Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

За Китай силата и слабостта е именно че спрат ли наливането на капитали и ноухау става лошо за тях.
Ето и нещо показателно цък
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Китай са супер напред във всяко едно отношение. Чувал съм от университетски преподаватели какви научни бази имат, не знам дали съществува подобно нещо в Европа. Чудно ми е, какво внася Китай? Според мен Китайската икономика може лесно да се трансформира в една напълно самозадоволяваща се икономическа система (автаркия), която може да съществува независимо от останалия свят. Не знам какво би станало обаче, ако изчезнат китайските продукти. Не знам кой им налива капитали, но светът не може без техните продукти.
 
в китай сега се раздуват балоните с китай... китай не е фактор до средата 90те... сега те са на японското дередже въпроса е кога ще се спука балона там и икономиката им ще прегрее

значи ще стане същото като с япония един ден ... значи през 70 и 80те (че даже и през част от 90те) всички имат чуството че японците ще превземат света (Всичко готино идва от япония) компакт дискове , уокмени, портативни телевизори, климатаци компютри, микрочипове... японските автомобили превземат света а заводи в америка се изкупува от японци...



в япония се пука балона (не че са зле ние на тяхното зле ще сме много добре) ама рецесия и понижение на цените на активите ЯЦБ попма нон стоп йени в системата обаче активите се обезценяват и обезценяват плавно с годините... което е неприятно за хората и за определени браншове

например купил си жилище с кредит 89, 90, 91, 92 дори и при ниска лихва го изплащаш двойно обаче това жилище след 20 години рецесия е понижило стойността си с 80, 70, 60 % подарил си едни пари на банките... реално...

japan-house-prices--nov08.gif
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Не мисля, че е така. Япония са произвеждали предимно високотехнологични продукти, докато китайците произвеждат всичко. Смятай, щом съм ходил на кариера за гранит и там пазача ми разказа, че кариерата била закрита, защото нашите внасяли павета от Китай! Китай също така има огромен брой население и практически неизчерпаеми природни ресурси.
 
От: Re: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

например купил си жилище с кредит 89, 90, 91, 92 дори и при ниска лихва го изплащаш двойно обаче това жилище след 20 години рецесия е понижило сотйноста си с 80, 70, 60 % подарил си едни пари на банките... реално...

Какво са тези проценти пред това, че си си го изплатил от 2 до 3 пъти през годините в лихви и главници?
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Е как кой всички западни производствни мощности са в Китай, все още са на сравнително добър търговски излишък Китайците но и той се свива. Китай просто не може да съществува независимо от другия свят, както всяка друга страна. А какво би станало ако се разработи Африка, щото дори и там е още по ниска раб. ръка - всички трудоемки продукти като нищо може там да ги аутсорсват вместо Китай. В момента всичко е навързано като свински черва. Важни са капиталите и ноухауто. Видя се в БГ какъв подем имахме от външни капитали и като секна до къде се докарахме, за всичко ни цоца д-вата. Китай все още е адски далече от патентни на глава на населението. Ако се запази статуквото до 10-15 години може и станат №1
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Аз не случайно говорих за Япония, Куул дава точния пример само дето забрави да покаже и картинката с дълга

JapaneseGovernmentGrossDebttoGDP_0-490x355.jpg

Япония са на този хал вече 23 год. именно защото не оставиха да фалират неефектвни прозивдства, да няма спад на цените на активи, систематично сваляха лихвите и т.н и т.н и в момента са много по зле от колкото бяха.
Лека по лека и Китай почва да подема такъв модел да се запазва този ръст трябва да разхлабваме паричната система.

Всичко което става в "белите страни" може се приложи в БГ видяхме малка част от 2003-8 година. Много просто намираме си инвеститори, които ни вярват и ни дават кинти и почваме влизаме в дългове. Държавата заема няколко милярда, пръска ги по различни направления от там получваме по вече харчене и ръстове на БВП и от там повече постъпелния и един красив поръчен кръг но след красивте краткосрочни ефекти - иде инфлацията и от там насетне става една красота. Оказва се че този целия стандарт е фиктивен и трябва ядем ножа. Ако нямахме и борд още по силно и солидно щеше да е всичко, но края е един или оставяш фалита да дойде защото целия този бум е изкуствен и да дойде рецесията и да оправи проблемите или го караме като япония 23 години и в един шастлив момент ще се яде големия. Няма как трябва има баланси рано или късно.
В клипа се говореше за нас този буум на какво се дължи и какво става после е сега го живеем, няма страна която да е застрахована така и китайците и японците и всяка друга. Истината е индивидуален план и нивото на масата.
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Китай просто не може да съществува независимо от другия свят, както всяка друга страна
Абе, щом Германия е успяла навремето да го направи, защо Китай да не може?

