Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

lowriderzzz

Well-Known Member
*Първо да кажа: това не е обява. (все още)

Въпроса ми е следния: искам да делегирам част от работата на друг човек и следователно да му платя де.
Работата се състои в това да подготвя и изпраща пратките по еконт.

Като подготвянето включва:

1. Да се обади на клиена, за да потвърди поръчката си (адрес и ден за доставка)
2. Да запише диска със съдържанието на него
3. Да го опакова със защитно фолио (bubble wrap)
(това всичко отнема около 10тина минути)
4. На края на деня да остави пратката в офис на Еконт.


Тъй като нямам кой знае колко пратки - няколко на ден а и всеки ден е различно. Най-добре според мен би било да дам комисионна от цената на самата пратката.


Но не знам колко би било най-справедливо за човека, а и за мен.

Пратките са на стойност между 15 и 150 лв.

Все пак това не е постоянна работа. Ако за деня няма поръчки - няма работа. Ако има 2-3 поръчки - това са към 20мин работа. Сложи и още 10 да отиде до офиса на Еконта.

Я предложете вие например, ако трябваше да свършите тази работа, колко би било справедливото за вас ?
 
Последно редактирано:
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Някакъв процент от печалбата
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Някакъв процент от печалбата

Да де и аз това казвам, но колко - 5,10,25,20%

Моля всеки да предложи и накрая ще взема средното.
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

5% + транспортни разходи отделно. Може и някакъв бонус накрая на месеца.
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Работата надомна ли е или от офис? Ако е от офис, то въпросния човек трябва да бие път до офиса, после до Еконт, после обратно до тях. Ако пък междувременно ходи на работа, няма как да си зареже работата, за да опакова 1 пратка и да я носи до Еконт. Щом имаш толкова малко пратки, за какво точно ти трябва да плащаш на друг човек? Еконт могат да дойдат и да вземат стоката от теб, да ти я опаковат и изпратят, цената на пратката се увеличава с 2-3 лв, което обезсмисля ползването на човек :)

Дано съм бил полезен :)
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

10% от стойността на всяка пратка, ако това не надхвърля 25% от твоята печалба. Важно е да прецениш колко усилие влагаш ти, за да получиш тази печалба, понеже ако повечето работа се върши от въпросния човек и си намерил надежден такъв, според мен си струва и до 30% от печалбата.

Успех
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Работата надомна ли е или от офис? Ако е от офис, то въпросния човек трябва да бие път до офиса, после до Еконт, после обратно до тях. Ако пък междувременно ходи на работа, няма как да си зареже работата, за да опакова 1 пратка и да я носи до Еконт. Щом имаш толкова малко пратки, за какво точно ти трябва да плащаш на друг човек? Еконт могат да дойдат и да вземат стоката от теб, да ти я опаковат и изпратят, цената на пратката се увеличава с 2-3 лв, което обезсмисля ползването на човек :)

Дано съм бил полезен :)

За сега са малко пратки но ще се увеличат за напред. Работата е надомна и като цяло рутинна. След оправянето на няколко пратки се научава всичко, което трябва да се направи. Най вероятно някой студент или някой, който няма постоянна целодневна работа. Просто ми трябва някой да оправя пратките и поръчките, за да мога аз да имам повече време за работа по сайта създаване на съдържание и по-важните неща.
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Колкото повече платиш за подобно нещо - толкова е по-голям шанса да намериш някой, който да има желание сериозно да се занимава с това. В смисъл - за 100лв. приход на месец не са много хората, които ще бъхтят път всеки ден и ще са ти на разположение от 9 сутринта до 5 следобяд, за да им звъннеш за 10 минути работа.

Ако искаш да намалиш разходите - търсиш някой по-нискоквалифициран.

Според мен е най-добре в такива случаи да сметнеш колко горе-долу ще е дневната работа на човека. Да направиш нещата така, че човека, който наемеш, да те мисли само минималното необходимо време - т.е. пращаш му поръчките всеки ден в 2, да ги е пуснал до Еконт в 5. Защото ако искаш да можеш да му пращаш да подготвя неща от 9 до 5 - ще трябва да го компенсираш, че ще те чака на телефона да му звъннеш или да не му звъннеш.

Колкото до процента - зависи от това ти какво печелиш от цялата работа. Тъй като доколкото разбирам работата по всяка единица поръчка е горе-долу еднаква - по изгодно за теб, а най-вероятно и за работника ти - ще е да сте на принципа еди-колко-си лева на бройка + транспортни разходи.

Общо взето така мисля, че шансовете да си намериш дългосрочно решение ще е най-голям.
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Колкото повече платиш за подобно нещо - толкова е по-голям шанса да намериш някой, който да има желание сериозно да се занимава с това. В смисъл - за 100лв. приход на месец не са много хората, които ще бъхтят път всеки ден и ще са ти на разположение от 9 сутринта до 5 следобяд, за да им звъннеш за 10 минути работа.

Ако искаш да намалиш разходите - търсиш някой по-нискоквалифициран.

Според мен е най-добре в такива случаи да сметнеш колко горе-долу ще е дневната работа на човека. Да направиш нещата така, че човека, който наемеш, да те мисли само минималното необходимо време - т.е. пращаш му поръчките всеки ден в 2, да ги е пуснал до Еконт в 5. Защото ако искаш да можеш да му пращаш да подготвя неща от 9 до 5 - ще трябва да го компенсираш, че ще те чака на телефона да му звъннеш или да не му звъннеш.

Колкото до процента - зависи от това ти какво печелиш от цялата работа. Тъй като доколкото разбирам работата по всяка единица поръчка е горе-долу еднаква - по изгодно за теб, а най-вероятно и за работника ти - ще е да сте на принципа еди-колко-си лева на бройка + транспортни разходи.

