Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Dea

New Member
Ох, че отдавна не съм влизала :) Имам въпрос, по - скоро нужда от съвет .......извинявам се предварително ако не е много адекватен.


Колко би струвал един информационен сайт ...много залят с инфо? И какви са стъпките? Нещо като една.бг, но НЕ само за женски теми. Да има много информационни категории.
Имам си избран темплейт, който е за такъв тип сайт. Може ли да стане успешен и с темплейт, без изграждане от нула? Имам си домейн трепач.
Аз съм си правила блогове и малки сайтове, но това си е друга бира. Искам голям трафик и истинско съдържание. Сериозен сайт с истинска информация на български.
Вероятно ще трябва да сформирам екип за съдържанието и отделно за CEO ? Наистина малко съм се увъртяла и не знам от къде да почна.
Моля само за сериозни съвети, може за някой да е смешна липсата ми на знание по въпроса, но не ми е това областта - така, че нормално.

Благодаря предварително :)
 
Последно редактирано:
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Здравей, За начало ти трябва екип за изработката на сайта. Препоръчвам ти или къстъм истема или Уордпрес, като уордпрес е по евтиния вариант. След като направиш сайта ти трябва човек, който да разбира от СЕО и да направи началните стъпки по оптимизирането (Link Building и др.). Не на последно място ти трябват хора, който да качват свеж материал в сайта постоянно.
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Здравей, моите съвети са:
1.Тема на Уордпрес (има много голям избор)
2.Развиваш социални страници на сайта във Фейсбук, Туитър, Гугъл + и т.н.
3.Екипът за СЕО не ти е нужен на всяка цена. Трябва ти да знаеш главните неща - как да си пишеш статиите, по кои форуми и директории да ги пускаш. Има много писано във форума и със сигурност информацията е достатъчно, че и сам/а ще можеш да си буташ сайта нагоре в Гугъл. Малко по-бавно, но по-евтино. Писането редовно на уникални публикации в сайта ти ще ти помогне много в СЕО-то, няма да ти се налага да наемаш цял екип.

При всички случаи за да се получат нещата ще ти трябва много време, а и за информационен сайт на български - и много нерви. На каква тематика ще е, ако не е тайна?
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Здравейте,

Значи аз уордпрес темплейт съм си избрала. Аз знам и как да си го направя (бейсик нещата...да си инсталирам, да си я стартирам и да почна да пълня). Но проблемите ми са следните:
Нямам време. Трябва и друг да работи заедно с мен. Имам 2 фейсбук страници )за други неща) и доста изостават и те. Не знам как хората намират време, а и може би не съм много наясно как да ги поддържам.
Не съм чак толкова добра в СЕО - то. а и то си иска усилия. Нито мога да пиша съдържание постоянно. Нямам и време да чета всичко във форума за съжеление и затова питам. Заспивам пред компютара малко съм разпиляна, а съм се нагърбила с няколко дини под мишница. Просто съм заета да му се невиди. :( Не, че има кой знае какъв ефект от това :mrgreen:

Значи да систематизирам:
Имам вече темплейт, има сайт.....от там какво? Фирма за СЕО или просто някой човек разбиращ от сео. Вероятно ще трябва да се плати и за поддръжка на социални страници и за писане на статии редовно. Предполагам, че последното най - скъпо ще ми излезе... Някой има ли представа колко струват другите две освен статиите.

Трафик, трафик искам и то голям и то по - бързо. Нямам нереалистични очаквания де

Сайта ще е на български да. За различни теми, с различни тематични категории информация. Нали с се сещаш ......новини, мода и т.н.
За снимките предполагам трябва да се плаща също. Трябва да се ползват някакви снимки , сериозните сайтове ги взимат от платени галерии....има и безплатни де, макар не толкова добри. За да няма проблем с правата.

Кое определя кой сайт да излиза на първо място при търсене на определена дума? Линковете, трафика, кое? Питам, защото има статии, в които дадена дума се повтаря 2 пъти, а се намира преди сайт, в който я има 8 пъти примерно.

