Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

GeorgiTodorov

Active Member
Въпросът ми е към тези, които вече имат онлайн магазини.Предполагам следите статистиката и знаете средно на колко посещения в сайта ви отчитате покупка.Колко посещения трябват на вашия магазин?

Редакция:И за да е всичко съвсем точно и ясно, пишете и колко е средната цена на една покупка, защото има и стоки, които са по-бързо оборотни и на по-ниски цени, има и такива като лаптопи, които са по 1000лв.
 
Последно редактирано:
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Средно 1-2 продажби на 100 посещения. Преди празници съм достигал и конверсия до 8 на 100

П.П. Става въпрос за стоки в модната сфера на цени от 200 до 500лв.
 
Последно редактирано:
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

50 посещения 3-5 поръчки, при пикови дни на около 200-250 посещения 17-40 поръчки
 
Последно редактирано:
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Редакция:И за да е всичко съвсем точно и ясно, пишете и колко е средната цена на една покупка, защото има и стоки, които са по-бързо оборотни и на по-ниски цени, има и такива като лаптопи, които са по 1000лв.
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Редакция:И за да е всичко съвсем точно и ясно, пишете и колко е средната цена на една покупка, защото има и стоки, които са по-бързо оборотни и на по-ниски цени, има и такива като лаптопи, които са по 1000лв.
Конверсията ти реално трябва да е над 1 процент. Според зависи от нишата ти и съответно къде се намираш в годината ще имаш увеличение и спад. Но средно 1 процент е добре. Това за мешан трафик от търсачки и др. Ако говорим за таргетиран трафик от реклами (отделно че рекламата ти трябва да е хубаво направена - банер или линк, послание, бля-бля) можеш да стигаш 2-3 % коверсия. Съответно, ако плескаш линкове за бормашини в бг-мама няма да ти е висока конверсията...

Тея дето "имат" конверсия 50% ги остави....
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Трудно някой ще ти даде точна прогноза с посочената до тук информация.
Ако работиш на българския пазар. Очаквай марж 1000 : 1. Зависи каква стока продаваш. Може от 100 : 1 до 1000 : 1.
Ако искаш да постигнеш добър марж за клиентите ти, то спазвай няколко прости правила.

1. Лесен и опростен дизайн на сайта.
а) Добре описани описания на продукта. (като казвам това нямам предвид да пишеш по 1000 думи описания на продукт, а точно обратното. 2 изречения точни и ясни - в зависимост какъв е продукта. От долу слагаш ревю коментари и да се тъпче вече с информация.
б) Лесна навигация и опростено поръчване. С възможност да се поръчва без регистрация. Колкото по малко карета за въвеждане на информация, толкова по добре.
2. Повече методи за плащане.
3. Бърза доставка (2-3 дни)
4. Гаранция
5. Добра онпейдж оптимизация на сайта.
6. Трафик от гугъл

С тези стъпки можеш да постигнеш добър марж.
Всичко зависи от продукта който продаваш.
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

50 посещения 3-5 поръчки, при пикови дни на около 200-250 посещения 17-40 поръчки

Това е мого, но и зависи какво продаваш?
Ако са музикални костенурки по 14 лева е разбираемо :)
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Въпросът ми е към тези, които вече имат онлайн магазини.Предполагам следите статистиката и знаете средно на колко посещения в сайта ви отчитате покупка.Колко посещения трябват на вашия магазин?

Редакция:И за да е всичко съвсем точно и ясно, пишете и колко е средната цена на една покупка, защото има и стоки, които са по-бързо оборотни и на по-ниски цени, има и такива като лаптопи, които са по 1000лв.

Ами ти само си го казал. Има стоки за 1000 лв има стоки за 10 лв. Така, че много зависи какво продаваш.
Втория фактор, за да продаваш скъпи неща, от 1000 и нагоре лв, или трябва магазина ти да е с утвърдено име, или трябва да ги продаваш с по 100 лв отстъпка. Иначе няма кои да ти купи скъп продукт....

Следващия фактор е от къде ти идва трафика. Има много таргетиран и малко таргетиран... Под много таргетиран, имам в предвид, че е дошъл на сайта ти с идеята да кликне на бутона Купи и да поръча... Ако трафика ти е такъв от 10 човека 8 ще поръчат...

Така, че на зададения така въпрос, няма как да се даде еднозначен отговор...
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Това е мого, но и зависи какво продаваш?
Ако са музикални костенурки по 14 лева е разбираемо :)

Много..... нищо не е това. Има магазини с над 30-40 поръчки в слаби дни и около 100 в празничните

Костенурки нямам :)
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Много..... нищо не е това. Има магазини с над 30-40 поръчки в слаби дни и около 100 в празничните

Костенурки нямам :)

Ааа чакай че омесихме нещата, говорим за при 100 посещения, приемаме че е орт 1- до 5 средно поръчки + - 5 :)
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Ааа чакай че омесихме нещата, говорим за при 100 посещения, приемаме че е орт 1- до 5 средно поръчки + - 5 :)


Говоря ти за 100 посещения 40-80 поръчки
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

И един мармот завива поръчките в стреч фолио.... Ти ще почнеш още малко от 100 влизания 110 поръчки...
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

the.rampage.rado
ето ти пример:
Сайт за е-цигари , тютюневи изделия и прочие ;) там почти всеки влязъл поръчва ;)
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Може, но Ганьо силно не вярва! :) Имайки предвид, че съм запознат как най-евтиното винаги е най-добро и мъката е голяма дори за него, не съм убеден.

Дай статистика да се взираме! :)
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Говоря ти за 100 посещения 40-80 поръчки
Оо
много е това трябва да влзиат ццеленасочено само за това да търсят ил ида продаваш някакъв турбо хит за 9.99 лева с доставката :)
 
От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Convers.jpg

Ето , трафика ми е изключително таргетиран рядко минава 100
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Оо
много е това трябва да влзиат ццеленасочено само за това да търсят ил ида продаваш някакъв турбо хит за 9.99 лева с доставката :)


Стоките са китайски джунджурии и електроника с цени от 10 до 50 лв. Доставката е е отделно с 30% отстъпка при еконт
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Стоките са китайски джунджурии и електроника с цени от 10 до 50 лв. Доставката е е отделно с 30% отстъпка при еконт

Яко - евала - благородно ти завиждам, защото и надценката е 100 % значи си супер, да не те мисля :)
 
От: От: Колко посещения трябват в сайта за една покупка?

Яко - евала - благородно ти завиждам, защото и надценката е 100 % значи си супер, да не те мисля :)

емаг как могат да си позволят безплатни доставки, а get бг НЕ?
 

Горе