Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

emil_vlkv

Member
След тазгодишните промени по намаляне на reach-а на фейсбук страниците се замислих, някой има ли данни относно това колко е бил organic reach на страниците през 2007? Спомням си колко лесно беше да направиш страница с 300-400 хил фена. В момента reach трябва да е около 6 %, въпреки че имам страници на които е около 2 %.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

през 2007 не мога да кажа, но преди 2 години беше около 60-100-250к на публикация (на 200к страница) (в много рядко случай по 20-30к)

Имал съм линкове с по 24,000 клика при ЕДНО споделяне :) (бая секси а? :D)
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

през 2007 не мога да кажа, но преди 2 години беше около 60-100-250к на публикация (на 200к страница) (в много рядко случай по 20-30к)

Имал съм линкове с по 24,000 клика при ЕДНО споделяне :) (бая секси а? :D)

Направих някои проверки. През 2007 е бил около 31 %... в момента официално е около 5.8 %, но реално е 2 %. Хубави времена са били 2007-2008... :D :D
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Баси ако през 2007ма имах тези страници които имам ся,100% щях да карам R8-ца :D8)
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Баси ако през 2007ма имах тези страници които имам ся,100% щях да карам R8-ца :D8)

Тогава е нямало R8-ци колега
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

След тазгодишните промени по намаляне на reach-а на фейсбук страниците се замислих, някой има ли данни относно това колко е бил organic reach на страниците през 2007? Спомням си колко лесно беше да направиш страница с 300-400 хил фена. В момента reach трябва да е около 6 %, въпреки че имам страници на които е около 2 %.
Дори не е 2%, повечето страници са на 1%, някои са тотално убити. И не ти говоря за малки страници, а за страници над 1 милион фена. Особено последните дни, съвсем преебаха всичко. 2007 идея си нямам колко е било, аз започнах да се занимавам с фб няколко години по-късно.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Лошото е че аз лично познавам хора инвестирали над 50 хиляди в реклама и развитие на фейсбук страници през последните пет години. И сега с нововъведенията никой няма да си види инвестицията в близките 10 години.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

50 хиляди в реклама и развитие на ФБ страници преди 100% са ги избили да не говорим, че ако страниците са били чуждестранни може да ги избият за 1-2 месеца
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Нормално е през 2007г да е било така - не е имало толкова много страници, не са се продавали лайкове на килограм, не е имало толкова премиум потребители (плащащи за реклама), да не говорим, че не е имало и толкова много хитреци, опитващи се да експлойтнат всяка една функция на социалната система.

Примирявате се и толкова. Като си направите вие ваша социална мрежа, също ще можете да си правите каквото искате ;)
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Хах то тогава май нямаше реклами :D
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Привет
Имам страница с 50К фена и от 3 дни 0 post reach.... Пускам платени и там си вървят и всички са само платени! Къде може да е проблема и дали проблема е само при мен
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

И при мен органичния падна на около 1-2%. Положението е отчайващо последните 5-10 дни.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Много е зле работата
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Зле ... зле колко да е зле ... :) При мен от 4000 на пост падна на 0 ..... явно ФБ затягат безплатният обяд. Иначе пусна ли си платен .... за сек. избивам рибата ,1$ го притупвам за 5 мин, и 3-4к виждания... Но явно не е само при мен
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

При мен продължава да е супер зле.... 0 reach и така.... Само при мен ли е така зле? Взе пак фен страницата е 51К... Може ли от ФБ да е блокирана и как да разбера това?
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

За 2007 не мога да кажа,но 2010-11 беше залтният ми период,правил съм 70к виждания в 92к страница
Доброто старо време!
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Търсят се качествени публикации.. неща които да се "харесват" на хората. Имам страница която е 2500 лайка, а всеки един пост и прави над 2000 риич. Много често риича е по голям от колкото са феновете и тук не говорим за много споделяния да кажем 10-20.

Много зависи на кой какво поствате. За едно нещо съм сигурен. Ако някой лайкне някой ваш пост веднъж после започва да му показва следващите постове и ако този човек примерно лайква всеки ваш пост или поне 1 на 2-3 поста, винаги ще вижда всичко. И Фейсбук си имат алгоритъм..
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

При мен нещата са следните: Имам страница с 9400 фена и публикувам смимка или линк към статия от сайта, публикацията има около 150 - 200 харесвания, риича е около 3500 -4000, но се вдига когато има коментари под публикацията. Качвайте клипчета но не с линк от ютуб, а от вашият компютър. Тогава риича е по-голям в пъти.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Търсят се качествени публикации.. неща които да се "харесват" на хората. Имам страница която е 2500 лайка, а всеки един пост и прави над 2000 риич. Много често риича е по голям от колкото са феновете и тук не говорим за много споделяния да кажем 10-20.

Много зависи на кой какво поствате. За едно нещо съм сигурен. Ако някой лайкне някой ваш пост веднъж после започва да му показва следващите постове и ако този човек примерно лайква всеки ваш пост или поне 1 на 2-3 поста, винаги ще вижда всичко. И Фейсбук си имат алгоритъм..
Това всъщност е доста вярно и аз съм стигнал до същите заключения. Другото, което на мен много силно ми се набива на очи - в една от страниците ми публикувам само веднъж на ден и получава много голям рийч, направо мачка други страници, където публикувам по няколко пъти, а самите публикации са от сходен тип - снимка / снимка с линк / youtube
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Съгласен съм с Mr. George и Atis. При показването на публикациите на феновете играят роля, както интеракциите с постовете и страницата, така и честотата на постовете. Бях гледал едно видео, което обясняваше това по много лесен начин, но не успях да го открия сега.

Основната идея е, че има много конкуриращи се постове, както от страници, така и от приятелите ви във фейсбук. Алгоритъма изкарва публикациите на страниците и приятелите ви, с които си интерактвате най-много(постове по стени, лайкове, споделяния, коментари). Всичко се взима в предвид. Дори е възможно постове на ваши приятели никога да не се появят в нюз фиида ви, ако няма никакво взаимодействие, което беше и идеята на видеото. Както Atis спомена преди мен, честотата на постовете също е от значение. Колко често публикувате зависи от характера на страницата ви, но аз, лично, съм открил, че за мен оптималните постове са 4-5 на ден с около 3 часа разлика между постовете. Ако някой знае други фактори нека сподели.

Наполседък имаше ъпдейт, който засегна т.н. viral постове, които "подтикват" юзърите да харесват, споделят и коментират. Така, че внимавайте, ако все още използвате подобни техники. Не знам как е бил рийча през 2007, но сега е г/д нормален при мен. С 11к харесвания имам около 3-15к на пост и общо 20-40к на ден.
 

Горе