Коледна загатка :D

От: Коледна загатка :D

За 10 секунди.
Познах ли ? :)
Не, но ми е интересно по каква логика достигна до точно този извод?
 
От: Коледна загатка :D

Според мен пак звъни за 4 секунди :)
 
От: Коледна загатка :D

Според мен пак звъни за 4 секунди :)
Не че позна, ама поне се обосновавайте. По важно е защо звъни Х секунди, а не колко е Х?
 
От: Коледна загатка :D

Възможни отговори:

1) 10.67 сек. (простата математика)
2) 9 сек. (понеже следващият кръгъл час е толкова)
3) за кратко звъни
4) изобщо не звъни понеже:
- батерията се е изтощила малко след 3 часа.
- някой му е спрял алармата или го е турил на вибрация след като го е събудил (понеже как ше звъни у 3 през нощта дге?!?)
5) изобщо не спира да звъни понеже щом е бил нагласен за 3 часа значи човекът се е успал брутално и е закъснял с 5 часа; звукът е един вид отражение на драматичната ситуация.
 
От: Коледна загатка :D

:lol:
Не, не, логиката е такава:
дзън (2 сек) дзън (2 сек) дзън - три дзънвания за 4 секунди
В осем часа аналогично ще имаме 7 интервала по 2 секунди = 14 секунди :)
 
От: Коледна загатка :D

Трима човека седят на една полянка и си хапват кюфтета с вино. По едно време и на тримата им се доспива и лягат да спат. Минава едно циганче, краде им кюфтетата и им омацва челата с малко прегоряло кюфте. Тримата хубавци се събуждат виждат се омацани и започват да се хилят като луди. Най умния по пътя на логиката открил че и той самия е омацан и спрял да се хили като луд.

Каква му е била логиката?
 
От: Коледна загатка :D

Който отговори правилно на последната загаТка ще му подаря един домейн (com/net/org/info)
Нека поне да има малко стимул.

Срока на промоцията е до две седмици - 11/01/2011 00:30
 
От: Коледна загатка :D

Начи тоз акълният (Първият примерно) първоначално приема, че вторият и третият са омацани, а той самият не е.

След туй се замисля за гледната точка на Втория, която е:
"Първият (ужким) не е оцапан, аз (вторият) не съм оцапан, само Третият балък е омацан.
Ама що тогава Третият се хили?"

Възможността е Вторият да приеме, че той самият е омазан и следователно набързо би спрял да се хили.
Но той продължава, следователно и Първият е оплескааааанннн.
 
От: Коледна загатка :D

Избери си домейнче да ти купя :)
 
От: Коледна загатка :D

Ихаааа спИчелих :)
Утре ще помисля какво да е домейнчето, мерси.
 
От: Коледна загатка :D

Noke ме прецака с един домейн :(
Дано бързо да му откриеш потенциала и да избиеш рибата с него :lol:

ПП: Побързай със домейна, че вдругиден може и аз да забегна от форума...
 
От: Коледна загатка :D

Ехе тая тема за ЗагаТките има голям Потенциал! Вече и награди има. Браво Браво ;)
 
От: Коледна загатка :D

От доста време си мисля да раздавам безплатни домейни срещу лесни задачки.
Чудя се интереса/трафика + адсенс дали биха избили парите от примерно седмична награда домейн.
 
Айде още две загаТки от мен. Не са трудни, така че помислете и не ровете в Г. за решения.

1. Имате две въжета и запалка. След като бъде запалено, всяко въже гори точно един час от единия край до другия. Въжетата обаче не горят с постоянна скорост и не са еднакво дълги. Като използвате само въжетата и запалката - измерете точно 45 мин.

2. Едно дете отишло да купи сладолед. Сладоледът струвал 25 стотинки. Детето дало един лев на продавача. Не разменили никакви думи или жестове. Продавачът дал на детето 4 сладоледа. Детето ги взело и си тръгнало.
Как продавачът е разбрал, че детето иска точно 4 сладоледа?
 
От: Коледна загатка :D

2. платило е с дребни пари, а не с цяло левче или 2 * 50 ст.
 
От: Коледна загатка :D

Измислих го :)
и то съвсем случайно, бях тръгнал в друга насока но:
Имаме две въжета: В1 и В2,
Палим В1 от двете страни едновременно и В2 само от едната страна
Докато изгори В1 ще мине половин час - 30 минути, а на В2 ще му останат още 30 минути да догори.
След като изгори В1 палим В2 и от другия край. Понеже след изгарянето на В1, на В2 са му останали 30 минути и вече е запалено от двете страни, ще си догори за 15 минути.
И ето станаха 45 минути (30 минути за В1 + 15 минути за остатъка от В2)
 
Браво, разгада я. :)

Caprice, и ти си права. Решението е 5*0,20 или още по-дребни монети (под стойността на сладоледа), от което става ясно, че не се чака ресто. :)
 

Горе