Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

abakadaba

Member
Рейтинг - 100%
5   0   0
Здравейте колеги,


Налегнали са ме разни мисли за продажба и се чудя, колко пари мога да поискам за сайт, който годишно докарва около 600 лв. от адсенс.


Знам че за сериозните купувачи имат значение и други фактори, но на този етап ме интересува ориентировъчна сума на база годишен приход.
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Специалистите ще ти кажат: "10 х месечната печалба", което е доста необективно. Всеки сайт има различна цена, така че сметни си труда + уникалността му (ако я има) и си прецени за себе си
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Щом правиш ~ 600 на година от тоя сайт, това прави 50 на месец, гледал съм в този форум а и в други, че е прието да се продава на цена 4-5 пъти по висока от месечния доход, или в твоя случай - 250лв.
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Зависи какъв е сайта. Ако сайта е стабилен и има история и мегдан за растеж 15 и повече х месечната печалба.

Ако е еднодневка колегите ти казха по-горе.
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Сайта е на 4 години и прави 800-1000 посещения дневно.

Много ми е на сърце и нямам спешна нужда от пари, за да го продам за по-малко 2-3 x годишната му печалба.

Иначе, всеки се самонадъхва, че сайта му има мегдан и за растеж и по-големи приходи :)

Ако все пак някой проявява интерес, става дума за първия сайт от подписа ми!
 
Последно редактирано:
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Сайта не е лош, с право можеш да искаш едно 1.5-2х годишната.

Един въпрос не те ли търсят правоносители да им плащаш?
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

И правиш 50лв при 1К унита с тия два банера?
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Please don't place content ads on interstitial pages, game interfaces, or sites with streaming videos.
Не виждам в сайта да има друго съдържание освен видео. Ако може да гарантираш, че още 3 години google няма да предприемат мерки срещу сайта - то да, може да очакваш 3*600...Иначе си е чист high-риск
А след като го показа публично и с доходи ...

Ако говорим само за Adsensа.
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Да, принципно с тия умрели банери не може да се генерират 50лв при 1К унита, освен може би в тоя случай, че са с видео контент...че и залепени на 0pix до него. Няма да го бъде в това състояние - гаранция
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

В сайта има и доста страници с текстове, в секция новини.
Не всички банери, които се ротират на тази позиция са залепени за видео плеъра.

Много мразя, някой да ми намеква че лъжа, затова (ето какво показва статистиката за тия умрели банери, горе - рекорда, долу - миналия месец)

adsens.jpg

Хайде сега помъчете се да разберете дали не съм ги фалшифицирал... :)
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Ми никой не ти казва че лъжеш :) Просто ти се казва, че си в нарушение и че може би имаш висок цтр точно заради нарушението, което е предпоставка всичко да замине по дяволите...
Ето, виж си точно тоя залепеният банер, че е с 0.71%, не че е ужасно много, но точно той ще бъде причина за бан на тоя сайт 100%, въпросът е кога :wink:
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Може и да сте прави, че има някакво нарушение, но тоя банер който допира плеъра е от около 2-3 месеца, а CRT-а на тази позиция за 4-те години, от както го има сайта е средно 0,75%.

Времето ще покаже. За сега е факт, че тия приходи от adsens са реални.
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Може и да сте прави, че има някакво нарушение, но тоя банер който допира плеъра е от около 2-3 месеца, а CRT-а на тази позиция за 4-те години, от както го има сайта е средно 0,75%.

Времето ще покаже. За сега е факт, че тия приходи от adsens са реални.
Аз не бих рискувал за 20-30 лева на месец целия сайт
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

И мен това ме интересува ?
 
Мен като ме баннаха ми писаха, че една от причината е и видео стрийм. Имах сайт с видео, със същия дизайн като твоя. И изядох банан.
Не мога да кажа конкретно, защо ми баннаха целия сайт, но факата е, че го баннаха....

Внимавай да не изгориш и ти колега (чист приятелски съвет).

Успех с продажбата! ;)
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Дано не се случва, но и да се случи, няма да плача много. Не съм станал много богат с тоя адсенс.
Сайта е одобрен и от httpool и от там се изкарват подобни пари.

Не съм тръгнал да го продавам още, защото знам, че няма кой да даде такива пари каквито му искам. А аз ценя труда вложен в него и няма да го дам ей така.
Може би някой по-голям от бранша ако иска да го купи, за да разкара конкуренцията и е склонен да извади 5 хилки може да ме навие.
 
От: Колко е разумно да очаквам за сайта с приходи годишно около 600 лв.

Според мен ако изкарва толкова трябва поне за 2000 . Може за някои да им се струва скъпо но помислете после как ще си избиете парите .
 

Горе