Колко бихте платили за пъзел?

Firefly

Well-Known Member
Развивам една идея от известно време и скоро мисля да я пусна. Става въпрос за пъзели с уникални дизайни. Съответно от 500 и от 1000 части. Произвеждат се във Великобритания, високо качество, пристигат в метална кутия (което е добре от гледна точка на доставката). Тук идва въпросът с цената. Чисто идват малко солено и бих искал да разбера колко бихте дали за подобен пъзел (ако си пададате по подобни неща разбирасе) за вас или за подарък например.

Масовите, които се предлагат на пазара (тип Ravensburger) вървят сравнително евтино - между 25 и 50лв, но са вече доста изтъркани, все едни и същи картинки, нищо кой знае колко запомнящо се или "арт". В това отношение аз искам да заложа на неща, които не могат да се намерят другаде и макар и скъпи, остават като хубав и красив спомен.

След доста проучвания за пазарите, на практика в България никой не произвежда качествени пъзели (изключвайки подобия от по 50-100 части, които се печатат с рекламни цели обикновено). Има няколко сайта, които предлагат "пъзел по ваш дизайн", които за 1000 части струват около 100-120лв и са със съмнително качество и изпълнение.

При мен цената идва около 110лв за 1000 части и около 90лв за 500 части. Като в тази цена е включена и доставката. Бихте ли дали такива пари за пъзел?

Ето и пример като стил как изглеждат:
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_1 (1).jpg
    Screenshot_1 (1).jpg
    332.7 KB · Преглеждания: 25
  • Screenshot_3 (1).jpg
    Screenshot_3 (1).jpg
    334.8 KB · Преглеждания: 26
Не си редил пъзели май, давам ти жокер - Пъзели ФБ група
Пъзели много съм редил. Признавам не знаех за тази група. Но тези са далеч от качеството, което бих предлагал аз, поне видно от снимките. Освен това е пълно с изображения с авторски права, което изобщо не е ок по принцип :)
 
ти да не се вдъхнови от тази картина за 50 милиона, която я наляха по медиите?
 
От Midjourney 5 се е вдъхновил.
 
Едно е да ти кажат, че биха дали, друго е да дадат. Най-добре скалъпи някаква ландинг страница (жокер - безплатно и най-лесно с WP и Elementor), пусни реклама за 20 - 30Е във фейса или Гугъла и виж колко поръчки ще има. Ако още не си започнал да ги произвеждаш, ще им звъннеш и ще им кажеш че ще се забавиш малко с поръчката и така. Иначе всеки може да каже едно, но като трябва да плати... да не го направи.

Между другото наистина прилича на AI art.
 
Според мен тази цена би била оправдана, ако рекламираш висок клас качество (и наистина е така). Преди време попаднах на едни постери - върху много луксозна хартия с много хубави цветове с металиково покритие. Един струваше към 50 евро, което не е евтино, но наистина радва окото и искаш да си го купиш.

Иначе за съжаление всичко над 30-40лв вече не е интересно на масовия консуматор, който иска да купува повече и повече все по-евтино.
 
От Midjourney 5 се е вдъхновил.
АМа ти наясно ли си какъв ПЪЗЕЛ, ще е да нареждаш подобна картина?
 
АМа ти наясно ли си какъв ПЪЗЕЛ, ще е да нареждаш подобна картина?
Показаните примери са възможно най-неподходящите изображения за пъзел.
 
Показаните примери са възможно най-неподходящите изображения за пъзел.
Аз ти говоря за картината от 50 милиона.
 
110 лева е твърде много за 1000 части. В момента масово пъзели се купуват от ozone, като те дори от година/година и половина правят свой собствен бранд Black Sea.
 
110 лева е твърде много за 1000 части. В момента масово пъзели се купуват от ozone, като те дори от година/година и половина правят свой собствен бранд Black Sea.
Не е много. Това трябва да е ценители или маниаци. Дори може и да е малко.
 
Не е много. Това трябва да е ценители или маниаци. Дори може и да е малко.
Мога да кажа че моето семейство спада към маниаците. Зимно време редим по 4-6 пъзела на месец. Много рядко бих дал над 40 лева за пъзел.
 

Горе