Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

Честита Коледа! Живи и здрави всички колеги!

Ще отварям онлайн магазин за EU и световния пазар, но все още не съм закупил SSL сертификат. До сега винаги съм ползвал за бг онлайн магазините си базов сертификат -RapidSSL за някакви си 25 лв. годишно.

Обаче на този новия онлайн магазин, който ще бъде насочен за износ на стоки, обмислям да закупя надежден и даващ сигурност на клиентите сертификат с така наречената зелена лента, наречен :

Geo Trust - True BusinessID with EV - Най-надеждният и сигурен вариант за SSL криптиране. Разширена валидация на компанията. Зелената лента веднага печели доверието и гарантира неприкосновеността на данните.

Цената в суперхостинга е 399 лв.
http://www.superhosting.bg/web-hosting-page-certificates.php

Та искам вашето мнение. Колко е важно потребителя да види тази зелена лента? До колко има смисъл от нея? Аз лично много се доверявам, или поне повече се доверявам на подобен повече подсигурен онлайн магазин, отколкото с обикновения базов сертификат. За пример давам https://www.sportsdirect.com/Login?returnurl=/

Благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

Технически погледно и този от 25 и този от 400 лв вършат една и съща работа (говоря за протокол за комуникация, степен на криптиране и т.н.). Всичко останало е юридическата страна на върпоса. Авторизиращия орган придава по-голямо значение на този от 400 лв с оглед на това, че събира много повече информация за собственика на магазина и дава по-голяма гаранция.
 
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

Ако си мислиш че този SSL го гледат клиентите жестоко се лъжеш.
Повече ти е необходим за VirtualPost-a PayPal Express... иначе ще ходиш да се молиш на 2check-a и authorize-то

По важната част за магазин в EU е Доставката, наблегни на техните доставчици. Клиентите имат сигурност на определен доставчик. Както и на това че предплащат. Не знам за коя страна в ЕУ искаш да продаваш. Но в повечето страни си има едни пощенски предплатени карти които всеки използва и пейпал даже ги пусна в EU мисля че бяха visa pp prepagata или нещо такова.

Съобрази се общо взето SSL да е с методите на плащане
 
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

Клиентите извън бг почти винаги гледат кой е собственика на магазина за да решат преди да закупят нещо.
Ако има страничка с обяснение за сертификата и повече инфо са собственика гарантирано ще имаш повече продажби.
 
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

В този ред на мисли съм с ID Protect на Whois, но пък навсякъде в сайта ще има данните на фирмата с VAT регистрацията.

Ако имаш наблюдения по какъв начин клиентите проверяват фирмата, би било добре да споделиш.

Клиентите извън бг почти винаги гледат кой е собственика на магазина за да решат преди да закупят нещо.
Ако има страничка с обяснение за сертификата и повече инфо са собственика гарантирано ще имаш повече продажби.
 
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

Ще приемам и в момента приемам плащания с PayPal, но не съм чувал за VirtualPost. Четох до сега в сайта им за това, гледам че е споразумение между мен и Paypal. Може ли повече инфо?


Ако си мислиш че този SSL го гледат клиентите жестоко се лъжеш.
Повече ти е необходим за VirtualPost-a PayPal Express... иначе ще ходиш да се молиш на 2check-a и authorize-то

По важната част за магазин в EU е Доставката, наблегни на техните доставчици. Клиентите имат сигурност на определен доставчик. Както и на това че предплащат. Не знам за коя страна в ЕУ искаш да продаваш. Но в повечето страни си има едни пощенски предплатени карти които всеки използва и пейпал даже ги пусна в EU мисля че бяха visa pp prepagata или нещо такова.

Съобрази се общо взето SSL да е с методите на плащане
 
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

Не го написах правилно, моя грешка.
Виртуален пост терминал имах предвид.
 
От: Колко важен е SSL сертификата (зелената лента) в онлайн магазин?

ПОС(POS) терминал, не ПОСт
 

Горе