема, по която очевидно си бос. Нито ще промениш мнението на някой относно алкохола, нито си полезен на някой за нещо...

Малко като досадните вегани/ вегетарианци. 2 мин. от началото на разговора и веднага се почва "Аз само да кажа, че не ям месо" и ти така "Аз само да кажа, че не пия алкохол". Nobody fuckin' cares!

Тц, тц, тц... каква къса памет. А кой ми налази темата за цигарените кутии, за да ми обяснява колко са вредни и как ''аз не пуша''? :)
Аз също, като досадните вегита влизам в темата, за да кажа, че почти не пия, обаче ми е интересно да видя как се кефите на етиловия спирт. Наздраве. Надявам се скоро скъпите Джонита да започнат да се продават декорирани с подобни снимки:

vijte-koi-sa-chetirite-tipa-piqnici-spored-psiholozi-315167.png
 
Тц, тц, тц... каква къса памет. А кой ми налази темата за цигарените кутии, за да ми обяснява колко са вредни и как ''аз не пуша''? :)
Аз също, като досадните вегита влизам в темата, за да кажа, че почти не пия, обаче ми е интересно да видя как се кефите на етиловия спирт. Наздраве. Надявам се скоро скъпите Джонита да започнат да се продават декорирани с подобни снимки:

vijte-koi-sa-chetirite-tipa-piqnici-spored-psiholozi-315167.png

Ааан икъде не съм казвал директно подобни неща в темата. Иначе аз не пуша цигари, само на моменти пури. :Има разлика D

Джонитата са надценени. Слабо уиски като цяло, независимо от популярността си.
 
Ааан икъде не съм казвал директно подобни неща в темата. Иначе аз не пуша цигари, само на моменти пури. :Има разлика D

Джонитата са надценени. Слабо уиски като цяло, независимо от популярността си.


Селективна памет може би? ;)

Винаги ми е било интересно обаче да видя как някои хора описват вкуса на даден вид алкохол. Майстор в тази дейност е Съмърсет Моъм, който особено в ''Острието на бръснача'' описваше зубровката така, че да ти се допие, ама много яко. :)
Аз лично никога не съм харесвала вкуса на уискито, пък и на който и да е алкохол и ми е доста интересно как ги разграничавате - една марка от друга. На мен ми е все една и съща шльокавица, която ти гори гърлото. :) Май ми липсват съответните рецептори...
 
Има ли пиячиии?
Ха на здраве!
Опс то било 10 сутринта:) , но зависи в кой часови пояс се намираш де.
Нанди то пиенето е като цигарите, ама се свиква и почва да ти харесва, човека е странно животно и все пак, като че ли животните са по-умни от нас, не съм виждал животно да пуши обаче, но пияно животно съм виждал, не пиян на животно:) , а пияно животно примерно петел, прасе....така, че смятай.

Отбелязвам просто нямам намерение, а и време да споря:)
 
Селективна памет може би? ;)

Винаги ми е било интересно обаче да видя как някои хора описват вкуса на даден вид алкохол. Майстор в тази дейност е Съмърсет Моъм, който особено в ''Острието на бръснача'' описваше зубровката така, че да ти се допие, ама много яко. :)
Аз лично никога не съм харесвала вкуса на уискито, пък и на който и да е алкохол и ми е доста интересно как ги разграничавате - една марка от друга. На мен ми е все една и съща шльокавица, която ти гори гърлото. :) Май ми липсват съответните рецептори...

Още си пазя една бутилка Зубровка от времето когато бях в Полша. Страшна водка!!!!
Качествения алкохол е за дегустация не за наливане ;)
 
Отбелязвам просто нямам намерение, а и време да споря:)

@Websolut, Нямам никакво намерение да споря кой порок е по-полезен, понеже животните са склонни да му се отдадат. :)
Изобщо, аз съм последният човек, който ще седне да критикува хората, заради техните пороци. Интересно ми е просто как се прехласвате по даден вид алкохол, защото аз явно съм лишена от тази способност.
Всъщнос, как отличавате отделните марки и как можете да определите вкуса на нещо, което изгаря езика и съответно притъпява вкусовите рецептори? Ей такива неща... Също, къде е границата между пияницата и пияча? Предполагам, че според вас е във вида алкохол (скъп/евтин) и изпитото количество, но според мен е в това как ти действа. Кел файда, че си пил уиски по-дърто от баба ти и по-скъпо от колата ти, ако ставаш тъп селски гъз под негово въздействие. :)
 
Последно редактирано:
Още си пазя една бутилка Зубровка от времето когато бях в Полша. Страшна водка!!!!
Качествения алкохол е за дегустация не за наливане ;)

Водка ли е това? Аз бях останала с впечатление е, че е нещо като ликьор, понеже описанието в книгата изобилстваше от определения като ''аромат на прясно окосено сено'' и т.н..
 
