Кой има право да бъде наречен предприемач и какво значи да си успешен?

tanipo

Well-Known Member
Темата е провокирана от коментарите в интервюто на собственика на лайфхак.

Моето мнение е, че предприемачеството в чистата си форма в най-сладко за психиката на човека защото сам работиш за себе си.

Въпреки това в определени положения съм склонен да приема и разнообразни форми. Примерно може да имаш малко дете и парите от бизнеса да не стигат и да се хванеш на работа допълнително, или да се учиш на знаят, или събираш капитал...има много варианти. Може един да се бие в гърдите, че е предприемач и да прави 1000лв и да е щастлив и да не отговаря пред никой. Може друг да прави от бизнес 1000 и още 2000 от работата си. Кой е по-големия предприемач?

За мен най-важно е как се чувстваш, какви пари имаш в банката и какви са прогнозите за бъдещето.

Също искам да добавя и че не се впечатлявам от никой докато не видя банковите му сметки, документ за липса на кредити и финансовите отчети на компанията му за последните 5 години. Щото наскоро един нафукан тип ми се изрепчи, че бил създател на еди коя си успешна в България и като погледнах отчетите, добре че е я е продал щото е била на минус всяка година до продажбата.ч
 

Горе