Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

не е бюрокрация, правиш си регистрация и прилагаш мерките - https://www.cpdp.bg/?p=element&aid=632 от време на време ти правят одит и/или предписания

наистина няма връзка, за пример давам една банка изхвърлила хиляди листи с копия на лични карти в обикновен контейнер за смет
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Прегледах тази наредба и това затвърди мнението ми, че тази глупост с регистрацията е напълно излишна.

Ако се проведе референдум за промяна в конституцията бих гласувал да се забрани на законодателите да пишат закони без да са доказали, че ползите от съответния закон превишават вредите. Вредата която нанасят тези закони (губят се ценни ресурси - няколко човекочаса отнема само четенето на закона и свързаните с него наредби и осмислянето им) многократно превишава ползата от тях (ако изобщо има такава).

Който е достатъчно компетентен ще намери начин да защити личните данни, които събира. Който не е - и 5000 закона да се напишат - файда няма.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

законите са пътищата, който има желание може да си бръмчи off road известно време.

точно това е проблема, всеки се мисли за компетентен и затова най-големите провали са от некомпетентност и/или от липсата на адекватна оценка на човешкият фактор при определяне и последващо третиране на риска.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

После ще споделиш ли всичко :)
Честито да ми е! Точно 20 дни след предишния пост и 15 дни след изпращане на молбата за освобождение от регистрация.
При попълване на молбата отбелязах единствено, че ще се обработват лични данни със знанието на физическите лица и няма да се съхраняват повече от 6 месеца.
YES.jpg
И естествено:
Важно!
Освобождаването от задължение за регистрация не изключва тези администратори на лични данни от контрола на комисията по ЗЗЛД.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Това списъка на всички в страната ли е :о
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Да, води се публичен регистър на администраторите на лични данни и освободените от регистрация.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Честито да ми е! Точно 20 дни след предишния пост и 15 дни след изпращане на молбата за освобождение от регистрация.
При попълване на молбата отбелязах единствено, че ще се обработват лични данни със знанието на физическите лица и няма да се съхраняват повече от 6 месеца.
Виж файлът 9529
И естествено:
Важно!
Освобождаването от задължение за регистрация не изключва тези администратори на лични данни от контрола на комисията по ЗЗЛД.

Добре, ако имаш сайт, в който се регва Пешо ти само 6 месеца ли ще му държиш данните и после ще му триеш профила?
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Като си се регистрирал в Predpriemach някъде да си упоменал 3 имена, адрес или телефонен номер? ;-)
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

А ако съм се регистрирал в онлайн магазин кво правим? Купя си нещо и след 7 месеца реша, че искам да си купя и още нещо...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

В такива случай варианта, който аз съм избрал няма да ти свърши работа. Ще трябва да избереш или друго основание за освобождаване от регистрация, или направо регистрация.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Да де, посочвайте в кои случай дадена опция би свършила работа, за да не стават грешки при някои разбрали-недоразбрали... :)
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

между профила на пешо и получателя, и адреса му за доставка, който попълва при всяка поръчка, който изтриваш след някой друг месец, правиш ли разлика?
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Аххаха, ти значи търкаш само данните, които ти е забранено да пазиш, така ли? ахахха Е за такъФ цирк не предполагах, че може да съществува...

Предполагам си наел и човек, който получава заплата това да го прави ръчно... :) Лелеле...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

няма нужда да ги търкаш ръчно, може скрипт да го прави, ама аз чакам твоят цирк като те набарат
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Честито да ми е! Точно 20 дни след предишния пост и 15 дни след изпращане на молбата за освобождение от регистрация.

Ми честито!
Ако може - да обясниш файдата от това освобождаване?
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

няма нужда да ги търкаш ръчно, може скрипт да го прави, ама аз чакам твоят цирк като те набарат

За какво да ме набарват? Изрично съм написал (и го спазвам, ако щеш вервай! :D ), че данните се използват само и единствено за доставка на поръчката им и се споделят само с куриерите, които от своя страна като администратори са също задължени от закона да не злоупотребяват с тях, включително и изпращайки ги на тоя и оня...

Имам си регистрация, регистрите включват нужната ми информация и нищо повече.

При поръчка същите клиенти се съгласяват още веднъж с тези ОУ.

Ти като си се освободил, да не мислиш че ако стигнат до теб при евентуална злоупотреба от твоя страна ще си пееш и ще си свиркаш... Носиш същата отговорност, просто не си вписан там...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

щом обработваш лични данни - ти вече си администратор на лични данни по силата на закон, щом си администратор на лични данни - се регистрираш, може да поискаш освобождаване от регистрация, при определени условия/по-назад ги писаха/

с едни ГОЛИ общи условия НЕ МОЖЕШ да ОТМЕНИШ закон.
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

щом обработваш лични данни - ти вече си администратор на лични данни по силата на закон, щом си администратор на лични данни - се регистрираш, може да поискаш освобождаване от регистрация, при определени условия/по-назад ги писаха/

с едни ГОЛИ общи условия НЕ МОЖЕШ да ОТМЕНИШ закон.

И къде в писаниците ми съм казал, че не съм се регистрирал вече и че не спазвам закона, грижейки се за данните на моите клиенти?

Това пък за ОУ и закона пък как го измисли и как стигна до извода, че закона не е отразен в ОУ ми не знам...
 
От: Кои данни не изискват да съм администратор на лични данни?

Ако собственик на форум е българска фирма и на форума потребителите си публикуват личните данни, има ли изключение в закона, което да позволява на фирмата да не се регистрира като администратор на лични данни?

След като личните данни ще се публикуват (няма да се "пазят") какъв е смисъла от това да се създава работа по попълването на формуляри и подписването/подпечатването на документи?

Прочетох закона оттук-оттам, но не видях изключение. Изключение имаше само за държавните паразити:

Чл. 17а. (Нов - ДВ, бр. 91 от 2006 г.) (1) Не се подава заявление за регистрация, когато администраторът:

1. поддържа регистър, който по силата на нормативен акт е предназначен да осигури обществена информация и:

а) достъпът до него е свободен, или

б) достъп до него има лице, което има правен интерес;

2. обработва данни в случаите по чл. 5, ал. 2, т. 4.

(2) Комисията може да освободи от задължение за регистрация и администратори, които обработват данни извън тези по ал. 1, когато обработването не застрашава правата и законните интереси на физическите лица, чиито данни се обработват.

(3) Условията и редът за освобождаване по ал. 2 се уреждат с правилника по чл. 9, ал. 2, като комисията определя критериите в съответствие със:

1. целите на обработване на личните данни;

2. личните данни или категориите лични данни, подлежащи на обработване;

3. категориите физически лица, чиито данни се обработват;

4. получателите или категориите получатели, пред които личните данни могат да бъдат разкрити;

5. срока на съхраняване на данните.

Тоест трябва да се молите на комисията да ви освободи от задължение за регистрация.

Затова е добре сайтовете ви да не се притежават от български фирми или физически лица.

При положение, че личните данни на хората са публикувани в Търговския регистър и собствениците на сайтове са длъжни да си напишат личните данни на сайта, тази процедура по регистрация като администратор на лични данни е абсурдна.

От една страна имаме закони, които уж ни пазят личните данни, от друга страна имаме закони, които ни задължават да си публикуваме личните данни. Ако държавата беше личност щеше да страда от сериозно психично заболяване.
 

Горе