Благодаря :)
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Информационният сайт предполага постоянна поддръжка а ти казваш, че нямаш време. Трябва и подобаващ линк билдинг, за който също трябва време, трябва да се поддържат и каналите в социалните мрежи, трябва да се модерират коментарите (ако има такива) под публикациите, трябва постоянно да се прави линк билдинг към новите публикации дори и минимален, за да имаш трафика, който очакваш. Сайта, за да се класира трябва уникално съдържание и линкове от авторитетни сайтове в нишата. Стъпките са много, направи си сметка ако плащаш за всичко това, което споменах (а то не е всичко) дали изобщо ще си струва инвестицията.
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Точно, много пари ще трябва да хвърлиш за да избуташ сайта на първи места в Гугъл. Има доста такива новинарски/информационни портали тук и конкуренцията е огромна. Ще ти е нужен доста голям екип, който да се занимава постояно със сайта, дали си готова да дадеш тия пари? Още повече, че печалбите от сайт на български са доста малки (в сравнение с тези от чужбина) и не е сигурно дали ще имаш възвръщаемост. С какъв бюджет разполагаш? За да направиш наистина голям и печеливш сайт ще ти трябват хиляди. И пак нищо няма да стане на мига, а ще трябва да мине време за да се утвърди и да спечели някаква репутация пред аудиторията. Не е толкова лесно колкото звучи - плащаш и получаваш. Успех!
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Стъпките са:
1. Акъл и време
2. Ясна визия и план за действие (ако искаш и бизнес план го наречи)
3. За много трафик - много пари
4. Подбор и работа с мотивиран екип - много пари
5. И... вероятен фалит

Интересно защо всички се хвърлят да правят информационни сайтове. Изглежда най-лесно, а е супер трудоемко и пълно с хиляди проблеми. Конкуренцията е супер жестока и всеки прохождащ вебмастер отчупва от тази "баница". Имам чувството, че всяка година се стартират стотици новинарски сайтове в България.
Ми тоз информационен сайт трябва и да се монетизира.

Не става да го рекламираш с реклама на клик - нерентабилно е за новинарски сайт. Не продаваш продукт. Трябва да имаш страници във фейсбук с много фенове. Трябва да се класираш добре в търсачките всред хилядите други информационни лами. Трябва да търсиш различни места за трафик. Трябва да можеш да продаваш директна реклама, щото най-често на такъв тип сайтове се въртят най-умрялите реклами и хич не излиза сметката без директна реклама.
Не е баница за всяка уста.

То лесно звучи ей така: Трябват ми посетители, много трафик. Питай ги тука повечето с информационните сайтове колко трафик взимат от Гугъл. Особено като ги гледам повечето от колегите от форума една и съща новина си я прекопирват в 3000 сайта. Ама само 10 бр. са отпред на 1-ва страница :)

Не се обиждай, ама само като те чета и ми мирише на провал.:
Колко би струвал един информационен сайт ...много залят с инфо? И какви са стъпките? Нещо като една.бг, но НЕ само за женски теми. Да има много информационни категории.
Нямам и време да чета всичко във форума за съжеление и затова питам. Заспивам пред компютара малко съм разпиляна
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

1. Сайта + добър онпедж.
2. Контент, контент и пак контент.
3. Социални сигнали.
4. Сео много внимателно, чак след когато сайта придобие тръст. Иначе гориш, ако ще и 100 000 да си вложила в него.
5. Печелиш, и черпиш. :twisted:
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Уни то така лесно изглежда, както си го описал, ама не е само това. :)

Звучи горе долу така:

В: Как да стана милионер?
О: Еми хващаш се, бачкаш здраво, правиш няколко милиона и ставаш милионер!

Лесно е и да почерпиш после :D

1. Сайта + добър онпедж.
2. Контент, контент и пак контент.
3. Социални сигнали.
4. Сео много внимателно, чак след когато сайта придобие тръст. Иначе гориш, ако ще и 100 000 да си вложила в него.
5. Печелиш, и черпиш. :twisted:
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Сарказма ми беше върху сеото, защото според мен в момента не трябва да се прави никакво сео освен социални сигнали поне първите три години. За мен в началото трябва да се набляга главно на контент и то сериозно. :)
Уни то така лесно изглежда, както си го описал, ама не е само това. :)

Звучи горе долу така:

В: Как да стана милионер?
О: Еми хващаш се, бачкаш здраво, правиш няколко милиона и ставаш милионер!

