Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Noke

Well-Known Member
Забравил съм да си сложа жокерската шапка преди поредното влизане тука.

Както на биаро му е приоритет да повлияе на общественото мнение и да им напомня че премиерът ни не става, така и мене отвреме-навреме ме фаща отговорното настроение и се дразня, като видя че вниманието се насочва в погрешните посоки.

Нормално е възрастни хора да им е трудно да се адаптират към новите реалности и да си продължат как си знаят - "Бойко тва, Бойко онва". Повтарят едни и същи мантри от 5+ години, с тая разлика че сега са получили прилив на ентусиазъм заради новия транш от пресни поводи и аргументи.

Малко повече гъвкавост и адаптивност очаквах да видя. Крайно време е - кой месец от пандемията стана и простият народ още не може да обработи постъпващата информация. Повечето си харесват по 1 лайняна клечка и се държат за нея докато не ги прасне нещо.

NovaPS

Well-Known Member
Забравил съм да си сложа жокерската шапка преди поредното влизане тука.

Както на биаро му е приоритет да повлияе на общественото мнение и да им напомня че премиерът ни не става, така и мене отвреме-навреме ме фаща отговорното настроение и се дразня, като видя че вниманието се насочва в погрешните посоки.

Нормално е възрастни хора да им е трудно да се адаптират към новите реалности и да си продължат как си знаят - "Бойко тва, Бойко онва". Повтарят едни и същи мантри от 5+ години, с тая разлика че сега са получили прилив на ентусиазъм заради новия транш от пресни поводи и аргументи.

Малко повече гъвкавост и адаптивност очаквах да видя. Крайно време е - кой месец от пандемията стана и простият народ още не може да обработи постъпващата информация. Повечето си харесват по 1 лайняна клечка и се държат за нея докато не ги прасне нещо.

Ми сложи я. :D

Noke

Well-Known Member
Тая тема е чист кликбейт.
Като оня виц - "Гледам - врата с табела 'Жени', влизам - то кенеф!"

Заглавие от типа "Прост премиер по време на пандемия" в раздел "Политика" по би отговаряло на контента.

Едно време (сега не знам) постовете в Политика дори не излизаха в "Нови". Влизах 1-2 пъти годишно да загледам докъде е стигнала просъветската пропаганда на страна. Сега тука подмолно ми пробутват подобни шитни ама под ужким злободневно заглавие.

nandibandi

Well-Known Member
Добре, последно..

Noke, имаш пълното право да не влизаш в темата. По-логично е от това да пускаш 5 поредни поста, в които да плюеш контента, създаден и с твое участие.

Нямаш моралното право обаче да даваш насока на разговора и да степенуваш по важност аспектите от живота ни, които вирусът ще засегне. Те се степенуват персонално от засегнатите страни в момента. За общовалидно обобщение е твърде рано.

NovaPS

Well-Known Member
@Noke ти у предната тема със 150 страници не можа саа ориентираш кво-що.
Що така са надценни че тука ше успееш са включиш :D

Noke

Well-Known Member
Добре, последно..

Noke, имаш пълното право да не влизаш в темата. По-логично е от това да пускаш 5 поредни поста, в които да плюеш контента, създаден и с твое участие.
Аз подобрявам и коригирам контента, щото ако го оставя на тебе виждаш накъде заорава през нивата. Масови протести и форумни безредици.
@Noke ти у предната тема със 150 страници не можа саа ориентираш кво-що.
Що така са надценни че тука ше успееш са включиш :D
Да е, надценил съм са... Я виж как затапих нанди и я отказах да пише.
Някой друг тъдява да може да се пофали с такова нещо?

biaaro

Well-Known Member
Тая тема що така залиня нещо... я да я събудим малко:)

Въпрос към всички, съвсем хипотетичен - Утре Бил Гейтс обявява, че финансирана от него лаборатория е открила ваксина против ковид 19, на следващия ден правителството обявява задължителна ваксинация за цялото население с новата ваксина. Ще се ваксинирате ли, въпреки че не вярвате в конспирации? :D

Noke

Well-Known Member

Въпрос към всички, съвсем хипотетичен - Утре Бил Гейтс обявява, че финансирана от него лаборатория е открила ваксина против ковид 19, на следващия ден правителството обявява задължителна ваксинация за цялото население с новата ваксина. Ще се ваксинирате ли, въпреки че не вярвате в конспирации? :D
Ще се ослушвам докато дойде моя ред.

На Гейтс му имам вяра над средното. Скучае от известно време.

nandibandi

Well-Known Member

Абе смеете се вие на Илон Мъск, че кръстил сина си X Æ A-12, ама като ви чипира Гейтс догодина, ще видим що за име ще ви се падне по новата световна схема.
Драгомир Симеонов

Е това вече е повод да се почерпим.
Нали разбираш, че така ме стимулираш да продължа участието си в темата? И изобщо, що за глупаво дребнаво човечЕ трябва да си, за да ти пречат коментари, които спокойно можеш да игнорираш? Имаш ли нужда да ти обясня как функционира опцията "игнор"?

