Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

ADO

Active Member
Сайта ми imenadomain.com има x беклинка според следните инструменти:

GWT: 9 059
WebMeUp: 57,228
Ahrefs: 4,2K
MajesticSEO: 8,260
MonitorBacklinks: 5644
OpenSiteExplorer: 1,552

А иди разбери?
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Google според мен. Но там също не са всички де.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Значи, да не вярваме на тези сайтове ?
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Е Google, ама според теб. И на каква основа според теб Google е най-точен и отчита всички беклинкове? На каква теза правиш това твърдение? Имаш ли лични наблюдения? Като отварях темата, имах предвид да се включат само експертите и по-компетентните мастъри.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Като отварях темата, имах предвид да се включат само експертите и по-компетентните мастъри.

Защо правиш това разделение? Може би пък да се случи да се включи някой неизвестен за теб и да ти каже нещо, което не знаеш. Примерно - виждам, че си изпуснал в изброяването си в първия пост един много добър, даже бих казал отличен начин за разбиране за наличие на обратни линкове към сайтовете ни, но понеже предполагам, че ме смяташ, че не съм "компетентен мастър" и не съм експерт, няма смисъл да ти го казвам. Също така и поради тази причина не виждам смисъл да ти казвам защо KISS посочва Google и какво има предвид.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Хаха, не ме разсмивай :D. След един ден темата ще е 5 страници пълна със спам и моето мнение ще е сред смислените и по темата.
Гугъл имат най-много компютърни ресурси, предимно заради това.
 
  • Like
Реакции: ADO
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Защо правиш това разделение? Може би пък да се случи да се включи някой неизвестен за теб и да ти каже нещо, което не знаеш. Примерно - виждам, че си изпуснал в изброяването си в първия пост един много добър, даже бих казал отличен начин за разбиране за наличие на обратни линкове към сайтовете ни, но понеже предполагам, че ме смяташ, че не съм "компетентен мастър" и не съм експерт, няма смисъл да ти го казвам. Също така и поради тази причина не виждам смисъл да ти казвам защо KISS посочва Google и какво има предвид.

Бих се зарадвал, ако караш по темата. Това, което си написал не ми е от полза приятелю. Питам като човек, ама явно днес си настроен да се заяждаш. Лек ден.
П.С. И да знаеш, най-много се дразня, когато някои си направи такъв извод, че няма никаква връзка. Мислил съм, че си некомпетентен, бла бла, това даже не съм го казал. Ама си станал от грешната страна днес, то е ясно.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Хаха, не ме разсмивай :D. След един ден темата ще е 5 страници пълна със спам и моето мнение ще е сред смислените и по темата.
Гугъл имат най-много компютърни ресурси, предимно заради това.

Може и да си прав, но поне очаквах някакви статистики и сравнения да ми дадеш. Така казано е много сухо.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Ahrefs е най добрия в момента :| за мен ...
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Адо, по принцип Kiss в този форум е Scooby doo в другия. Това ти е малък пропуск.
По темата - Аз също се съобразявам главно с Google, не знам доколко е правилно. Изхождам от гледна точка на това, че има много различни статистики, но при положение, че се бориш за класиране в Google е редно да играеш по неговите правила и да се съобразиш с неговите изисквания и статистики. Поне аз така ги виждам нещата, не че не преглеждам и другите инструменти и не сравнявам.
Странник и на мен ще ми е интересно да прочета мнението ти. Бъди така добър да го споделиш.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Адо, по принцип Kiss в този форум е Scooby doo в другия. Това ти е малък пропуск.
По темата - Аз също се съобразявам главно с Google, не знам доколко е правилно. Изхождам от гледна точка на това, че има много различни статистики, но при положение, че се бориш за класиране в Google е редно да играеш по неговите правила и да се съобразиш с неговите изисквания и статистики. Поне аз така ги виждам нещата, не че не преглеждам и другите инструменти и не сравнявам.
Странник и на мен ще ми е интересно да прочета мнението ти. Бъди така добър да го споделиш.

Аз не виждам защо трябва да се включвам в темата и диалога, след като ado иска само "мастъри" да вземат отношение, и с лека ръка пренебрегна и направи забележка на потребител като Scooby doo, който знае много, а съм убеден, че знае повече от самия ado. Нека да си приказва само с "мастърите", а аз ще стоя отстрани и ще наблюдавам, пък може и да науча нещо полезно, знае ли човек... .
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Станник, аз ако знаех повече от всички, нямаше да създам тази тема! И под "мастъри" имах предвид да се включат хора само с опит и реални наблюдения. И наистина повече не се влючвай в моите теми, защото продължаваш да се правиш на интересен, а не мисля, че си. Ако ще казваш нещо, казвай, ако не, не си хаби калориите да създаваш излишни редове текст. Не смятам да влизам в спорове с теб или друг човек от форума, не с тази цел създадох тази тема. Нядавам се, че ме разбираш.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Колега, питаш а като ти се каже се правиш на интересен. Първо - на google бота няма какво да го сравняваме с тези на популярните инструменти като ahrefs, majesticseo или opensiteexplorer. И второ - много от сайтовете са блокирали достъпа до различни ботове, вкл. изброените по-горе, т.е. няма как да засекат линкове дори да ги има реално (а бота на google никой нормален няма да го блокира). Направи следния тест - ако имаш sitewide линк от някой сайт, виж колко са му индексираните страници и после виж колко са отчетени в wmt и колко при другите тулове. Който най-много се доближава до броя страници, той би трябвало да е най-точен,но и това е доста относително.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Колега, питаш а като ти се каже се правиш на интересен. Първо - на google бота няма какво да го сравняваме с тези на популярните инструменти като ahrefs, majesticseo или opensiteexplorer. И второ - много от сайтовете са блокирали достъпа до различни ботове, вкл. изброените по-горе, т.е. няма как да засекат линкове дори да ги има реално (а бота на google никой нормален няма да го блокира). Направи следния тест - ако имаш sitewide линк от някой сайт, виж колко са му индексираните страници и после виж колко са отчетени в wmt и колко при другите тулове. Който най-много се доближава до броя страници, той би трябвало да е най-точен,но и това е доста относително.

Е те така. Това вече е друг отговор. Мерси за съвета, ще го пробвам.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Няма такова нещо, като най-точния инструмент за беклинкове. Всеки открива различни беклинкове, защото имат ограничен ресурс, някои биват блокирани в отделни сайтове, други изобщо не се занимават с български сайтове и т.н.
Разминаванията в бройката идва и от следните факти:
- GWT крие една част от линковете - голяма грешка да се разчита само на тези линкове;
- различните доставчици на линкове по различен начин обработват sitewide линковете - по-добре ще се ориентираш, ако гледаш не брой линкове, а брой домейни от които идват линковете;
- някои от изброените филтрират резултатите, ако ползваш безплатен акаунт.
При изследването на линкове, особено ако искаш да направиш одит на линкове и оценка на риска от наказание ти трябват няколко източника и да комбинираш списъците с беклинкове.
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

Благодаря ви много за мненията! :)
 
От: Кой е най-точния инструмент за отчитане на backlinks?

И в крайна сметка кой е най-точния :) ?
 

Горе