Колко ви струва домейна/сайта?

От: Колко ви струва домейна/сайта?

Пише, че оценява само английски домейни и ми даде цени с 1000 пъти по-ниски за сайтове, оценени добре от dnscoop
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

според мен е абсурдно да се гледа цената от разни подобни ботчета.
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Защо да е абсурдно ?
Всеки с хобито си, според мен е абсурдно да се гледа футбол... :)

според мен е абсурдно да се гледа цената от разни подобни ботчета.
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Добре де, този dnscoop ми изкарва единият домейн, че ми струва $30,000, а аз немога да си продам сайта за $5000 - баси простотията :)
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

И какво те притеснява ?
Там нали не пише "можеш да си продадеш сайта за 1 000 000 долара веднага" ?
Онова си е някаква оценка на някакъв сайт по някакви критерии за някакво време, никъде не пише, че това е цената за която се продава.
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Най-точна оценка според мен дава realwebsiteworth.com :lol:
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Един сайт струва толкова, колкото можеш да му вземеш. :)
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Аз използвам http://www.websiteoutlook.com/
Но тези сайтове обикновено са като чуждите каталозите за старинни монети - намираш я монетата - гледаш и цената и след това за да разбереш колко може да я продадеш в БГ делиш минимум на три и трябва да се радваш ако има купувач.
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Мен пък ми е интересно как всеки един такъв подобен "бот" ми изкарва РАЗЛИЧНИ цени за 1 сайт :D /// Няма какво да се учудвам те, ботове! :D
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

ТО и пет човека от форума да ги питаш ще ти кажат различни цени. Наскоро беше пуснат един сайт за продажба със скрити оферти - по спомен офертите бяха 7 в диапазона 20-100 долара.
Всеки бот дава различна тежест на различните компоненти в опита си да докара най близо до реалността цената на сайта
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

То хубаво не би продал на цените които пише, но би ли купил на тях ???
Ако и не би купил то къде му е реалното тогава
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

пробвах в няколко сайта, но като видях оценките за домейните които ми дадоха..просто не са реални и много завишени
 
От: Колко ви струва домейна/сайта?

Повечето сайтове, които дават оценка за цена на сайт, правят това на базата на трафика към сайта. Поне с такова впечатление съм останал от прочетеното в Интернет.
 

Горе