Колко да искам за поставен банер в мой блог?

AlexHD2

New Member
Здравейте,
днес получих предложение да поставя банер в един от мойте блогове.

We are looking for new advertisement platforms and we are interested in your site renault1916v.net.
Is it possible to place banner on your site on a fee basis?


Имали банери с размер 160x600, 240x400, 300x250, 336x280, 468x60, 728x90. Предполагам, че от последния ще мога да взема най-много пари. Обаче си нямам никаква представа колко долара да им искам на месец за 728x90.
Кажете колко да им искам. Искам цената да е нещо средно, смисъл те да се съгласят веднага, а същевременно да не е много ниска.

Благодаря!
 
От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

Здравейте,
днес получих предложение да поставя банер в един от мойте блогове.




Имали банери с размер 160x600, 240x400, 300x250, 336x280, 468x60, 728x90. Предполагам, че от последния ще мога да взема най-много пари. Обаче си нямам никаква представа колко долара да им искам на месец за 728x90.
Кажете колко да им искам. Искам цената да е нещо средно, смисъл те да се съгласят веднага, а същевременно да не е много ниска.

Благодаря!

с това инфо дето си дал освен боб да хвърлят за ти кажат цена друг начин не виждам ;)
нито колко посетили на ден или месец и т.н?
 
От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

Извинявам се, наистина съм пропуснал. За последните 8 седмици - между 1100 и 1600 посетителя за седмица.
 
От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

Това ми напомни за едно ЛС, дето го получих тази нощ (ще му спестя ника)

****
Junior Member

Статии
7лв/статия

На което отговорих:
Банери
30лв/банер
 
От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

Т.е.?
20 долара на месец, така ли?
с толкова малко посетители на ден средно 180-200 не знам кво да ти кажа, но мога да ти кажа кво бих направил аз, бих искал 3 пъти от цената която ми носи позицията от гоогле ;) не казвам че е критерии за образуване на цена а какво бих направил аз :)
 
Кой иска да рекламира, какво иска да рекламира какво цели с рекламата отговори си на тези въпроси... ще носи по лош имидж на сайта ти ли това на сайта ти или ще го представи в по добра светлина

такава цена на която да се съгласят веднага е възможно най ужасната сделка и за двете страни... така те ще си мислят че са можели да дадът по малко а ти да вземеш повече ... всичко въпрос на преговори винаги трябва да има преговори...

иначе лесен начин да сметнеш базисна справедлива цена като начало за преговоите имаш адсенс е виж конкретната позиция колко прави средно за месеца от 1000 импресии (нищо че продаваш на кликове на западните сайтове цифрите излизат) калкулираш по броя импресии за месеца към полученото

може да добавиш извадиш опредлена сума според отговите на горните въпроси, да им дадеш отсъпка при дългосрочност и тнт
 
Re: От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

с толкова малко посетители на ден средно 180-200 не знам кво да ти кажа, но мога да ти кажа кво бих направил аз, бих искал 3 пъти от цената която ми носи позицията от гоогле ;) не казвам че е критерии за образуване на цена а какво бих направил аз :)
по принцип може и така ама това защото бг пазара е изкривен.... така сметнато излиза доста скъпо за западен сайт като там приходите от адсенс се доближават към нормалните от тази тема за Интернет пазара в България $12-15 за 1000 импресии ще адски скъпо да му калкулираш цена при 40 долара за 1000 затова за западни сайтове мисля че е подобно съотношението...


За брандиращите рекламодатели тази цена даже е ниска спрямо други медии като телевизия, радио ... като в интернет има по добро таргетиране... това че по лесно се поддържа сайт отколкото традиционна медия не означава че трябва да се печели по малко....

освен това ако цъкаш адсенс сметни като Страна cpm / cpc /ctr някоя западна ниша в която кликовете са по дебели и виж какво се получава... гледал съм тестове с адсенс при клик 30-70 цента и цтр около 4% и цената излиза грубо около $12-$15 даже над $20 за 1000 импресии отначало като имаше доста 70 центови кликове после заби на ниските, ама сайта беше с малко трафик и се печелеше повече от афф и адсенса беше махнат да не се губят продажби...

проблема в БГ е че бранд мениджърите не са светнати за интернет... и не им се занимава да се светнат... само 5-10% от бюджета отива за интернет реклама.... хвърля се всичко на агенциите за по лесно от там подаването на реклама само към големите... ако са светнати за ппц и маретинг отделите не се надбидват такива суми като от импресии които печелиш ще се получават и от ппц...
 
От: Re: От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

по принцип може и така ама това защото бг пазара е изкривен.... така сметнато излиза доста скъпо за западен сайт като там приходите от адсенс се доближават към нормалните от тази тема за Интернет пазара в България $12-15 за 1000 импресии ще адски скъпо да му калкулираш цена при 40 долара за 1000 затова за западни сайтове мисля че е подобно съотношението...

както казах това е, което бих направил аз ;) и имах предвид за цял месец а не за 1000 имп. :) пък и твоето изглежда по точно но дали ще се навият ?
 
Re: От: Re: От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

както казах това е, което бих направил аз ;) и имах предвид за цял месец а не за 1000 имп. :) пък и твоето изглежда по точно но дали ще се навият ?

лошо няма :) да тръгнат от там преговорите
 
От: Колко да искам за поставен банер в мой блог?

Пича още писа
I represent Lego Agency. At the moment we are preparing an advertising campaign for Lacoste Company (it is a French company producing clothes, footwear, perfumery etc.)

Иначе смятам да му пиша цена на месец за:
-1 месец
-3 месеца
-6
-12

А има ли практика да се получават наведнъж парите за повече от 2-3 месеца. Смисъл, казвам му, че за че за 1 година, цената е толкова, но искам парите веднага.

Също, парите сигурно по пей-пал ще се преведат. Не съм се интересувал, но от там моге ли да си ги изтегля в дебитната карта?
 
да, на куп се плаща за по дълго затова има отстъпка :)

да можеш да си теглиш от пейпал към картата има доста теми с подробности в секцията за разплащателни ситеми:)
 

Горе