Кой е телефона на паяка?

Maverick

Well-Known Member
Най-редовно ми спират пред гаража. 3 месеца пиша мили бележцици и умолявам най-учтиво да не спират неправилно. Ама не, тази вечер се стигна до скандал, чак и беше недоволна госпожата, че съм искал да си прибера колата. Та интересува ме за град Пловдив на кой телефон трябва да звъня за да отстраняват нарушителите принудително?


Пловдив - на табелите най-отдолу е написан телефон на Общинска полиция - 032 630 777
 
Последно редактирано от модератор:
От: Кой е телефона на паяка?

И да звъниш файда няма защото или няма да дойдат или ще дойдат и ще ти искат пари за "услугата".
 
От: Кой е телефона на паяка?

намери някой познат с латформа да дойде и просто я изместете една пряка да и допари на дупето и ще се научи
 
От: Кой е телефона на паяка?

Телефона е 165, или поне така си мисля ако не е можеш да попиташ на този 11 800 (справки)!
 
От: Кой е телефона на паяка?

165 е на кат, а според мен трябва да търся паркинги и гаражи или паркиране и репатриране.

@pepo_999, по-добре да платя няколко пъти, ама да си реша проблема, от колкото като ми се наложи да излизам/пребирам да се чудя какво да правя.
 
От: Кой е телефона на паяка?

нали това ти писах - даваш 20 лева на всеки който се занимава с пътна помощ и ще дойде да ти я измести 200 метра надолу колкото да притесниш госпожата и вземе че се усети да не спира там, ако пък не вземи си една скоба и и заключи гумата, гледам че доста хора са си наслагали и това anti-parking-02.jpg
 
От: Кой е телефона на паяка?

По принцип като се обадиш на Паяка, не би трябвало да ти търсят кинти, щото на онзи който са му вдигнали колата ще му съдерат кожата.
Паяка има интерес да дойде и да вдигне кола в нарушение.
 
От: Кой е телефона на паяка?

Едно време даже плашеха с паяка... "бе ти знаеш ли кат викна паяка" :lol:

Паяка го болят според мен пипалата дали некой ти кеси пред гаража. Те са на райони, на трафик и тн, а не на повикване. Мое да викат друго, ама аз лично съм викал паяка и съм фащал паяжина до кат дойде, тоест идва, но не и днес :)

Тухла и шило са твоите приятели повярвай ми, зимата и кисело мляко и яйце също става :rolleyes:
 
От: Кой е телефона на паяка?

Принципно до последно се стопанисваха от Паркинги и гаражи - Пловдив.


Едва ли ще е настъпила някаква промяна. Като сме викали ние паяк за спряла кола през гаражна врата е идвал безплатно. Плаща само нарушителя.
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Кой е телефона на паяка?

Принципно до последно се стопанисваха от Паркинги и гаражи - Пловдив.
Телефона е 0885 880088

Едва ли ще е настъпила някаква промяна. Като сме викали ние паяк за спряла кола през гаражна врата е идвал безплатно. Плаща само нарушителя.

В Пловдив и аз съм викал, че ме запушиха и 40 минути никой не дойде (въпреки пускането на алармата им няколко пъти). Паяка взима пари (не помня колко, но ми се върти сумата около 20 лв. за което ми издадоха и касова бележка). От тогава на неграмотно спряли им се случва случка (не от мен...) и се прибират я с спаднали 4 гуми, я с нещо друго като подарък. Преди това си чакам 20 минути и пускам няколко пъти алармата, па белкем не се налага да се прибират с спаднали гуми или спукани.
 
От: Кой е телефона на паяка?

Напълно възможно е да се плаща вече... Моята информация е стара от преди повече от 5 години.
 
От: Кой е телефона на паяка?

В пернишко съм виждал доста бележки с заплаха,че ако спреш ти режат гумите :D В твоя случай можеш да измислиш някаква мярка да не спират пред гаража.. И да звъниш няма да решиш проблема със спирането на това място,ако не си го "маркираш" като свое.
 
От: Кой е телефона на паяка?

Ако се прибираш и ти е запушен гаража, дърпаш с въже насред улицата и се прибираш, другите ще ти свършат работата
 
От: Кой е телефона на паяка?

Ако се прибираш и ти е запушен гаража, дърпаш с въже насред улицата и се прибираш, другите ще ти свършат работата

Помня една зима как бях спрял пред една барака (в буквалния смисъл виждаш барака от тенекии). В последствие се оказа, че било гараж водещ към някаква къща (по нищо не можеш да познаеш, че е гараж пък какво остава да минава кола през толкова тесен вход). Та отидох в една позната и паркирах пред въпросния "гараж". Правейки каквото съм дошъл да правя чувам алармата на колата ми (по специфична е и до сега не съм чувал такава). Викам си може да е някой с подобна и продължавам да правя това което правя. След 2 минути се изключва алармата и пак се пуска. Викам си бе сигурно не е моята и продължавам с "работата" си. Е след 5-6 включване се показах през прозореца и гледам как са завързали с въже моята кола и се опитва да я дърпат с друга кола. Не бях дръпнал ръчната, а само бях вкарал на скорост. Не можаха дори да я помръднат (Нисан Примера П11 около 1 тон и малко, а дърпаха с някакъв мерцедес доста по тежък и мощен). Слезнах и я преместих като се извиних и им обясних да си сложат надпис, че е гараж да знаят хората. Та идеята е, че трудно ще премести кола вкарана на скорост освен ако не си с нещо 4х4 или доста мощен двигател.
 
От: Кой е телефона на паяка?

Това че има гараж не мисля че автоматично означава че спирането пред него е забранено - в общината би трябвало да има схема и тн. ако гаража ти е новопостроен е възможно мястото пред него да си се води за паркиране.
Това е свързано и със скосяването на бордюрите пред гаражите - ако те няма в схемата тия дето сменят плочките и бордюрите не искат да ти скосят бордюра.
 
От: Кой е телефона на паяка?

Три пъти съм викал паяк и са идвали за 10-15 минути. Дори и намек за пари от моя страна не е имало.
 
От: Кой е телефона на паяка?

Викаш, не викаш, ако няма паркинги пак там ще се спира :) проблема не е в теб а в общината ;) , но ти ще си плащаш за нейните недомислици ...
 
От: Кой е телефона на паяка?

От до тук споделените мнения мога да кажа че има две ситуации:
1. спира ти пред гаража, тогава е нарушил закона и викаш без проблем кат и паяк , съставя му се акт за паркиране на непозволено място и паяка го взима и онзи олеква стабилно.
2. някой някъде ви е запушил, но не е в нарушение, тогава викате паяк/пътна помощ да ви освободи и си плащате.
 
От: Кой е телефона на паяка?

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

Това че има гараж не мисля че автоматично означава че спирането пред него е забранено - в общината би трябвало да има схема и тн. ако гаража ти е новопостроен е възможно мястото пред него да си се води за паркиране.
Това е свързано и със скосяването на бордюрите пред гаражите - ако те няма в схемата тия дето сменят плочките и бордюрите не искат да ти скосят бордюра.

Някой не е чел закона и стреля на посоки :beer:
Другото е, че гаражите (ако са законни) са отбелязани в ситуацията на одобрения проект, който е в общината.
Но дори и да са незаконни, закона забранява да се спира пред тях, само е нужно да имаш лепенка забранено спирането или излаз на автомобил.
А за дърпането на кола на скорост не съм съгласен, че не може. Аз съм дърпал с поло, бутали сме и на ръце :lol:
 

Горе