Колко посещения се очакват???

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

До сега съм нямал англоезичен моден блог/сайт, но ми е интересно да науча колко посещения от google бих получил след първата година в блог с 1000 статии публикувани в продължение на една година.

Интересува ме само органичния трафик, а не трафика от директории, линк билдинг и т.н.

Благодаря!
 
От: Колко посещения се очакват???

Здравей,
Според мен, ако намериш някой, който да ти отговори на този въпрос точно, значи си се запознал или с Хари Потър или с учителя Йода.
Сега по сериозно. Това, която те интересува зависи от много неща. Колко е конкурентна нишата, в която се намираш, как ще оптимизираш, каква информация ще предлагаш. Дали тя е интересна, дали е ключово важна за потребителите ти, дали ще я споделят, дали ще те линкват и това е само малка капка от нещата, от които зависиш.
Най-общо казано не мисля, че някой ще може да ти даде отговор на въпроса ти. Пробвай и ще разбереш.
 
От: Колко посещения се очакват???

Да, ще се пробва. Но както казах блога ще е моден, с уникално съдържание на публикациите и разбира се добре оптимизиран.

Имал съм моден Бг моден блог, и съм наясно колко е органичния трафик, но за Енг блог потенциалнага аудиторията е хиляди в повече.
 
От: Колко посещения се очакват???

Здравейте,

До сега съм нямал англоезичен моден блог/сайт, но ми е интересно да науча колко посещения от google бих получил след първата година в блог с 1000 статии публикувани в продължение на една година.

Интересува ме само органичния трафик, а не трафика от директории, линк билдинг и т.н.

Благодаря!

Твърде относително. Обаче има хора, които търсят по-дълги фрази от типа на "Как да си направя прическа" или "Каква блуза е на мода" и т.н. или нещо подобно. В този случай, ако в заглавията на статията ти има подобни въпроси, това ще те класира по-напред.

И понеже конкуренцията е от много ниска до никаква, значи там 1-2 потребителя със сигурност ще паднат.

Тоест, за 1000 човека може да стигнеш 1 000-2 000 посещения на месец със сигурност, може и малко по-голяма цифра.

Това е при положение, че не правиш оптимизация, а ако правиш, обаче като хората оптимизация, то авторитета на сайта ти ще се повиши доста. Това ще помогне статиите ти да се задържат по заглавията им в SERP-а по-дълго време на първи позиции, отделно че като си оптимизираш, може да докараш потребители от ключовите думи, по които оптимизираш. А от тях колко потребители ще докараш, зависи колко е търсена месечно самата дума.

Прието е, че при позициониране на първо място, получаваш 70-80% от трафика за дадената дума. Следователно на 1000 потребителя около 700-800 посещения. Обаче това пак е относително. Ако потребителите не откриват това, което ги интересува в заглавието или мета описанието, които се появяват като резултат като нищо ще ти подмина сайта.

П.П.: Не знам дали AdWords рекламите (ако има такива) биха "обрали" трафика, ако се появят по дадени думи.
 
От: Колко посещения се очакват???

Трафикът според позициите зависи от много фактори - заглавие, описание, г авторство, бранд и други. Така, че както @fifi казва, няма да е зле да проучиш какво се търси най-много, преди да публикуваш една добре оптимизирана онпейдж статия. Въпреки, че е доста стара тази графика, по мои наблюдения е сравнително точна в общия случай.

traffic-by-grank.png
 

Горе