Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

ned1had

New Member
Ще разработите много проекти (най - вероятно :D) та ако трябва да избирате каква да бъде основата Ви кой framework бихте избрали? Или предпочитате да си го напишете?
Тук говорим главно за PHP. Евентуално и нещо за front-end може да споделите :)
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

за PHP: Laravel - http://laravel.com/
за front-end: CSS - Twitter Bootstrap, LESS; JavaScript - jQuery, евентуално AngularJS
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

Досега никога не съм използвал framework за лични проекти.Не че имам нещо против MVC модела ,но просто ме влудява мисълта че за да направа ново нещо трябва да бръкна в 5,6 файла.
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

но просто ме влудява мисълта че за да направа ново нещо трябва да бръкна в 5,6 файла.
то, може да те влудява, но със сигурност човека, който променя кода след теб, ще бъде влуден много по-малко ако използваш MVC или някакъв framework :)
Всеки който е поправял/променял спагети код или голям проект писан без никакви основи/стандарти знае за какво говоря :)
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

то, може да те влудява, но със сигурност човека, който променя кода след теб, ще бъде влуден много по-малко ако използваш MVC или някакъв framework :)
Всеки който е поправял/променял спагети код или голям проект писан без никакви основи/стандарти знае за какво говоря :)

Тук неговорим за спагети код.Един проект може да се построй много добре без да се използва framework и човека след него като прочете документацията относно структурата отново може да се оправи без проблеми ;) . Просто всички frameworks с който съм работил са OOP а аз предпочитам процедурното програмиране.Но това си е личен избор, аз за мойте проекти неизползвам frameworks и OOP но в работата ми се налага да ползвам и двете.
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

Не ми казвай че не ползваш и темплейт енджин и колко е яко да принтиш директно в HTML-а :)
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

Моето мнение е че на този етап на развитие на програмните езици и главно уеб нещата, малко хора могат да си позволят да познават в детайли повече от няколко големи фреймуорка. За сметка на това има доста малки и удобни проекта, които наистина адски те улесняват и всъщност ти помагат да вкараш твоята логика, а не да се притесняваш за сесии, кукита и всякакви възможни уязвимости и проблеми които могат да ти се случат докато разработваш уеб проект. Факт е че с течение на времето дори да не ползваш нищо готово, успяваш да си направиш няколко класа, които неизменно си копираш - т.е. това си е твой framework, който след някакво време става малко старичък и шанса да имаш там пропуски свързани със сигурноста става голям. Шанса да ти се случи с нещо такова с готова система много по-малка.
 
От: Кой framework бихте избрали за Вашата ИТ Компания?

Не ми казвай че не ползваш и темплейт енджин и колко е яко да принтиш директно в HTML-а :)

Нищо няма да ти кажа :p
 

Горе