Водка ли е това? Аз бях останала с впечатление е, че е нещо като ликьор, понеже описанието в книгата изобилстваше от определения като ''аромат на прясно окосено сено'' и т.н..
Водка. Вътре има стрък "бизонска" трева в бутилката
5918650fcdd6a222e1.jpg
 
Айде, наздраве!

IMG_9603.jpg
Колега бива ли го това уиски ... на няколко пъти аха да го взема и все се разубеждавам ... половината коментари в нета са че не е нищо особено , а другата половина са че е едно от най-добрите в света :)) та пред Дилема съм ...
 
Колега бива ли го това уиски ... на няколко пъти аха да го взема и все се разубеждавам ... половината коментари в нета са че не е нищо особено , а другата половина са че е едно от най-добрите в света :)) та пред Дилема съм ...

Едно от най-добрите в Света.

4.5/5 rating - 149 reviews
4.4/5 rating - 3534 reviews (distiler score 92/100)
4.7/5 rating - 170 reviews
4.7/ 5 rating - 99/100 score
 
Колега бива ли го това уиски ... на няколко пъти аха да го взема и все се разубеждавам ... половината коментари в нета са че не е нищо особено , а другата половина са че е едно от най-добрите в света :)) та пред Дилема съм ...
Всеки си има вкус, на един ще хареса на друг не, затова трябва да го опиташ, ако си готов да прежалиш 100 кинта за пиячка, давай не е кой знае какво.
Ето Нанди обича да пуши цигари които непушач би описал точно така както тя описва пиенето - разбира се заменил съм някои думички, но горе долу звучи така: "как отличавате отделните марки и как можете да определите аромата на нещо, което изгаря гърлото и дробовете и съответно притъпява обонятелните рецептори"
Така, че вкусове всякакви и всичко трябва да се пробва за да кажеш това не е добро за мен или това е страхотно заслужа си парите.
 
Домашната ракия на баща ми.
 
Селективна памет може би? ;)

Винаги ми е било интересно обаче да видя как някои хора описват вкуса на даден вид алкохол. Майстор в тази дейност е Съмърсет Моъм, който особено в ''Острието на бръснача'' описваше зубровката така, че да ти се допие, ама много яко. :)
Аз лично никога не съм харесвала вкуса на уискито, пък и на който и да е алкохол и ми е доста интересно как ги разграничавате - една марка от друга. На мен ми е все една и съща шльокавица, която ти гори гърлото. :) Май ми липсват съответните рецептори...
Принципно се разбира на другата сутрин дали е бил хубав алкохола или не. Ако повръщаш и те боли главата ментак е било 100% :)
 
Колко градуса е?
Обикновено я докарва докъм 50-55. Рядко пия концентрат, но от тази ракия съм като змей. Пия и пея, а сутринта е лека :) Уискито е за лигавене, а и не върви със салата. Иначе си пия традиционните - джак, бушмилс, тюламор дю и прочее. Последно си купих някакво бушмилс с мед да си го лоча на почивката, защото нямаше мегдан за ракии и салати.
 
Ако повръщаш и те боли главата ментак е било 100% :)

Аз съм така от една бира.:D

Редрум - a.k.a Huogh Mungus ме накара да се замисля, обаче... Има ли разлика в действието на различните видове алкохол, примерно от уиски ставаш изтънчен, пък от домашна шльокавица - войвода-революционер? Една приятелка казва, че червеното вино ѝ действа като афродизиак, което винаги ми е било странно... :) Истина ли са легендите за мастиката? Изобщо, действа ли ви различно различният вид алкохол?

@Websolut, на мен (поне) цигарките не ми притъпяват вкусовите рецептори. Усещам перфекетно вкуса на храната, но така и не мога да усетя някакви нотки... плодови, малцови в алкохола. Еднакви са ми - явно е въпрос на тренинг. Последният ми опит беше с малиново вино... Компотът от малини си е по-хубав. :D
 

Горе