Общо взето така мисля, че шансовете да си намериш дългосрочно решение ще е най-голям.

Съгласен съм с това, което казваш, даже мисля, че така ще е най-добре както предлагаш - на фиксирана цена за времето.

Поръчките мога автоматично да ги прапращам на човека на имейла, а той примерно когато си прецени да ги свърши (преди 6 - т.е. преди да затвори Еконта), за да не се налага да е на сенд бай цял ден.
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Малко да ъп-на темата...
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Толкова колкото можеш да дадеш най-много, като се има в предвид продукта и неговата стебестойност.
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Назначи си някой на не пълен работен ден и да си работи от тях. Носиш му каквото му е нужно, един-два дена да го научиш какво да прави и да почва. Ще минеш с 200-300 лв максимум, ако си от София. Ако си от по малък град, може и с 100 лева да минеш. 5 пратки на ден да пращаш, все ще му избиеш парите. Не се занимавай с проценти и глупости, защото така не става. Най малкото можеш да му уплътняваш времето с други работи, когато нямаш работа. По този начин ще си освободиш поле за изява и ще можеш да се развихриш :)

Ама ти си бил градски бе :) Пусни си обява в джобса - не пълен работен ден - 100-150 лв на месец надомна работа и гледай какво става!
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Твърдо както е посочил биаро, но щом броя на поръчките ще расте, добави и малък процент или бонус на бройка.

Ако все пак държиш само на процент това изглежда приемлив вариант:

10% от стойността на всяка пратка, ако това не надхвърля 25% от твоята печалба...
 
От: От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Назначи си някой на не пълен работен ден и да си работи от тях. Носиш му каквото му е нужно, един-два дена да го научиш какво да прави и да почва. Ще минеш с 200-300 лв максимум, ако си от София. Ако си от по малък град, може и с 100 лева да минеш. 5 пратки на ден да пращаш, все ще му избиеш парите. Не се занимавай с проценти и глупости, защото така не става. Най малкото можеш да му уплътняваш времето с други работи, когато нямаш работа. По този начин ще си освободиш поле за изява и ще можеш да се развихриш :)

Ама ти си бил градски бе :) Пусни си обява в джобса - не пълен работен ден - 100-150 лв на месец надомна работа и гледай какво става!

Изглежда смислено, което си написал, но още не съм до 5 пратки на ден, макар че скоро може и да станат. За това по-скоро ще се придържам към 10-15% на пратка.

Пратките реално нямат себестойност, защото са инфо продукти записани на дискове. ПДФ файлове и т.н.
 
От: От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Изглежда смислено, което си написал, но още не съм до 5 пратки на ден, макар че скоро може и да станат. За това по-скоро ще се придържам към 10-15% на пратка.

Пратките реално нямат себестойност, защото са инфо продукти записани на дискове. ПДФ файлове и т.н.

E Като няма 5 пратки на ден не виждам какъв ти е проблема всеки ден в 5 да ставаш от компа и да пращаш 2 диска..

Като ти порасне бизнеса, ще спреш да се занимаваш с лайняната работа, като назначиш някой работник, но до тогава ще трябва да бъхтиш ти..
 
От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Втори вариант искаш само да програмираш или там квото правиш (сео, мео, пишеш контент или ддз още кви ИТ глупости има) хващаш се и бачкаш за някой и правиш само това, примерно seo. Той пак ще се мъчи да те гърби с друга работа дето не те кефи, ама ако си добър в тва което правиш само като му скръцнеш със зъби и ще те оставя на мира да си правиш това което ти е кеф. Парите са по-малко, но се занимаваш само с тва което те кефи и като стане 5 часа си хващаш якето и заебаваш до там до където си я докарал, и утре е ден. Но ако имаш амбицията и желанието да притежаваш собствена фирма, продукт, сайт, крава, кон, куче ще се налага да правиш нещо, което не те кефи! :)
 
От: От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Щом нямат стойност, още по-добре за теб. Каквото изкараш си е за теб, идеално... :)

Сам се вкарваш в омагьосан кръг според мен! Нямаш време да си гледаш бизнеса от черна работа, а искаш да минеш по лекия начин и да не носиш никакви рискове. Така не става. Може да ти прозвучи адски банално, ама не си ли излезеш от зоната на комфорт, все ще си седиш с до 5 пратки. Ти си знаеш най-добре всъщност, успех ти желая! :)


Изглежда смислено, което си написал, но още не съм до 5 пратки на ден, макар че скоро може и да станат. За това по-скоро ще се придържам към 10-15% на пратка.

Пратките реално нямат себестойност, защото са инфо продукти записани на дискове. ПДФ файлове и т.н.
 
От: От: Колко би трябвало да е заплащането за подобна услуга?

Ха ха... Тука малко се покрихме :)


Втори вариант искаш само да програмираш или там квото правиш (сео, мео, пишеш контент или ддз още кви ИТ глупости има) хващаш се и бачкаш за някой и правиш само това, примерно seo. Той пак ще се мъчи да те гърби с друга работа дето не те кефи, ама ако си добър в тва което правиш само като му скръцнеш със зъби и ще те оставя на мира да си правиш това което ти е кеф. Парите са по-малко, но се занимаваш само с тва което те кефи и като стане 5 часа си хващаш якето и заебаваш до там до където си я докарал, и утре е ден. Но ако имаш амбицията и желанието да притежаваш собствена фирма, продукт, сайт, крава, кон, куче ще се налага да правиш нещо, което не те кефи! :)
 

Горе