PavelAndreev

Well-Known Member
Нали разбираш, че така ме стимулираш да продължа участието си в темата? И изобщо, що за глупаво дребнаво човечЕ трябва да си, за да ти пречат коментари, които спокойно можеш да игнорираш? Имаш ли нужда да ти обясня как функционира опцията "игнор"?
Дий,коньо!

nandibandi

Well-Known Member
Дий,коньо!
Това е най-забележителното нещо, което си казал през живота си - браво! Най-после!

Павката Андреев - a.k.a. "отражението на сянката". Толкова е безличен, че собствената му майка не може да го отличи, когато стои между хладилника и готварската печка.

Някой от участниците има ли представа каква е позицията на Павката по злободневните въпроси?? Anybody??? Тцъ! Той няма такава. Включва се периодично, за да опита да изгони някаква женка от виртуалния хоремаг, щото засенчва потуро-носителите. Ми дадох ви комфорта на липсваща конкуренция в продължение на два дни, за да изпъкнете, ама греда. И така не можете.

Не съм виновна, че сте бездарни, невзрачни и посредствени. Освен това, ако планирате някога да станете "предприемачи", ще трябва да се научите да оцелявате в конкуретна среда. Само в такива условия може да има градация на качествата и някакво развитие - личностно, финансово, социално.
Сори, че трябва да ви "валя на парада", но мама не ви е помогнала с нищо, друсайки ви на скут, и убеждавайки ви че сте по-по-най. Не сте. Засега. Keep Trying. ;)

Дайте по темата...

biaaro

Well-Known Member
Ми нищо ново не се случва, каквото и да кажем, ще се повторим.... Освен да се смеем на простотиите на Борисов по темата, друго нема...

Както е тръгнал, ще задмине Божинката много скоро. Ето едно от последните: Дадох 80 милиона, плюс, минус, но не по малко :D

Дайте по темата...

PavelAndreev

Well-Known Member
Това е най-забележителното нещо, което си казал през живота си - браво! Най-после!

Павката Андреев - a.k.a. "отражението на сянката". Толкова е безличен, че собствената му майка не може да го отличи, когато стои между хладилника и готварската печка.

Някой от участниците има ли представа каква е позицията на Павката по злободневните въпроси?? Anybody??? Тцъ! Той няма такава. Включва се периодично, за да опита да изгони някаква женка от виртуалния хоремаг, щото засенчва потуро-носителите. Ми дадох ви комфорта на липсваща конкуренция в продължение на два дни, за да изпъкнете, ама греда. И така не можете.

Не съм виновна, че сте бездарни, невзрачни и посредствени. Освен това, ако планирате някога да станете "предприемачи", ще трябва да се научите да оцелявате в конкуретна среда. Само в такива условия може да има градация на качествата и някакво развитие - личностно, финансово, социално.
Сори, че трябва да ви "валя на парада", но мама не ви е помогнала с нищо, друсайки ви на скут, и убеждавайки ви че сте по-по-най. Не сте. Засега. Keep Trying. ;)

Дайте по темата...
Направо ме изпрати в небитието...

Noke

Well-Known Member
Правилният подход за "справяне" (абе по темата):
  1. Сутрин си пускаш брифинга и старателно си записваш инструкциите на Генерала и на Бащицата на Нацията.
  2. През следващите 24 часа следваш стриктно актуалните инструкции.
  3. Вечерта си измиваш зъбите и краката и си лягаш, след като навиеш будилника (че да не изпуснеш следващия брифинг).
  4. Гледаш да не си тулуп*!
(повтаряш всеки ден)

= = =

* Как да не си тулуп (тюториал):
  • Ставаш рано събахлъйн (навреме за брифинга!)
  • Не плюеш по Баце във фейсбука и по форумите.
  • Всекидневно си напомняш, че горното е безсмислено, понеже Баце винаги ще е много крачки пред тебе и пред другите тулупи. Замисли се - ти правеше същото (във ФБ и форумите) и преди 5 години, нали? А Баце за това време стана още по-гоуем, имотен, както и вдигна левъл (обзаведе се с младо и секси гадже). Са погледни себе си и направи съпоставка...

nandibandi

Well-Known Member
Правилният подход за "справяне" (абе по темата):
Това е правилният модел ако искаш да станеш партиен секретар или поне пионерче. Моделът за справяне с вирусТа изисква повече мислене и слушане на експертите, а не на военните.
Плюенето по Баце е физиологичен импулс. Нещо като рефлукс. Колкото и да не искаш да го правиш, то си напира отвътре. ;)

Noke

Well-Known Member
Това е правилният модел ако искаш да станеш партиен секретар или поне пионерче. Моделът за справяне с вирусТа изисква повече мислене и слушане на експертите, а не на военните.
Именно!

Справянето с вируса е работа за учените, Нобеловите лауреати, и гоуемите (като Баце).

Как да рабереш дали попадаш в някоя от горните категории? Много просто - линкват ли постовете и видеата ти из Интернета (локалното куотване не се брои)? Не много често? Еми сори, не се класираш. Мисленето ти е безплодно и безсмислено. Прахосване на жизнена енергия, която може да бъде много по-ефективно инвестирана в следване на указанията на големите и силни мислители (като Баце).

Горе