Лесно е и да почерпиш после :D
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Първо, трябва ти доста добър дизайн.
Второ: много качествено съдържание, плюс на ден поне по 10 статии
трето: трябва ти примерно страници във фейса с 1 000 000 фена и да ги заливаш на всеки 15-тина минути с помия, за да влизат в сайта ти.
Тук е важно първите 2 точки да са ти много добре изпълнени, за да може тези потребители да харесат сайта и да започнат да се връщат в него. Целта ти е поне 70% директен трафик, това ще те направи независима от Г и другите лайна.

За монетизацията ще ти е тегаво, щом нетинфо прореваха, директната реклама стана прекалено скъпа и никой не иска да рекламира.

Като цяло мисля че шанса ти за успех е по малък от 10% - много е евтина бг рекламата.
Ако имаш финансите да организираш това нещо за чужд пазар: Англоезичен, френско, испано или немско езични, там вече шанса ти от 10% скача на 90%, защото приходите от реклама ще ти покриват разходите и ще остане и печалба.
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Много трудна задача. Имах познат, който с екип от двама души не се справи и фалира. Ако нямаш време - НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ! За такъв сайт ти трябвна инвеститор, програмист, екип от хора, пишещи статии, да можеш да им плащаш заплата...замисли се над тези неща. Наистина не е лесно, послушай колегите!
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Значи примерно за сайт на чужд език: Трябва ти един Wordpress с кадърно направена тема, + някой спец правилно да ти настрои модулите за да издържи на големи натоварвания.
Трябва ти екип от 5 човека за писане на статии. Всеки да пише от 3-5 статии на ден.
Трябва ти човек който на първо време да проследи он-пейджа да е ОК, също и да няма проблеми с друблирано съдържание.
Трябва да обучиш тези 5 човека, които ще бълват контент, как да го оптимизират /наситеност на ключови думи, озаглавявания на снимки, поставяне на вътрешни линкове към подобни статии/
И след това идва линкбилдинг, ноо тука се действа много внимателно, може би по скоро първите месеци без такъв.

И си помисли добре дали имаш възможност и ресурс да работиш 6-12 месеца на загуба.
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Значи планираш ли да правиш пари от този сайт или не? Нека приемем, че искаш да печелиш, тогава забрави за бг пазара.

Аз бих действал така, ако искам специално да се занимавам с такъв сайт. Бих намерил няколко ЕН сайтове на същите теми, за които ще се пишат статиите. След това бих наел някой да пренаписва този контент, НО не на ЕН, бих таргетирал Холандия/Испания/Италия/Германия/Франция/Дания или някоя от скандинавските страни, абе избери си една. Аз бих действал така.

А за СЕО не мога да дам съвети, тъй като не разбирам от СЕО, но за там има доста специалисти, които знаят какво трябва да се прави.
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Хммм, идеята ти е, че има много конкуренция на английски ли? Благодаря, за много конкретния съвет :)
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Igri. net Разбирам, просто домейна ми беше много добър за бг. Но можеби си прав, че за чужд пазар си е най - добре. Но и за такъв ще ми трябва помощ...
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Утре ще дам още пояснения, че нещо много неща ми се губят.
 
От: Кои са стъпките за информационен уебсайт с голям трафик и колко би струвал?

Хммм, идеята ти е, че има много конкуренция на английски ли? Благодаря, за много конкретния съвет :)

Точно, както Пикасо вика, добрите артисти копират, а великите крадат. Просто ще направиш същия сайт, който го има на английския пазар само че пренасочен към някой европейски с техния си език. Междудругото има братя немци, които правят нещо подобно, само че с онлайн и офлайн бизнеси и състоянието им се оценява на 30 милиона.

Също така забрави за домейна, какво като е много добър? Продай го, домейна няма да ти направи пари в БГ.

Пък за помоща, каза, че за БГ пазара ще ти трябва помощ, казваш че и за чуждия ще ти трябва, еми при 1 ния вариант ще изкараш жълти стотинки, а едва ли някой ще ти помага вечно, при другия има шанс да изкараш достатъчно, че да плащаш на някой да върши работа.
 

Горе