Колко бих могъл да му взема на този сайт?

DeathGuard

New Member
Сайтът не се продава, питам информативно: http://music-bg.info ако го продам с домейна и хостинга? Домейна, хостингът и сайта са на две години, по 600 посещения почти докарвам, Google PR 3, има адски много опции ( каквото сме се сетили с колегата сме го направили). Сайтът беше започнат от една системка за качване на песни чрез линкове и с много разработка стигна до сегашното си положение. Има 17000 песни, 1500 клипа, 1400 текстове, 1000 албума, 4159 потребителя. Ако го продам с всичките му компоненти колко пари мога да получа?
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Искай минумим 1700-1800лв, говори с музикални компании и телевизии и ги попитай желаят ли да ги рекламираш. Ако се съгласят ще вземеш 2500лв за 1 година.
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Искай минумим 1700-1800лв, говори с музикални компании и телевизии и ги попитай желаят ли да ги рекламираш. Ако се съгласят ще вземеш 2500лв за 1 година.

Как я направи тази сметка?
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Според посещения я направих. Пък и в телевизиите са балами и не ги интересуват посещения ами да има голям техен банер.
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

И какво общо имат посещенията с цената? Аз имам един сайт с 4000 на ден, ще ми дадеш ли 6-7 хиляди за него? Като го гледам в момента не изкарва пари, така че не струва кой знае какво. Ако ги вложиш тия пари няма да можеш и за 2 години да ги избиеш. Като пише на музикални компании и телевизии най-вероятно няма да му отговори никой според мен. То така ако се намираше реклама ...
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Не питам за реклама, питам ако реша да го продам самия сайт с всичките му джаджи колко сухо ще ми броят?
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Едва ли можеш да му вземеш много. Аз лично сериозен начин за монетизиране не виждам.
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Значи ако реша да го продам няма да му взема много, така ли?
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Да, освен ако не намериш някой, който да го вземе, защото много му е харесал или нещо такова. Повечето хора ще направят следната сметка:

месечен приход x 12 месеца = цена за сайта
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Ами цената, до колкото знам, е приходите на сайта за последните 3 години.
За да може после купувачът да избие тия пари за 3 години и след това да е на печалба
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Ами цената, до колкото знам, е приходите на сайта за последните 3 години.
За да може после купувачът да избие тия пари за 3 години и след това да е на печалба


даааа бе :)

платете ми на мен приходите на сайтовете ми за 36 месеца накуп :) и да си ходя в дълбока пенсия?

ти ще купиш ли сайт който изкарва 100 лева на месец за 3 600 лева?
дай да вземам елкътъ да смятаме тогава...
 
От: Колко бих могъл да му взема на този сайт?

Ами цената, до колкото знам, е приходите на сайта за последните 3 години.
За да може после купувачът да избие тия пари за 3 години и след това да е на печалба

Направо ме разсмя!
Това да не е инвестиция в МОЛ, че да я избиваш 3 години и след това да печелиш ?
Задай си въпроса ти самия били купил сайт, който трябва да поддържаш 3 години само за да си избиеш ( евентулано) парите.
Предполагам НЕ!
А и не забравяй, че стойността на едни пари дадени на куп е съвсем друга от стойността на същите разхвърляни за няколко години.
 

Горе