Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

numberwan

New Member
Здравейте,

Ще се радвам на малко помощ, за която предварително благодаря!
Имам блог в Блогър-а на Гугъл, но като голям недостатък отчитам невъзможността публикациите да се коментира от хора, които нямат профил в Гугъл. Освен, че платформата зарежда изключително трудно. Как стоят нещата с Уърдпрес?
Понеже планирам втори блог, затова е и моето питане. И още нещо. Коя от двете платформи е по-добре да се ползва по отношение на оптимизацията? Все пак Блогър-а е собственост на Гугъл или това е без значение при отчитане на резултатите от търсачката?
Отново благодаря предварително!
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Блог на собствен хост.
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

с две ръце съм за Уърдпрес!
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Здравейте,

Ще се радвам на малко помощ, за която предварително благодаря!
Имам блог в Блогър-а на Гугъл, но като голям недостатък отчитам невъзможността публикациите да се коментира от хора, които нямат профил в Гугъл. Освен, че платформата зарежда изключително трудно. Как стоят нещата с Уърдпрес?
Понеже планирам втори блог, затова е и моето питане. И още нещо. Коя от двете платформи е по-добре да се ползва по отношение на оптимизацията? Все пак Блогър-а е собственост на Гугъл или това е без значение при отчитане на резултатите от търсачката?
Отново благодаря предварително!

Как да не може?
http://prntscr.com/7no3c9
Отделно, може да се сложат и фейсбук коментари, ако искаш ще ти пратя линк!
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Защо да не може да се коментира, ако нямаш акаунт в Г? Спокойно се коментира дори анонимно. Коя от двете платформи да ползваш, зависи от това за какво искаш да ги ползваш и какви възможности имаш. Ако искаш безплатен хост, който да ползваш за афф или адсенс, то ползвай си блогър. Ако искаш по сериозен блог с повече възможности, ползвай WP на собствен хост. Блогър има дооста възможности и плюсове, като безплатна версия, ако се постараеш да го разучиш.
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Благодаря на всички коментирали. Блогът, който ив мам в момента цели да промотира книгата ми. Вторият мисля да разглеждам обществено акутални теми. Тоест не съм се замислял дали ще слагам адсенс или афф, но доколкото знам от адсенс не се печели кой знай какво. При всички случаи адсенс и афф не са ми приоритет. Май ще тряба да разуча по-добре платформите. От гледна точка на индексирането в търсачката обаче дали Гугъл не отдава предпочитания на Блогър-а?
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

И двете платформи са добри. Въпросът е на теб коя ти харесва повече и ще ти е по-удобна за ползване.
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Отделно, може да се сложат и фейсбук коментари, ако искаш ще ти пратя линк![/QUOTE]


Благодаря! Ще може ли линка за Фейсбука, за да видя как става?
 
От: От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Отделно, може да се сложат и фейсбук коментари, ако искаш ще ти пратя линк!

Благодаря! Ще може ли линка за Фейсбука, за да видя как става?

Заповядай!
За фейсбук коментари: ЛИНК
Ето и за коментари с модерация, как става: ЛИНК
 
Последно редактирано:
От: От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Благодаря! Ще може ли линка за Фейсбука, за да видя как става?

Няма ли търсачки за теб?
Училище само с пищови и преписване ли караш?
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Disqus е добро
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Wordpress харесвам повече като дизайн и т.н., но по-лесно се работи с блогър. Според мен, де.
 
От: Кой е по-добрият вариант? Блогър или Уърдпрес?

Благодаря за линковете!
 

Горе