Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

държавните паразити имат вътрешни правила за работа с лични данни;
търговският регистър вече не е със свободен достъп, искат регистрация.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

държавните паразити имат вътрешни правила за работа с лични данни;
търговският регистър вече не е със свободен достъп, искат регистрация.

Регистрация, дръжки.... Е преди 30 секунди си свалих учредтелния акт с все всичко вътре...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

И аз наскоро като проверявах нямаше проблем с достъпа до Търговския регистър. Дори и да има регистрация, това по никакъв начин не спира желаещите да копират лични данни от Търговския регистър.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

най-вероятно вече не трябва да ги има тези данни в учредителният акт/дружествения договор за оод/, а това което виждаш е заварено положение, но това не освобождава агенцията от отговорността да ги обезличи тея данни за своя сметка...ама все пак сме в България(трябваше да напиша с малка буква в тоя случай...), и на държавните органи не им пречи някакво си бяло течение, без извинение...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Как ще учредиш нещо без да впишеш кой го учредява. Глупаците трябва да заличат личните данни от регистъра просто. Да останат имената на собствениците и нищо повече, както е в регистрите в Европа...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Проблемът е, че ако ги няма публично достъпните лични данни в Търговския регистър ще се увеличат измамите.

Търговския регистър успешно спира някои видове измами. Не че сега не са възможни измами - възможни са. Но ако премахнат Търговския регистър други видове измами/злоупотреби ще станат възможни (които сега не са възможни).
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Да ми махнат ЕГНто и да ми оставят имената с града в който живея. Така няма да има измами, ама да ми пише и майчоното мляко за всеки мангал да чете, мерси....
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Няма проблем в същия град да има човек със същото име (но друго ЕГН).
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

някой да е успял да използва сайта им с кв.ел.подпис с windows 8.1, аплета за подписване избива грешка
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Измамниците ще намерят начин да се сдобият с личните ви данни дори и да няма публичен Търговски регистър (помислете над това: разни бедни държавни чиновници имат достъп до базите от данни на НАП, някой от тях може без да иска да вкара в служебния компютър една флашка, съдържаща снимки на смешни котенца, която съвсем случайно съдържа и троянски кон).

Проблемът е подобен на този с огнестрелното оръжие - престъпниците ще намерят начин да се сдобият с такова, независимо от закона. Само подчиняващите се овце (наричани с евфемизма „спазващи закона граждани“) ще бъдат без оръжия.
 
От: От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

една фактура издадена на физическо лице те прави оператор, един сключен граждански/трудов договор те прави оператор

Интересно е дали получателят на фактурата е длъжен да се регистрира като администратор на лични данни, защото фактурата е издадена от физическо лице и личните му данни са написани във фактурата. Също така, ако две физически лица сключат "граждански договор", следва и двете лица да се регистрират като администратори на лични данни, защото и двете лица ще пазят копие от договора, в който са написани лични данни.

Ако сте физическо лице, което е регистрирано по ЗДДС и извършвате услуга на физическо лице, следва да изискате от получателя на услугата да си даде личните данни за да ги впишете във фактурата. Няма вариант да не издадете фактура. Това значи, че трябва да се регистрирате като администратор на лични данни.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Аз сега искам да задам един малко специален въпрос.
Фирмата ми е регистрирана като оператор на лични данни.
Имам магазин - трябва ли за него нещо специално да правя още?
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

граждански договор не се сключва между граждани...

/end off

ако бяхте регистрирани, щяхте да знаете какво "специално се прави", подсказка има някакви документи на сайта на комисията касаещи начина за съхранение и обработка на данните, които като сте се "регистрирали" фактически сте се задължили да прилагате като минимум. разлика в прилагането им в магазина и на друго място(примерно в офиса на счетоводителя на фирмата, ако е отделно от магазина) - няма.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

А когато един гражданин сключи договор с друг гражданин да извърши услуга (примерно да му изчисти компютъра от вируси) този договор как се нарича? Селски договор?