А какво би станало ако се разработи Африка, щото дори и там е още по ниска раб. ръка - всички трудоемки продукти като нищо може там да ги аутсорсват вместо Китай.
В Африка няма такива природни ресурси.
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Само ми кажи какви природни ресурси има Китай - като внася 1/3 от световна стомана и 1/2 от бетона. Да не говорим за петрол, газ и редица други суровини. Все пак Китай внася за 1.7 трилиона и изнася за 1.9 трилиона - но търговския им излишък спада от 4 години на сам.

Какво е успяла Германия на времето?
Китай го направила през 13/14 век е решила да затвори външните си граници защото е била велика и императора мислил че ще се самоподържа но .....

За да стане това трябва имаме тоталитарен режим, а имаме ли такъв режим вече не може си говорим за пазари.

Африка има наличе на труд в изобилие. Имат земя в изобилие. Всичко друго може се внесе. Ако разходите за прозиводство станат по-високи от колкото алтернативите Китай ще забуксува. Не случайно лат. Америка се бори за аутсорсинг с Китайците и Индийците. С тази разлика, че там раб. ръка е по клалифицирана.

Снощи гледах за строенето на мегамост в Китай и там се спомена именно за вноса на стома и бетон. Но казаха, че са примамили такива огромни тълпи от работници. Да дойдат да бачкат от вътрешността към този проект срещу 200 долара......
 
Re: От: Re: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Какво са тези проценти пред това, че си си го изплатил от 2 до 3 пъти през годините в лихви и главници?

написах двойно

на 6% процента лихва за 20 години при взети 100000 ще върнеш 171943.79 а за 25 - 193290.89 може да си го провериш на който и да е кредите калкулатор
това са двата най популярни периода при 30 години който е периода за първа разсрочка ако ти е трудно при 6% са 215838.45
 
От: Re: От: Re: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

написах двойно

на 6% процента лихва за 20 години при взети 100000 ще върнеш 171943.79 а за 25 - 193290.89 може да си го провериш на който и да е кредите калкулатор
това са двата най популярни периода при 30 години който е периода за първа разсрочка ако ти е трудно при 6% са 215838.45

Проценти не съм смятал. Говорех принципно. У нас ситуацията е такава с кредитите за жилища.

----------------

Ето за 20 години при 6%:

27-12-2012 4-35-53 PM.jpg
 
Последно редактирано:
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Ето и актуална статистика за нашата банкова система свързана с лошите кредити.

Всеки с малко IQ би вдянал всичко което се дължи на кредит, до къде докарва.

http://www.investor.bg/ikonomika-i-...ani-krediti-se-zapazva-na-nivo-ot-233,144719/
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Ето и актуална статистика за нашата банкова система свързана с лошите кредити.

Всеки с малко IQ би вдянал всичко което се дължи на кредит, до къде докарва.

http://www.investor.bg/ikonomika-i-...ani-krediti-se-zapazva-na-nivo-ot-233,144719/

Даже е по-лоша статистиката, но ги преструктурират и стават редовни кредити. If you know what I mean ... :wink:
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Даже е по-лоша статистиката, но ги преструктурират и стават редовни кредити. :wink:

Тънкия момент не е в престурктуриранията или в обезценките или провизиите. Банките си създадоха техни си НИ асест компании и ги трансферираха от балансите си. Като стане по сериозно положенеито и ще ги изсипят, тогава доволно ще се купуват имоти.

А иначе си прав, предоговоарят кредитите - в по малък план пресктурират я матуритета, я лихвата или главницата.

Ето и още по темата http://www.investor.bg/biudjet-i-fi...mlrd-lv-problemni-krediti-prez-2012-g,144514/
 
От: Кои са основните текущи проблеми на икономиката ни?

Тоя боклук дето е автора на тея клипове да си заминава в щатите или да си пуска на американците видеа, хич да не го чувам на български език.
 

Горе