Когато един гражданин (регистриран по Закона за ДДС и затова издава фактури) извърши услуга на друг гражданин, извършващият услугата следва да издаде фактура, в която са написани личните данни и на двамата граждани. (Живеенето на село не ги освобождава от задължението - т.е. селяните се считат за граждани в случая.)

Иначе ми е ясно, че няма понятие "граждански договор" в законите.
 
От: От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Иначе ми е ясно, че няма понятие "граждански договор" в законите.
с хепито не може да се спори но все пак практиката показва друго http://balans.bg/6811-grajdanski-dogovor-ae-predmet-i-razliki-s-trudovija-dogovor/


Иначе по селата всеки знае всичко за всеки и без да събира лични данни с договор или фактури.
 
Последно редактирано:
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Имах предвид, че фразата "граждански договор" не се среща в законите. Покажи ми един закон, където да е написана думата "граждански", последвана от думата "договор".

Проблемът, който се опитах да посоча е, че законът задължава физическите лица, които са регистрирани по ЗДДС да издадат фактура, в която задължително се пишат личните данни на двете страни (физически лица).

Когато една фирма издаде фактура на физическо лице, това води до нарушаване на закона (ако фирмата не е регистрирана като администратор на лични данни). Същото би трябвало да важи и за фактури издадени от физически лица. Освен това, може да се твърди, че и физическото лице, което получава фактурата следва да е регистрирано като администратор на лични данни, защото съхранява лични данни когато съхранява фактурата.

Идеята ми беше да посоча колко е абсурден закона. Физическите лица трябва да сключват договори само с юридически лица (регистрирани като администратори на лични данни), ако не искат да се регистрират като администратори на лични данни.

Също така когато едно физическо лице получава дарение от физическо лице това не може да стане без писмен договор - т.е. би следвало и двете лица да се регистрират като администратори на лични данни.

"Музикантите" по улиците, които получават дарения го вършат нелегално, защото не събират личните данни на лицата, които има плащат и не сключват писмени договори. (Не можеш да си платиш данъка върху получените дарения без да напишеш в съответните бумаги личните данни на лицата, които са дарители.)

В другите видове счетоводни документи (квитанция), които могат да се издадат от физическо лице (нерегистрирано по ДДС) пак се пишат лични данни.

Ако държавата иска да напълни бюджета с глоби просто ще извади списък с физическите лица, които са получили плащания от физически лица и ще провери кои от тях са регистрирани като администратори на лични данни...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Абсурден е, няма спор за това.

Но на сайта на комисията все пак може да се намери някакъв отговор, във връзка с тази тема, за тези които се чувстват, че работят с лични данни.
https://www.cpdp.bg/?p=element&aid=207
 
Последно редактирано:
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Регистрацията като администратор на лични данни се обезсмисля, защото на практика всяка фирма обработва лични данни и следва да се регистрира.

Тази регистрация изобщо не намалява риска да бъде злоупотребено с лични данни.

Друг абсурд: ако се регистрирате като администратор на лични данни, личните ви данни ще бъдат публикувани.

Още един абсурд: ако притежавате сайт и сте физическо лице следва да си напишете личните данни на сайта (дори и да не продавате нещо на сайта - т.е. не извършвате електронна търговия - вие извършвате електронна търговия по смисъла на закона, защото притежаването на сайт е електронна търговия според закона).

Сега се сетих и за друг проблемен казус: ако сте наемател или наемодател съхранявате договора за наем, следователно обработвате лични данни и следва да бъдете регистриран като администратор на лични данни (наемателят и наемодателят са физически лица).

Сключването на какъвто и да било писмен договор между физически лица води до задължение да ходите при бюрократите и да ви регистрират (или откажат регистрация) като администратор на лични данни, при което ви публикуват личните данни на сайта. За какво опазване на личните данни може да става въпрос, след като те ви публикуват личните данни в публичен регистър.

(Сега им проверих публичните регистри и се оказа, че не работят - страницата зарежда безкрайно... Така че можете да сте спокойни - личните ви данни трудно ще бъдат източени през публичните регистри.)
 
Последно редактирано:

Горе